Twitch Yayını 2 :)
1 1

Bu konuda 10 mesaj var

Ben de yoğun baskılar sonucu twitch yayını yapmaya karar verdim,bakalım nasıl olacak.

http://www.twitch.tv/baldoz2000

Her türlü oyun olabilir,PS4,Xbox One,PC.

Call of Duty tarzı oyunlar olmaz büyük ihtimalle ama Fallout 4,Diablo 3,Bloodborne çeşitli adventure oyunları vs. olabilir.

Konuşma kısmı biraz sıkıntılı olacak ama bakalım.

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fallout ve bloodborn yayini yaparsaniz izlemek isterim açıkçası. Konuyla sizin yayininizla alakasız ama twitch yayini kaydedebilmek mümkün müdür? Benim Ufaklık videosunu kaydediyor ama kendi kamera görüntüsü de çıksın istiyor ps4 de. Oyun kaydederken kamera yi kaydetmedigi için twitch den yayın yapıp pc ye kaydedeyim istiyorum. İlerde bakıp güler diye

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@atp

Twitch yayınının kaydını yapmak mümkün. Kayıtlı olduğunuz hesap ile twitch girip, settings bölümünde Channel & Videos sekmesi altında 'Automatically archive my broadcasts' seçeneğini seçip yayına başlarsanız, yayınınız kaydedilecektir. Ayrıca kullandığınız broadcast yazılımının kayıt seçeneğini de kullanabilirsiniz. Mesela, OBS (Open Broadcast Software) yazılımı böyle bir seçenek sunuyor.

atp beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@atp

Twitch yayınının kaydını yapmak mümkün. Kayıtlı olduğunuz hesap ile twitch girip, settings bölümünde Channel & Videos sekmesi altında 'Automatically archive my broadcasts' seçeneğini seçip yayına başlarsanız, yayınınız kaydedilecektir. Ayrıca kullandığınız broadcast yazılımının kayıt seçeneğini de kullanabilirsiniz. Mesela, OBS (Open Broadcast Software) yazılımı böyle bir seçenek sunuyor.

Hcm bizim 5 yaşındaki oğlan ps 4 de lego batman yada little big planet oynarken yapıyoruz. Aslında youtube da izlediği şeyleri kendi kendine yapıyor. Bir basliyo" evet arkadaşlar burda böyle atlayacaksiniz, yok burda ziplayacaksiniz, burda babamda oyuna yardım edicek" falanda filan. Çok komik oluyor, el kamerasına Telefona video çekmeme çok kızıyor. Hemen suzuyor. Geçenlerde kamerada kendisini de görmesi için twitch le yayınlama yi açtım ps4 te. Bende cepten den twitch app ile açtım. Ps4 de video klip kaydedince sesi alıyor ama kamera görüntüsü yok. Ben kendime kayıt etmek istiyorum açıkçası. Gerçekten çok eğleniyorum onun o haline. Ps4 den otomatik bir hesap açıldı zannedersem. Pc den girip bir ayarları kontrol edeyim dediğiniz yerleri, hiç olmadı screen capture yaparım pc den.

Neyse bloody nin konusunu dagitmayim daha fazla. Önerileriniz için teşekkürler.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkür ederim.

PS4'te Twitch yayını yapmak o kadar basit ki,insan PC'ye yapılan ilgisizliğe veya karmaşıklığa gerçekten küfür ediyor. Yok OBC'yi aç,yok şu ayarı seç,yok bandwith ayarla vs. vs.

Bugün Grimfandango ve Bloodborne oynadım PS4'te. O kadar basit ki,bir daha açıp da PC'de uğraşmak dahi istemiyor insan.

Konuşma işi çok kişi olsa ve chatten birşeyler yazan çok olsa güzel olabilir de,tek başınayken saçma oluyor. Yine de Bloodborne oynarken,az biraz anlattım. 

Gece biraz Tomb Raider deneyeceğim Xbox One'da. Sonra vakit kalırsa Fallout 4 ve Diablo.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güzel olmuş yayınlar. Bloodborne run 1 ve casual quests 2 videosunu izleyebildim. bloodborne niye 480p oldu, gerçi çok akıcıydı video. Bir de söylediğini bazen anlayamadım, mikrofon ayarlarını gözden geçirmekte fayda var. :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet,yayın yapmadan önce  mikrofon seviyesini kontrol etmek lazım. Yeğen uyarana kadar öyle devam etti. Bu da tavsiye olsun,oyunun seviyesini 10 üzerinden 4 gibi yapmak lazım bu tür yayınlarda.

O kalite niye öyle oldu bilmiyorum,twitch üzerinden upload yapıyorum,upload kalitesini vs. kendi seçiyor. Ben sadece videoyu highlight ediyorum. 

Hatta şöyle de bir gıcıklık var,partner olana kadar yayınladığım videoyu izleyenler kalite seçimi de yapamıyormuş. O yüzden çok kaliteli yayın yapabilecek olanlar bile belki daha düşüğü TR şartlarında sırf bu yüzden seçmeli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok