Chandos

Member
 • Content count

  260
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Chandos last won the day on December 13 2019

Chandos had the most liked content!

1 Follower

About Chandos

 • Rank
  Tainted Soul

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

804 profile views
 1. Bu arada yaptığım yayınlar hakkında kısa bilgi vereyim. Genelde akşamları 9:00-10:00 arası başlayıp 5 saat civarı yayın yapıyorum. Bunu, günlük hayat bir engel çıkarmadığı sürece her gün yapmaya çalışıyorum. Bu aralar Battlefleet Gothic: Armada 2 yayını var. Bitince Crusader King 3 başlayacak tekrardan. Beklerim efendim.
 2. @RFID Desteğin için teşekkür ederim. Bildiğim kadarıyla, forumda Najaz'dan sonra abone olan ikinci kişisin. \o/
 3. Kanal sayfasında sağ altta Subscribe seçeneği var. Burayı tıkladığında açılan kısımda Two Ways to Subscribe bölümü var. Orada Free Subscription with Prime seçeneği var. İlgili seçeneği (subscribe free) seçerek ücretsiz abone olabilirsiniz. https://prnt.sc/uyhd6m
 4. @RFID Prime aboneliği ile her ay bir Twitch yayıncısını ücretsiz destekleyebiliyorsunuz. Bunu Prime aboneliğini başlattıktan sonra her ay yayıncının Twitch kanalında ilgili Prime aboneliğini yenileyerek yapmak gerekiyor. Amazon Prime servisinde olduğu gibi otomatik ödeme yok. Daha fazla yayıncıyı aynı anda desteklemek için ise, normal Twitch aboneliği gerekiyor. O da aylık yaklaşık 40 TL. tutuyor.
 5. Amazon Prime Türkiye'ye geldi. Bu servise dahil hizmetlerden birisi olan Prime Gaming ile Twitch aboneliği yalnızca 7,90 tl! Üstelik her ay bedava oyunlara sahip olmak, Amazon Prime fırsatlarından faydalanmak ve Prime Video ile dizi izlemek de mümkün. https://gaming.amazon.com/prime Amazon Prime üyesi olup, sevdiğiniz Twitch yayıncısını ücretsiz desteklemeyi unutmayınız. Küçük bir Twitch yayıncısı olarak bu hatırlatmayı buraya bırakmak istedim.
 6. Bu başlıktaki son mesajımın üzerinden 4 sene geçmiş. Ben hala yayın yapıyorum. Bir süredir de Türkçe olarak yayın yapıyorum. İzlemek isteyenleri beklerim: https://www.twitch.tv/heavenseed
 7. 240 TL. tuttu. (Hepsiburada) Umarım pek sorun yaşamadan kullanırım. Aslında Zowie FK1+ (400 TL.) almak istiyordum. Tassaruf etmeyi tercih ettim.
 8. Deathadder Chroma, 4 yıllık kullanım sonrasında geçen hafta bozuldu. Yerine aldığım Steelseries Rival 3 bugün geldi. Bakalım ne kadar dayanacak? https://imgyukle.com/i/QRuhTM
 9. https://www.lg.com/tr/lg-friends/lg-AFD-1200 Harici DAC aldım. Bu model bir süredir aklımdaydı. Amazon Türkiye'de satan bir satıcı bulunca da aldım. İyi bir usb kablo (type-c/type-c ya da type-c/usb 3.0) bulabilirsem güzel olacak.
 10. Xbox Game Pass'te The Outer Worlds oynuyorum. Henüz oldukça başındayım. Bir Serenity havası sezdim.
 11. @wazzap Bios üzerinde sadece işlemci çarpanı ve işlemci voltajı üzerinde ayar yaparak bu değerlere ulaştım. LLC ya da SoC voltajı üzerinde ayar yapmama gerek kalmadı. Her iki değerde auto olarak duruyordu.. Biraz önce baktım. SoC değeri Auto (1.100) olarak görünüyor. Belki bir referans noktası olarak işe yarar. Zaten yanılmıyorsam, 1.100 ya da 1100 SoC voltage için tavsiye edilen değerdi.
 12. Wazzap'in üstteki mesajı (4 yapıyor hocam 1.3V'de) sonrasında kaşıntım tuttu. Hem yeni biosu tanımak amacıyla hem de işlemciyi günlük 4 Ghz hızında kullanabileceğim en düşük voltaji bulmak amacıyla dün gece biraz çalıştım. Bellekler üzerinde oynamayı ileri bir tarihe saklayarak sadece XMP profiline ayarladım. İşlemci: Ryzen 5 3600 4Ghz @ 1.256V Bellekler: DDR4-3200 CL16-18-18 @ 1.35V GPU: GTX 1660Ti @ 2Ghz Time Spy 1.0: https://www.3dmark.com/spy/8986196 Fire Strike 1.1: https://www.3dmark.com/fs/20759296 Cinebench 2.0: https://imgyukle.com/i/EBUmSh Total War: Three Kingdoms Benchmark (1080p Ultra) Battle Mode: 73.4 fps Campaign Mode: 86.7 fps Dynasty Mode: 105.7 fps Sistem kararlı ve serin çalışıyor. Voltajı 1.256 altına çektiğimde 4Ghz'de stabilite sağlayamadım. 4Ghz seviyesinde kalmak istediğimden daha alt frekans ve voltaj stabilitesini denemedim. Günlük kullanımım şimdilik bu şekilde olacak. Vakit bulduğumda işlemci için 4.1Ghz ve üstü için max. 1.325V değerinde, bellekler içinde 3600Mhz frekansında denemeler yapmayı planlıyorum.
 13. Belleklerin (HyperX HX432C16PB3K2/16) bugün garanti kapsamından birebir değişimi sonrasında Ryzen sistemi tekrar çalışır hale getirdim.. Artık anakart olarak Asus Prime X570 Pro kullanıyorum. İşlemciyi şimdilik 3.9Ghz @1.3V, bellekleri de [email protected] olarak kullanıyorum. Şimdilik yeterli. Kış gelsin daha fazla uğraşırım. Aorus anakart ise heyetlik oldu. Bu nedenle çok fazla üzerinde konuşmak istemiyorum.
 14. @Najaz E-devlet üzerinden TUBIS sayfasına ulaştım. İlk sayfayı doldurdum. Mesai saati biraz önce bittiği için Inventus'u artık yarın arayacağım. En azından o fotoğrafı görmek isterim. Beni çok rahatsız eden bir durum bu aslında. Babamım sağlık durumunundan dolayı, açıkçası bu soruna çok müdahele imkanım olmadı. Neyseki haftasonundan bu yana bir iyileşme var. Desteğin için teşekkür ederim.
 15. @Najaz Inventus'a anakartı teslim ettiğimde (28 Eylül Cumartesi) bana bir form verilmedi. Teknik sorumlu ile konuşmuştum. Gigabyte Türkiye'ye göndereceklerini oradan çıkacak karara göre hareket etmek durumunda olduklarını söylemişti. Dün anakartla birlikte bana verilen Endeks Bilişimin tuttuğu RMA servis kaydı var elimde.