Sistem Tavsiyesi
0

Bu konuda 11 mesaj var

Selamlar,

Bir arkadasıma sistem topluyoruz, aslında toplamaktan ziyade bir sayfadan hazır sistem tavsiyesine uyup bütün parcaları ekledik listeye, ufak degisikliklerimiz oldu sadece.

Sizinde görüslerinizi alarak son rötusları yapmak istedim.

Sistem asagıdaki sekilde;

ASUS Z170-P D3 Intel Z170 Soket 1151 DDR3 3100MHz(O.C.) HDMI&DVI Anakart

Intel Core i5 6500 Soket 1151 3.2GHz 6MB Önbellek 14nm İşlemci

islemci sogutucu olarak Cooler Master Hyper T4, 115x in hepsine uyumlu oldugu yazıyordu bi forumda.

Asus GTX960 ROG STRIX OC EDITION GDDR5 4GB 128Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı

Ekran kartından emın olamadık, bu sısteme ATI ekran kartı gıdermı? ATI nın fiyatları daha uygun diye biliyorum.

// GSKILL 8GB (2x4GB) Trident X DDR3 2400MHz CL10 1.65V Dual Kit Ram

Forumdan narcissun un sattıgı  Crucial Ballistix Sport 16GB Kit (8GBx2) DDR3 alındı.

Kingston 120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB)

//COOLER MASTER RS-600 G 80PLUS 600W GÜÇ KAYNAĞI

üstteki modelin 650W lik modeli, belki 700?

//WD 3.5" 2TB Red Intellipower Sata 3.0 64MB Cache Nas Harddisk

WD 3.5" 1TB Red alınacak

Suanda tek eksik olan kasa, ondada cok bir fark olucagını sanmıyorum, kendim zalman kullanıyorum aynısı alınıp gecilebilir, yada tavsiyeniz varsa oda olabilir.

HDD olarak red,green modeller var, aralarında cok fark varmı dır bunların?

Görüşleriniz için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

NeBuCHaDNeZZaR tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Power 650W olsa aslında teorik olarak günümüzün en iyi ekran kartını alıp bu sisteme takmak mümkün olurdu biraz paylı olarak. Zira 980ti en az 600W PSU istiyor. 

SSD varsa HDD nin o kadar bir önemi kalmıyor aslında ama şuanda PC 'imde green disklerden bile daha yavaş eski diskleri sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

SSD imkan varsa 500GB alınıp disk yerine harici çözümler kullanılabilir ben olsam öyle yapardım. Bu diskler zamanla titreşim yıpranıp titreşim üretiyor ses demek uğultu demek ...

Kasa bu sistem için görsellikten başka bir şey değil tamamen zevk meselesi.

Kolay gelsin .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PM attım .. Lakin 2tb için 400tl yerine de benim geçenlerde yaptığım birşeyi önereceğim.. http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_wd-elements-4-tb-usb-3-0-3-5-in%C3%A7-ta%C5%9F%C4%B1nabilir-masa%C3%BCst%C3%BC-disk-wdbwlg0040hbk-eesn-1118804.html gibi bi ürünü alıp kutusundan ürünü çıkararak internal olarak kullanabilirsiniz..  aynı fiyat 2 kat depolama.. 

Ayrıca 960GTX için yaklaşık 1000TL biraz overkill gibi geldi ama sanırım fiyatlar artmış bilmiyorum.. Oyun için bi kasa ise bu en az 970 falan alınsın yada ATI çözümlerine bakılabilir.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tarz yüksek kapasiteli modellerin bazılarında proprietary controller var. Herhangi bir şekilde kutudan çıkartsanız da kullanılamayabiliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Toshiba o işe tam uyanamamış olabilir ama WD de durum farklı. Diski söktükten sonra direk elinizde USB portu üzerine lehimli sata USB bridge kartlı bir HDD kalıyor :D Ele alma durumu var yani :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece depolama için bencede mantıklı bir opsiyon, devir hız devri mekanik diskler 64mb cacheti bilmemneydisi bile olsa boy ölçüşemiyor. Sonuçta 120-240gb gibi bi ana ssd alıp yedekler ve depo için sıradan normal bir hdd iş görmeye yeterli olur.

Hedef oyun ise GTX970 ve üzeri baz almakta fayda var şu vakitte ki o bile artık yavaş yavaş geç kalınmış kulvarına girecek. Kısa vadede upgrade vs olmayacaksa da 8x2gb 16gb bellekle işe koyulabilir ama ram işi çok zoraki değil zaten neticede şu an 4x2gb takıp sonra bi set daha da koyulabilir yanına. Çok zoraki olmasa da artık 8gb giriş seviyesi niteliğine girmeye başladı. Özellikle pcde kullandığın uygulamalar falan baz alınırsa bir kaç işlemde şişmeye başlayabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kasa + psu için verdiginiz linkteki ürün tam istedigimiz gibi bişi, psu olarak 600W bakmıstık ama yukarıdada 650W olsa daha iyi olur tavsiyesi vardı, cuk oturdu bu tavsiyede :)

Depolama olarak ben gecen sene seagate in 2 tb bir diskini almıstım 250 liraya, simdi baktıgımızda WD nin 2 tb diskleri gayet pahalı, benım aldıgım modelden de kalmamıs hicbiyerde.

Aynı zamanda ben sistem toplarken amd 7850k apu almıstım, bunu alıncada aldıgım ramlerin yüksek hızlı olması önemliydi. Simdi islemci ve ekran kartı ayrı olunca ramlerin 2400 lük olmasına gerek varmıdır? (ram ler direk tavsiye sistemden gelme)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar

Sistemin son halini ilk mesajda guncelledim, cok bir fark olmadı gerci :)

Ayrıca bu sisteme bide monitor gerekiyor, cok süper süper bisi bakmıyoruz, 23-24" olması ve 1080p olması yeterli sanırım ? Bu güzel diyebileceginiz bir model var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok