FORZA MOTORSPORT 6: APEX
1 1

Bu konuda 19 mesaj var

Forza'yı biraz hafifletilmiş ve free2play olarak Windows Store'dan indirebilecekmişiz. Detaylar için :

http://www.ign.com/articles/2016/03/01/forza-motorsport-6-apex-announced-free-to-play-on-pc

http://oyungezer.com.tr/haber/44172-forza-6-sonunda-pc-ye-geliyor

XBox'ın alamet-i farikalarından Forza'nın PC'ye gelmesi önemli bir haber gerçekten. Bakalım ne kadar free2play olacak. 3 yarış yaptın hacı benzin bitti at 1 dolarda yakıtı dolduralım türü olursa kimse bakmaz yüzüne, Forza PC'de microsoft'un failleri listesine bi çentik daha olarak eklenir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet dün gördüm bunu ama F2P adını görünce midem bulandığından yazacak gücü bulamadım foruma...  adam gibi full price cıkarsınlar da PCde düzgün araba yarışı oynayalım allahın belaları.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft Xbox One'ı gözden çıkardı herhalde. Ryse, Dead Rising 3, Quantum Break, Rise of The Tomb Raider gibi exclusive oyunları tek tek pc'ye çıkarttıktan sonra Gears Of War Ultimate Edition da pc'ye çıktı. Forza serisini de pc'ye getireceklerse geriye Halo 5, Gears of War 4 gibi oyunlar kalıyor. Xbox ile pc gaming'i birbirine yaklaştırmak istiyorlar söylediklerine göre ama bu sanki daha çok Xbox'ın zaten zayıf olan satışlarını daha da aşağı düşürmeye yarayacak gibi görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pc ile Xbox 'ı ortak platform haline getirmek istiyorlarmış. Hatta upgrade edilebilir xbox gibi birşeyler gördüm .

http://www.gamasutra.com/view/news/266976/Microsoft_wants_to_build_complete_gaming_ecosystem_by_uniting_PC_and_Xbox_One.php

Ms bu tip adımlar atıyor ama sonra düzgün çalışacak şekilde ağırlığını vermiyor. Bu sefer mantığı var gerçi. bu nesil konsollar patladı. O fixed donanım da fikir olarak eskisi gibi tutmuyor belki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konsolların patladığı falan yok da Microsoft rekabette Sony'nin epey gerisinde kaldığı için çıkış yolları arıyor kendisine. PC ile Xbox'ı ortak platform haline getirmek falan kusura bakmasın kimse salakça işler. Konsolun upgrade edilmesi falan ne demek. Konsol mantığına ters bir olay. Bir insanın oyun konsolu almasındaki en büyük nedenlerden biri, çıktığı tarihten itibaren 5-6 sene ek masraf istememesidir. Her neyse sonuç olarak MS ne yapmaya çalışıyor son zamanlarda anlam veremiyorum hem bu konuda hem mobil platform tarafında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası konsolun temel çekiminin 5-6 sene ek masraftan öte, satın alım ve kullanım kolaylığı olduğunu düşünüyorum. PC oyuncusu olmayanlar/hediye alan ebeveynler vs. için bu açıdan biçilmiş kaftan, bir yanda envai çeşit tuhaf sayılar ve 3 harfli kısaltmalar (zilyon TB SSD, hede GB RAM), öbür tarafta "al bunu geç, kralsın" şeklinde, iyi de pazarlanan konsollar, doğrudan daha ekonomik ve fiyat/performansı hedef alan cazip bir ürünmüş algısı yaratıyor ister istemez, kullanım kolaylığı zaten bariz. Benim Internet 'ten ve çevremden edindiğim algı konsolların daha çok "impulse-buy" kategorisine girdikleri, çoğu alıcının PC ile detaylı bir şekilde paralel karşılaştırmasını yapamayacağı ve yapmaya uğraşmayacağı yönünde.

Bu "upgrade" işini nasıl kıvıracaklar merak konusu, eğer PC 'de olduğu gibi apayrı bir dünya haline gelirse olmaz, tüketici için basitleştirip "4K istiyorsan bu, 1080p istiyorsan bu, ben sadece PES oynuyorum dersen bu" gibi paketleştirilirse mantıklı olur. Bu nesilde konsollar en çok donanımları ile eleştirildiler, Xbox daha da çok eleştirildi. Yeni bir jenerasyon için henüz erken olduğuna göre, kapıda VR, yan komşuda yarışın ilk gününden beri avantajlı ve gittikçe de arayı açan PC olduğuna göre, bence upgrade işinin bir mantığı var. Ama açıkça da söyleyeyim; Microsoft daha önce en az bir düzine "bence mantığı var" diyebileceğim şeyi berbat şekilde gerçekleyerek batırdı, bunu da batırma potansiyeli de var. 

Yine mesela ortak platform olayı bence mantıklı, avantajı çok, ama MS bunu höt diye masaya getirirse, hali hazırda çeşit çeşit mevcut HTPC 'ler, Steam makinalarından falan daha iyi bir şekilde paketlemesi ve pazarlaması, bu işe sadık kalması gerekir ki işte burada yine MS 'in "iyi fikri al, batır" potansiyeli devreye giriyor. Bir yandan ortak platform diyerek exclusiveleri bir bir harcıyorlar, öte yandan PC üzerindeki Xbox ve MS Store platformları son derece itici, hiç bir anlamda Steam 'e rakip değil ve pek de tercih edilmiyor, bunu düzeltmeye girişmiyor adamlar, ROTTR 'ı MS Store 'da alanlar modding yapamıyor, SLI arıza çıkarıyor, Borderless Fullscreen şart koşuluyor vs. vs. İşin bir ucundan tutup, öteki ucunu boş bırakarak olmayacağı belli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Garip bir kafadalar gerçekten. Azcık pc'ye göre optimize edip full oyunu çıkar işte, ne o öyle kore mmo'ları, knight online gibi free2 play çıkarmalar, windows store dayatmaları falan. Sanki herkes pc'de forza diye ölüp bitiyorda bunlara biz ne dayasak gider diye düşünüyorlar herhalde

Öte yandan Forza, GOW gibi oyunların Pc'ye çıkması bence X Box'a çok zarar vermez. O oyunları düzgün çalıştıracak bir pc x-box'a göre daha maliyetli ve konsol mantığını benimsemiş birisi bu oyunları sırf pc'ye çıktı bunlar diye konsolunu bırakıp pc'ye geçmez. Forza, GOW pc'ye çıkıyor diye X Box One'ın kutsallığı bozulmuyor yani. Eğer adam gibi çıkaırlarsa oyunlarını satıp para kazanmış olur ama pek öyle bir  niyetleri yok gibi sanki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konsolların patladığı falan yok da Microsoft rekabette Sony'nin epey gerisinde kaldığı için çıkış yolları arıyor kendisine. PC ile Xbox'ı ortak platform haline getirmek falan kusura bakmasın kimse salakça işler. Konsolun upgrade edilmesi falan ne demek. Konsol mantığına ters bir olay. Bir insanın oyun konsolu almasındaki en büyük nedenlerden biri, çıktığı tarihten itibaren 5-6 sene ek masraf istememesidir. Her neyse sonuç olarak MS ne yapmaya çalışıyor son zamanlarda anlam veremiyorum hem bu konuda hem mobil platform tarafında.

Konsollar patladı derken , şunu söylemek istedim. Önceki konsollarda , donanım olarak exclusive oyunları olarak konsolu almak için neden vardı. Şu anda bakıyorum. Bir neden yok, hatta Xbox exclusive Tomb Raider , pc 'de daha iyi grafiklere sahip, $9 'a aldım oynuyorum. Bu yılın önemli gelişmesi olan VR da da konsollar ya yok, ya da zayıf. PS4 'ün VR 'ı tat vermez, donanım çok zayıf.  Bir teknoloji meraklısı açısından bakılırsa, patladı. Yoksa elbette bir satış rakamı yakalar, Playstation , Xbox sayesinde isimleri ile bile satar, özellile PS .

aslında konu pc oyunculuğuna dönüyor. Konunun başlığını değiştirmek uygun olabilir, ya da başka başlık açılabilir. 

Windows store, henüz Steam düzeyinde değil.  Mesela exe 'i dışarı göstermiyor, logitech 'in yazılımı profil değiştiremiyor . Çözülemeyecek sorunlar değil, MS için. Ne kadar ciddi oldukları önemli. 

Xbox ile pc 'i bir noktada birleştirme çabası kötü değil bence. Eskisi gibi donanım farkı yok. Xbox One , minumum olur. Onun üzerine Pc için ekler yapılır. Xbox One , oyunda , high end, medium vs gibi bir profil olur sadece.

Her oyun zaten olmaz, bazı oyunlar platforma uygun. RTS gibi veya  kinect oyunları gibi. Xbox 'ın fiyat, kullanım kolaylığı , kompact yapısı gibi avantajları var yine.

Konsol kullanmanın kolaylığı eskisi kadar avantaj değil bence. Birkaç nesil artık bilgisayar kullarak büyüdü. Bir steam den oyun indirip, oynayabilriler herhalde. 

http://www.pcgamer.com/phil-spencer-clarifies-microsofts-pc-gaming-ambitions/

http://www.extremetech.com/gaming/223914-xbox-chief-wants-to-build-a-fully-upgradeable-xbox-one

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bloodborne ve Halo dışında ben de pek sayamıyorum konsola özel oyun. Bir de Until Dawn vardı PS4'te ama o da konsol aldırmaz. Patlamadılar ama exclusive az. VR vs niche işler bunlar. Buyrun bizdeki VR başlığı,yazan kişi sayısı 2 veya 3. Biz ki nerd adamlarız. Nerd'den bile seçilmiş kişiler ilgileniyor. 5 sene sonra Arcade Stick seviyesine inerler,o zaman tekrar ilgi çeker.

VR konusunda tek ilgi çekecek şey Hololens.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üzerinde Mağaza yüklü gelen işletim sistemlerini ne kadar süredir kullanıyorum bilmiyorum ama hiç bakayım ne varmış demedim. Belki benim ilgimi çekmiyordur ama Microsoft 'un mağazası bana hiç gel bana bak demiyor.

Oyunları F2P yada farklı bir modelle PC'ye taşımaları da muhtemelen en temelde cloud stratejisine dayanıyordur. Müzik, film ve oyunların işlem gücünü cloud'dan aldığı, stream edilerek sunulduğu ve tükedildiği bir dünyaya hazırlık diye düşünüyorum. Böyle bir ortamda elinizdeki cihazın Xbox One olması ile PC olması arasında bir fark kalmayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben konsola exclusive oyun sayısını hiç de az görmüyorum. Tabi PS4 için konuşuyorum. Xbox One'da maalesef konsola özel bir Forza 6 bir de Halo 5 kaldı diyorduk ki Forza 6 da bir şekilde pc'ye geliyor. Bu durumda bu sene sonu çıkacak olan Gears Of War 4 ile Halo 5'i sayabiliriz. PS4 tarafında ise çıkmış ve bu yıl içinde çıkacak konsola özel oyunların önemlilerini sayacak olursak Killzone Shadowfall, Knack, Drive Club, Ratchet and Clank, Infamous Second Son, The Order 1886, Bloodborne, No Man's Sky, The Last of Us, Until Dawn, Uncharted 4, Let It Die, The Last Guardian, Horizon Zero Dawn, Hellblade, Shenmue 3, The Tomorrow Children, Dreams...

Tabi unuttuğum oyunlar da kesin vardır. God Of War 3 Remastered veya Uncharted Collection gibi. Ancak sonuçta hepsi size hitap etmese de mutlaka konsol aldırmaya yetecek kadar sayıda iyi oyun var aralarında ve her sene bu sayı artıyor.

Konu biraz başlıktan kaydı kusura bakmayın ama herkesin hakkını vermek lazım. Sony bu işi iyi yapıyor.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

f2p iyi değil tabii ama xone'la beraber forza serisinin ölmemesi bakımından iyi gelişme. pc kullanıcıları şu anda forza için yanıp tutuşmuyor olabilirler ancak pc'ye geldiğinde illa ki tutacaktır. bir de konsol teknik kısıtlamaları forza'ya yakışmıyordu, özellikle fizik motoruna yazık oluyordu. hoş bana göre xbox'daki fm ve 360'daki fm2'den sonrası tıraş ama olsun. forza'yı pc'de görmek isterim şahsen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konsolda PS4 'ün durumu daha iyi zaten. Onlar bir yerinden VR 'ı da yakaladılar. Exclusive leri de iyiymiş. 

Geçenlerde bir yerde çok ucuza gördüm , açıkçası almadım. Çok ilgihç birşey olmadıkça sarmıyor. Yeni teknoloji lazım oyunlarla ilgilenmem için.

Bloodborne ve Halo dışında ben de pek sayamıyorum konsola özel oyun. Bir de Until Dawn vardı PS4'te ama o da konsol aldırmaz. Patlamadılar ama exclusive az. VR vs niche işler bunlar. Buyrun bizdeki VR başlığı,yazan kişi sayısı 2 veya 3. Biz ki nerd adamlarız. Nerd'den bile seçilmiş kişiler ilgileniyor. 5 sene sonra Arcade Stick seviyesine inerler,o zaman tekrar ilgi çeker.

VR konusunda tek ilgi çekecek şey Hololens.

VR başlığında birkaç kişi yazıyor ama tahminim read-only takip eden epey kullanıcı vardır.

VR setlerin çok satmasını üreticiler bile beklemiyor. Artık herkeste desktop yok. Onun malioyeti ,artı VR maliyeti , yüksek kalıyor geniş kitleler için. 

Ben yine de bir şans veriyorum. Kullanıcılar bir kez bir arkadaşlarında, yakınlarında, demo da kullandıklarında , yüksek maliyete katlanabiliorler. Binlerce dolar verip plasma , led tv ,hifi alanlar her zaman var. Esas rakamı çıktıktan sonra göreceğiz.

Pc oyunculuğunun en güçlü olduğu yer , Çin , Taiwan gibi uzakdoğu ülkeleri. Onlarda ucuz olduğundan, F2P gibi oyunlar yüzünden pc i tercih ediyor. Vr setlerin yayılmasına bir katkıları olmaz. ABD, Almanya vs gibi büyük pazarlar sürükleyecek o işi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şuan MS Store dan indirilebiliyor.. Lakin oyun Beta olarak sunulmuş..

Buarada istediği PC Spesifikasyonları efsane..  :D

Ben indirim baktım, 18GB buarada ve grafikler baya baya janjanlı..  :8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

beta'da direksiyon desteği yok lakin 360 gamepadiyle gayet güzel oynanıyor. grafik ayarlarını medium'dan yukarıya aldırmadı gtx 670 ile. ben gelecek horizon oyununu 4-5 gözle bekliyorum, 360'da favori oyunumdu ilk horizon.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün indirip denedim ama çok beğendiğimi söyleyemem.

Oyun güzel görünüyor yani grafikler modellemeler falan şahane ve bunun yanında sistemi hiç kasmıyor. Fakat sürüş fiziği ile anlaşamadık bi türlü.

Asistler açık iken zaten bilgisayar kendi oynuyor oyunu, siz yalandan tuşlara falan basıyorsunuz. Yoksa viraja girerken direksiyonu falan bilgisayar kullanıyor, frene bilgisayar basıyor. Siz de oynadım diye seviniyorsunuz falan. (Joystick kablosu ateriye bağlı olmayan küçük kardeş muamelesi)

Asisteri kapatınca ise tuhaf şeyler olmaya başlıyor. Özellikle AWD araçların yolla teması yok, öyle yuvarlanan kaya gibi gidiyorlar. Understeer oversteer falan değil başka bir şey bu. Uzay mekiği fiziği. NFS Shift falan kıçtan dümenli tekne fiziği diye eleştiriliyordu. O bile bunun yanında daha iyi, en azından kıçtan da olsa bir yerden araba üzerinde bir kontrolunüz vardı.

Ai ise ayrı bir dert. Zorluk seviyesini arttırınca ai hızlanıyor, dikkatinizi çekerim zorluğu arttırınca ai'nün sürüşü falan iyileşmiyor sadece "hızlanıyor". AI'nin zorluğunu yükseltince altındaki araba 100-150hp birden güçleniyor. Bende de Ai'de de aynı araba var ama AI düzlükte uzuyor. Sebep?

AI seviyesini normal yaparsan da sürekli frene basıyorlar.

Ben hayatımda ilk defa bir Forza oynuyorum. Forza Forza dedikleri yere göğe sığdıramadıkları oyun bu muymuş? Pcars'ın gözünü seveyim.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Whooosh said:

Dün indirip denedim ama çok beğendiğimi söyleyemem.

Oyun güzel görünüyor yani grafikler modellemeler falan şahane ve bunun yanında sistemi hiç kasmıyor. Fakat sürüş fiziği ile anlaşamadık bi türlü.

Asistler açık iken zaten bilgisayar kendi oynuyor oyunu, siz yalandan tuşlara falan basıyorsunuz. Yoksa viraja girerken direksiyonu falan bilgisayar kullanıyor, frene bilgisayar basıyor. Siz de oynadım diye seviniyorsunuz falan. (Joystick kablosu ateriye bağlı olmayan küçük kardeş muamelesi)

Asisteri kapatınca ise tuhaf şeyler olmaya başlıyor. Özellikle AWD araçların yolla teması yok, öyle yuvarlanan kaya gibi gidiyorlar. Understeer oversteer falan değil başka bir şey bu. Uzay mekiği fiziği. NFS Shift falan kıçtan dümenli tekne fiziği diye eleştiriliyordu. O bile bunun yanında daha iyi, en azından kıçtan da olsa bir yerden araba üzerinde bir kontrolunüz vardı.

Ai ise ayrı bir dert. Zorluk seviyesini arttırınca ai hızlanıyor, dikkatinizi çekerim zorluğu arttırınca ai'nün sürüşü falan iyileşmiyor sadece "hızlanıyor". AI'nin zorluğunu yükseltince altındaki araba 100-150hp birden güçleniyor. Bende de Ai'de de aynı araba var ama AI düzlükte uzuyor. Sebep?

AI seviyesini normal yaparsan da sürekli frene basıyorlar.

Ben hayatımda ilk defa bir Forza oynuyorum. Forza Forza dedikleri yere göğe sığdıramadıkları oyun bu muymuş? Pcars'ın gözünü seveyim.

PCARS 2 gayet güzel, tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok