Amazon Alınası Ürünler
4 4

Bu konuda 1.502 mesaj var

- audiophile olmaya çalışıyorum

- ses kartımda headphone amp var

- yüksek ohm'lu adam gibi kulaklık ihtiyacım var

mı diyorsunuz.

buyrun size:

Sennheiser HD 558

https://www.amazon.fr/gp/product/B004FEEY9A/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&tag=44877-4569787-2244-21&psc=1&smid=A1X6FK5RDHNB96

Öderken euro seçin, dolar ya da tl seçerseniz çok pahalı kurdan hesaplıyor, euro olarak 300 tl civarı bir rakama gelir.

Buyrun Türkiye fiyatı, o da zaten bulabilirseniz:

http://www.sennheiser.com.tr/urun/31/hd-558-west

aşşağı yukarı aynı bileşenleri içeren PC 360 ürününü yıllardır kullanıyorum, kesinlikle tavsiye ederim.

ben hd 598 indirime girsin diye bekliyordum aslında ama bunu da aldım, muhtemelen kutusunu hiç açmadan 500 tl civarı bir fiyattan satarım burda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon Fransa'dan aldıktan sonra bir sorun çıkarsa amazon.com 'u kullanabiliyor muyuz? 

598hd de indirm olursa ona bakarız.

EVGA Gold 750W 'nin fiyatı çok iyiymiş bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben gecenlerde Amazon.de'den siparis verdim, iParcel'e Ingiltere'den verildi. Gelen kutuda amazon.co.uk yaziyordu.

Iste boyle ilginc bir animi yazayim dedim.  :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kindle da yine indirim var, borderlinx 'in nasıl çalıştığını çözebilrsem alacam bir tane. 

Spor ayakkabılarında Skechers 'da özellikle güzel indirimler oluyor. Benim gibi sık ayakkabı değiştiriyorsanız , takip edilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kindle da yine indirim var, borderlinx 'in nasıl çalıştığını çözebilrsem alacam bir tane. 

Spor ayakkabılarında Skechers 'da özellikle güzel indirimler oluyor. Benim gibi sık ayakkabı değiştiriyorsanız , takip edilebilir.

Ayakkabıdan terliğe gümrüğe takılıp ektra 70 küsür lira ödeyip teslim alabiliyorsunuz artık, Terliğe bile aynısı uygulanıyor artık :(

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayakkabıdan terliğe gümrüğe takılıp ektra 70 küsür lira ödeyip teslim alabiliyorsunuz artık, Terliğe bile aynısı uygulanıyor artık :(

Bu doğru değil. Amazon.com üzerinden alınan ayakkabılar evinize teslim geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yukardaki linkte üç taneye kadar gümrüksüz yazıyor gibi anladım. Ayakkabıların çoğunda ciddi gümrük görünmüyor amazon'da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon gümrük masraflarını karşıladığı için olabilir, crocs terlik almıştım farklı bir yerde geçen yaz iki çift için 140 küsür lira vergi ödedim.

http://www.verginet.net/dtt/11/Gumruk-Dis-Ticaret-Sirkuleri-2014-14.aspx

Black Friday'den bu yana 12 adet ayakkabı aldım amazon'dan. Birine bile vergi ödemedim. Bunların çoğu 75€ sınırının altındaydı. Gümrük alınmadı. 2 tanesi ise 150€ civarındaydı. Onlarda zaten amazon peşin vergiyi tahsil ediyor. Ama 2 ay sonra onların bile vergi iadesi kartıma yapıldı. Kısacası amazon.com son derece güvenli. Sadece ben değil binlerce insan amazon.com da ayakkabı aldı alıyor. (turuncu forum kaynıyor adeta) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sketchers lar gerçekten kaliteli ayakkabılar. Ben Boyner'de deneyip, ona göre sipariş veriyorum. Boyner'de 390 TL'ye satılan bir modeli 29$'a aldım mesela. Ayrıca amazon shipping calculator'dan yanlış kargo ücretlerini düzelttirebiliyorsunuz. Özellikle ayakkabılarda yüksek kargo ücretleri çıksa da düzelttirilebiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sketchers lar gerçekten kaliteli ayakkabılar. Ben Boyner'de deneyip, ona göre sipariş veriyorum. Boyner'de 390 TL'ye satılan bir modeli 29$'a aldım mesela. Ayrıca amazon shipping calculator'dan yanlış kargo ücretlerini düzelttirebiliyorsunuz. Özellikle ayakkabılarda yüksek kargo ücretleri çıksa da düzelttirilebiliyor.

Merhaba,

"shipping calculator" dediğiniz alanı sitede göremedim, nereden kontrol edebiliyoruz.

Son dönemde ben de Amazon'u sık kullanmaya başladım hatta son 4 ayda hem Amerika, hem İngiltere hem de Almanya amazondan siparişlerim oldu satın alım öncesi diğer ülke fiyatlarını (kargo dahil) kontrol etmek önemli. @@stardust'ın belirttiği gibi Amazon tarafından satılmayan ürünlerde "Fulfilled by Amazon" ibaresine dikkat etmek önemli. siparişlerimden bir tanesinde sorun yaşadım anında ürünün bu kapsamda olduğunu görünce anında para iadesi yapıldı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Merhaba,

"shipping calculator" dediğiniz alanı sitede göremedim, nereden kontrol edebiliyoruz.

Son dönemde ben de Amazon'u sık kullanmaya başladım hatta son 4 ayda hem Amerika, hem İngiltere hem de Almanya amazondan siparişlerim oldu satın alım öncesi diğer ülke fiyatlarını (kargo dahil) kontrol etmek önemli. @@stardust'ın belirttiği gibi Amazon tarafından satılmayan ürünlerde "Fulfilled by Amazon" ibaresine dikkat etmek önemli. siparişlerimden bir tanesinde sorun yaşadım anında ürünün bu kapsamda olduğunu görünce anında para iadesi yapıldı. 

calculator ifadesi aslında tam olmadı ama kastettiğim yer http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=596194

Bizde biliyorsunuz kargo hesaplanırken en-boy-yükseklik veya ağırlığa bağlı olarak kargo hesaplanıyor. Desi hesabı deniyor galiba buna ve bizim kargolarımız hangisi yüksekse onu dikkate alıyor. Amazon'da ise tek bir hesap var ve kutu büyüklüğü değil ağırlık hesabı önemli. Ben birşey almadan önce mutlaka ürünün altında bulunan ağırlıktan linkini verdiğim yerde kargosunu hesaplıyorum. Amazon'un otomatik kargo hesabı yanlışsa müşteri hizmetlerine ilgili linki verip "miscalculate" edilmiş kargoyu "recalculate" etmesini rica ediyorum. Tabirleri bilerek ingilizce yazdım ki hani belki birinin işine yarar diye. Sonra kısa bir kontrol yapılıyor ve eğer benim hesabımda bir yanlışlık yoksa o zaman kargo düzeltiliyor. Bu olay sipariş aşamasında da, ya da siparişten hemen sonra da yapılabiliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üstteki mesaja bir ek yapayım.

Synology 1815+ cihazımı amazon.com'dan almıştım. Orada gördüğünüz gibi http://www.amazon.com/Synology-Station-Network-Attached-DS1815/dp/B00P3RPMEO 15.6 lbs demiş ağırlığı için.

Hesaplama şöyle: 15,6lbs x 1,99 + 4.99 = Kargo bedeli

Bu hesaba göre 36,034 $ olması gerekiyor mesela. Ancak şu anda bile 37,67 $ çıkıyor kargo ücreti. ~1.5$ fazla var yani. Benim aldığım sırada ise kargoda nerdeyse 40$ fark vardı. Hemen chat'e bağlanıp düzelttirdim. Amazon müşteri hizmetleri ayrıca hızlı kargo yapalım isterseniz dedilerse de kabul etmedim. Çünkü bu tip ürünler hızlı kargo ile geldiğinde maalesef UPS, DHL vs gibi servisler form doldurmanızı istiyor. Ayrıca yavaş kargo ile gelen ürünler bazen şans eseri gümrükten vergisiz geçebiliyor. O zaman da amazon sizden peşin tahsit ettiği paranın üstüne yatmak yerine, paranızı hesaba iade ediyor.(2 ay falan sürüyor)

http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=596194

MaverocK beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@AlperD,

Çok teşekkürler bilgiler için böyle bir ihtimal hiç aklıma gelmediği için kontrol etmiyordum. Şu an Amazon Almanya'dan yolda olup da henüz bana ulaşmayan paketim için 12 €'luk indirim talep ettim Almanya olduğu için Chat seçeneğini kullandırmadı mail ile talepte bulundum büyük ihtimalle sorunsuz iade yaparlar.

Yine İngiltere'den almayı düşündüğüm bir üründe kargo ücreti nedeniyle arada kalıyordum, 16,5 pound olan kargo ücretini Chat ile itiraz sonucunda 6,5 pound'a indirdiler.

Yukarıdaki yazınız ile yaklaşık 80 TL'lik bir indirim almamı sağladınız. İzmit'e yolunuz düşerse yemeğe beklerim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@AlperD,

Çok teşekkürler bilgiler için böyle bir ihtimal hiç aklıma gelmediği için kontrol etmiyordum. Şu an Amazon Almanya'dan yolda olup da henüz bana ulaşmayan paketim için 12 €'luk indirim talep ettim Almanya olduğu için Chat seçeneğini kullandırmadı mail ile talepte bulundum büyük ihtimalle sorunsuz iade yaparlar.

Yine İngiltere'den almayı düşündüğüm bir üründe kargo ücreti nedeniyle arada kalıyordum, 16,5 pound olan kargo ücretini Chat ile itiraz sonucunda 6,5 pound'a indirdiler.

Yukarıdaki yazınız ile yaklaşık 80 TL'lik bir indirim almamı sağladınız. İzmit'e yolunuz düşerse yemeğe beklerim :)

Ben teşekkür ederim. Nazik yemek davetiniz için de ayrıca teşekkür ederim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çoklu alımlarda kargoda bir indirim oluyor mu? 

Mesela kulaklık alırken  bir de beğendiğim kalemi eklemiştim. İkisi içinde tam kargo ödedim, oysa aynı kutunun içine atmışlar kalemi. Ağırlık olarak bakılırsa değişiyor tabii ama hacim aynı.

Cuma gecesi, veya haftasonu alışveriş yaptığımızda dolar kuru nasıl yansıyor?  Banka haftasonu diyerek yüksek kur uygulamasın? Bu kadar zamandır alışveriş yaparım, hiç dikkat etmedim . 

Sketchers 'ın bir modelini denedim bir yerde. Nike ile aynı numarayı giyiyorum. Ama bazı modellerde D ve E olarak aynı numara ikiye ayrılıyor. Hangisi ki acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

indirim oluyor çoklu alımlarda, 2 tane ayakkabı aldım, ayrı ayrı alsam 30 dolar olacaktı kargosu, birlikte alınca 23 ödedim. Ama burda da işin püf noktası gümrük vergisi sınırı 85 doları aşınca vergi kargonun üstüne çıkıyor bu seferde ayrı ayrı kargolamak daha mantıklı hale gelebiliyor.

Kur bankasına göre değişir, amazon kargo yapmadan parayı çekmez siz şimdi de yapsanız alışverişinizi, o yüzden ne zaman çekileceğini ayarlayamayacağınız için hiç canınızı sıkmayın o işle.

ayakkabı numaralarındaki kodlar şu şekilde:

N or A narrow

B, M or D medium

W or 2E or EW wide

XW or 3E extra wide

XXW or 4E extra extra wide

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Misafir
This topic is now closed to further replies.
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok