Şuan ne dinliyoruz?
6 6

Bu konuda 741 mesaj var

çok kararsız kaldım yaw... tarja mı floor mu??? floor kesinlikle süper bir vokal ama konu nightwish olunca tarja diyesim mi geliyor, aslında süper de söylemiş sanki floor... of kafam karıştı :D

Tarja:

Floor:

PS: Floor için şarkıyı 2 nota alta çekmişler sanırım... 1.5 nota da olabilir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de ikisi de harika. Fakat Tarja'nın sesine özel yazılmış şarkılarda Anette çok ciddi sırıtıyordu, Floor az biraz toparlayabiliyor sesi sayesinde. Tuomas öyle bir hayvan ki elindeki vokale göre şarkıyı istediği hale sokabiliyor. Elindeki malzemeye göre şarkı yazıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tarja'nın tekniği her ne kadar taklit edilemez gibi görünse de, sanırım ben de floor diyeceğim... hem büyük sahneleri doldurmak kolay olur :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kaç senedir dinlememiştim bu şarkıyı.. Çok da severim..

Tarja tamamen farklı bir şekilde söylüyor, ses çok daha "yükseklere" ulaşabiliyor, e biraz da alışmışız şarkıyı öyle dinlemeye.. Pek güzel olmaz herhalde diye açtım Floor'lu versiyonu; gerçi güzel olmuş yine ama bayağı farklı, sanki "limitlere" ulaşıyor gibi geliyor. Hoş, aynı şekilde söylemeye de çalışmıyor tabi, kendine has bir şekilde söylemesi daha iyi olmuş. Aslında sözler daha iyi anlaşılıyor Floor'lu versiyonda. :D

Ama yine de Tarja'lı versiyonu tercih ederim. Belki böyle dinlemeye alıştığım için, belki beni alıp 10-12 sene önceye götürdüğü için.. Bu şarkının aslı Tarja'lı olandır bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anette nasıl kovuldu acaba ya... ben en son bıraktığımda o vardı. Tarja malumunuz açık mektupla kovulmuştu Once albümümden sonra. Zengin koca bulup bir yerleri tavana çıkmıştı diyorlardı Tarja için. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de evlendikten sonra sorun çıkarttığını hatırlıyorum. En sonunda durum "Yeter be, gidersen git" olmuştu.

Bu arada She is My Sin'den sonra bir de Phantom of the Opera dinledim, biraz da Wishmaster, iyi geldi. Böyle bir seviyeye geldikten sonra ayrılmaları cidden yazık oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anette' i alırken ne çekiyorlardı asıl onu merak ediyorum. Ses yok (miymiymiymiy), karizma yok, kendine bakmaz (paçavra giyiyordu, aldığı kilolar cabası). Floor sahne kıyafetlerine bakın örneğin bir de Anette' in kıyafetlerine.

Forgotten beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tarja yı ağlattılar gönderirken . Tarja havaya girmişti . "Grup benim . Ben varsam , varsınız " gibi.  

Sonunda gruptan resti çektiler. Grup devam etti. Takip ettiğim kadarı ile Tarja nın solo kariyeri pek tutmadı. 

Tarja yı tercih ederim ama Floor da iyi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Türk insanı olarak öyle bir paranoyaya bağlamışımki bir an o brezilyalıların, anetta 'yı hamile hasta olduğu için kovdurmak isteyen marko tutmuş olabilir diye düşündüm bir an ...

3. çocuğuna hamileymiş ozaman.  Anettaya parmak hareketi de yapmışlar e hamile kadınların nasıl hassas oluğunu hepimiz biliriz. Marko hiç şok olmuş gibi değildi konuşmasında.

Floor'lu NW ilk defa dinledim Tarja 'dan ses tonu daha hoş bana göre, floor 4 oktav tarja 3 oktav sese sahipmiş.

Her vokalistin mutlaka bir yerleri kalkar genelde aslında bu tür gruplarda ortak bir emek var müzik o yüzden solo çalışmalara göre daha kaliteli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Tarja derim. Evet Floor çok çok iyi bir vokalist ama bir Tarja değil :D Oktavıdır şudur budur bilmem. Tarja'lı şarkılardan çok daha fazla zevk alıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tarja hem kulak alışkanlığı hem tekniği hem de sahne duruşu yüzünden Anette karşısında bariz üstünlüğü var, bu tartışmasız. Anette kendisi "pop şarkıcısıyım ben" diye söylüyor zaten. Floor vs. Tarja olunca kulak alışkanlığı ve hatıralar baskın çıkıyor. Millet eski şarkıları Tarja ile dinleyip hafızasındaki olayları onun sesiyle bağdaştırdığı için başkası söyleyince tam tadını vermiyor yoksa Floor teknik olarak 10x Anette gücünde. Mesajımı "ben bile teknik olarak Anette' den iyi söylerim" deyip iyice suyunu çıkartayım bari :)).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu açıldığından beri Floor Jansen 'li Nightwish dinliyorum bende ama youtube ses kalitesi yerlerde tabiki

Ancak şöyle bir gerçek var Jansen bir çok eski şarkıyı seslendiremez gibi görünüyor şu bir örnek : 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Anette  'i geçelim. Kötü değil ama o pop grubuna uyar , Nightwish 'e uymuyor. 

Floor güçlü. Power Rock  gruplarını uygun. Tarja 'nın ise Opera/ Mystic sesi ayrı bir dünyaya ait. En iyisi o . Yokluğundan Floor epey yakınsıyor. 

Youtube 'da ses kalitesi fena değil aslında. HD olanlara bakmak lazım.  

İstanbul'a da gelmişler. Ufak pub gibi biryer görünüyor video da. (belki daha büyüktür tabii) . Fazla seveni yok mu Türkiye 'de?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu açıldığından beri Floor Jansen 'li Nightwish dinliyorum bende ama youtube ses kalitesi yerlerde tabiki

Ancak şöyle bir gerçek var Jansen bir çok eski şarkıyı seslendiremez gibi görünüyor şu bir örnek : 

Aynı tadı vermese de Floor birçok şarkının altından kalkacak sese sahip.

Hayalet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Jansen bildiğin Amazon :)). Jansen teknik olarak her şarkının altından kalkar ama eski şarkıları seslendirirken opera sesi ile söylemiyor şarkıları. Gerçek nedeni nedir bilemeyiz tabii. Ses tonu ya da rengi olarak operaya çok da yatkın değil yalnız. Genel olarak İsviçre çakısı gibi hatun, tam Tarja ile Anette arasında. Nightwish bundan iyisini bulamaz.

Bu arada öyle sıkı bir Nightwish dinleyicisi değilim, muhabbet hoşuma gitti sadece, yazıyorum öyle :D.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada "Nightwish live" diye aratınca çıkan ilk video Wacken 2013 konseri 1080P (bir başarıya imza atıp baştan sona bir kere bile takılmadan izledim hayret). Bu konserde bariz görüyoruz, Tarja' yı aratmıyor kesinlikle. Hatta Amaranth' ı seslendirmiş, bu hatuna hakaret sayılır bu şarkı :)), Anette' e göre yazılmış bariz belli haha .

Son olarak bu adamların başarısında sessiz kahraman olarak ses mühendisini görüyoruz, her kimse önünde saygıyla eğiliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wacken 2013 benim satın aldığım bir konser kaydı. Gerçekten çok güzel. Sadece şarkı başlarında ve sonlarında çok konuşuyorlar. O ortamdayken güzel gelebilir ama arabada veya kulaklık ile dinlerken bayıyor. Bu şarkıların fazlalıklarını kesip tekrar iphone'a yüklemenin imkanı var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok