• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Sniper

Member
 • Content count

  16
 • Joined

 • Last visited

About Sniper

 • Rank
  Fresh Meat

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

257 profile views
 1. Selam Ryzen 1600 @3890 mhz - 1281
 2. Selam Bende Kobo auro one var. Almamın en önemli sebebi bu boyutta başka bir okuyucu bulamamam. 6" olanlar bana ufak geliyor. Cebime koyup sağda solda okuma alışkanlığım olmadığından ve gözlerimde bozuk olduğundan bu modeli seçmiştim. Çok da memnunum. Özelikle geceleri sarı/turuncu bir bir arka ışık vermesi çok hoşuma gidiyor, tam kitap okuyor hissi oluşuyor. Tabii pahalı bir cihaz ama alıp uzun yıllar kullanılacak bir alet için fark göze alınabilir. Tek hoşlanmadığım yanı pil performansı beklediğim gibi değil. ortalama 600 sayfalık bir kitap için ucu ucuna yetiyor.
 3. Selamlar, Ekim 2013'te Amazon'dan aldığım ekran kartım satılıktır. Ürün tam olarak bu. Kutusu vs yok. istenirse amazon faturasını verebilirim ama garantisi de bitmiştir. Herhangi bir problemi yok. Hiç OC yapılmadı. Yeni GTX 1060 aldığım için satıyorum. Fiyat 400 TL. Gündüz Maltepe, akşam Ümraniye'de elden teslim veya isteyene kargo da yapabilirim.
 4. Selam, Ben bu makinayı sualtı fotoğrafları çekmek için kullanıyorum. Elimde 16-50, 30 mm macro, 55-210 ve 10-18 geniş açı var. 16-50 kötü bir lens, çok mecbur kalmadıkça kullanmıyorum. 30 mm macronun diyaframı 3,5 ama 1,8 değerine hiç ihtiyaç duymadım. görüntü kalitesi gayet yeterli ve neredeyse lensin önüne değen canlılara odaklanabiliyorum. sensörden odaklama mesafesi 9 cm. Bence ameliyat fotoğraflarınız için yeterli olacaktır.
 5. beyaz köpük (EPS) bu iş gayet uygun ve ucuz bir malzeme. Ama bütün dış duvarı kaplamayı unutmayın. Sadece kapı ve pencere kaplamak bir işe yaramaz. Bu şekilde bir nevi içten mantolama yapmış olacaksınız.
 6. Yaklaşık 3 senedir Epson Tw 5900 LED projeksiyon kullanıyorum. Tavana ters olarak asılı duruyor. Normal parlaklığında kullanırsam 1 saat kadar sonra overheating uyarısı verip çok fan sesi yapmaya başlıyor. Bunda evin önleyemediğim toz sorununun da etkisi var. ilk aldığım zamanlarda yoktu. filtreyi düzenli temizlemek de sorunu düzeltmedi. Eco mode ile arasında parlaklık olarak pek fark olmadığı için çok üzerinde durmuyorum. Bu sorun dışında genel olarak gayet memnunum. Perde olarak yine tavana asılı duran ve toplanabilen 16:9 oranlı gri yüzeyli bir perde kullanıyorum. 100" civarında bir görüntü alanı var. 4 mt'den görüntü yansıyor. Projeksyion işinin en kötü yanı yazın ortaya çıkıyor. Akşam saat 9:30 civarına kadar seyretmek pek mantıklı değil. Benim gibi pek tv izlemiyor, film dizi vs takılıyorsanız kesinlikle tv'den daha mantıklı bir seçim.
 7. Selam, En pratik ve hızlı yapabileceğiz, bir üst mesajda görünen kalibel. Toplam kalınlığı 6,25 cm ama arkasına uygulanan yapıştırıcı vs sebebiyle 10 cm kaybedersiniz. Süngerlerin yalıtım olarak pek bir faydası yok. En güzel özellikleri ekoyu yok etmeleri. Ama ses konusunun laneti her frekansı yok eden tek bir malzemenin olmaması. Baslar ve tizler için değişik malzemeler gerekiyor. Bir de komşu duvarı mükemmel yalıtsanız ve hatta tavana da asma tavan yapsanız bile döşemeden geçecek olan ses var. Parkeleri sökmeden o işi halledemezsiniz. Özellikle baslar betonarmeden çok güzel geçiyor. Eğer becerebilirseniz kalibel alıp üzerindeki alçıpana matkapla perforasyon yapın. Aslında bulabilirseniz hazır perforeli alçıpanlar da var ama bulmak kolay değil. birkaç katmanlı arada boşluk olan sistemler sinemalarda kullanılan kütle+yay+kütle prensibine göre çalışan ve kalınlığı 30-40 cm'leri rahatça bulan sistemler. Ev için çok gereksiz ve uygulanması zor.
 8. Selam Aradaki tilgin bridge moduna alınmadan olmuyor. 1 seneye yakın böyle kullandım. onu da müşteri hizmetlerine anlatmak biraz zor. kavga dövüş teknik birine bağlanınca halletmişlerdi. user ve şifreyi de veriyorlar. sonrasında sorunsuz bağlanılıyor. arada birkaç kere denedim tilgin olmadan ama olmuyor. Şimdi süperonline'a geçtim. Onlarla pazarlık yaparken daha baştan kendi routerlarını istemediğimi söyledim, Olur dediler ama router'ları fena değil, en azından benim istediğim şeyleri sağlıyor. O yüzden artık tek aletle rahatım.