• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Kibitzer

Member
 • Content count

  453
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Kibitzer last won the day on January 1 2016

Kibitzer had the most liked content!

About Kibitzer

 • Rank
  Alfista!

Profile Information

 • Cinsiyet

Recent Profile Visitors

418 profile views
 1. Bende aynı çözünürlükte Dell 2716DG ile oynuyorum. Ekran kartı 2070 G-sync aktif. Hiç o tarz bir problem ile karşılaşmadım. Sanki windows ayarları/windowed oynama şeklinde bir ayar problemi olma ihtimali var gibime geldi. Masaüstü yenileme hızı gibisinden ayarları wow ile birebir aynı ayarlara getirip bir deneseniz.
 2. Ben önceden de yazdığım gibi o aracı çok beğeniyorum. Satma planınız var mıdır? Gerçi benim bütçeyi bir hayli aşar Belki biraz kayınpederden falan destek bulursak düşünürüz
 3. Abicim diyorum ki; "Esas neden 1 sene boyunca hanım ücretsiz izinde olacağı için maddi sıkıntı yaşamamak için satacağız". O linklerdeki araçları zaten alma niyetimiz yok. Başka araçlara bakarken "bu bayide neler varmış" diye bakarken denk gelmiş araçlar. Öylesine gösterdim hanıma "baksana üçüncü sıra koltuk var, vitesin altında çekmece var" falan diye. Yine yukarıdaki bir mesajımda belirttim bu mesajın ilk cümlesinde söylediğim şeyi. Arabayı Nisan sonundan önce satmayacağız, ilanı da kaldırdım zaten. Hanım doğum iznine çıkınca doğuma kadar iki ay süre içinde denk gelirse değiştirmek istiyoruz. Denk gelmezse zaten 1 serisi yeter. A-B sınıfı arabalar ile millet iki üç çocuk büyütüyor. Bir ay sonra belki de "paraya ihtiyaç olursa satarız, nasıl olsa değer kaybetmiyor" da diyebiliriz. Köşeli kasa, 2.0 dCi, tam otomatik ve gerçek bir arazi aracı kadar maharetli X-Trail. Tek kelime; Hastasıyım! Çok seviyorum bu kasayı! Bizim sitede bir ablada vardı bundan. Sattı yeni kasasını aldı. Hani haberim olsa ben düşünürdüm onun X-Traili. Bunun bir de Koleos versiyonu var. Neredeyse aynı araba, sadece markası farklı. O çok daha ucuz. O bile düşünülebilir.
 4. Biz de hanımla tam da bize çok yakın bir bayideki https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-kia-ulukar-dan-carnival-2.9-crdi-ex-otomatik-650570604/detay bu aracı inceliyorduk Aynı bayide Sorento da var bir tane. Belki bugün gidip bir bakarız. Fakat bu araçlar bize çok fazla gelir. Ancak ikinci çocuk geliyor olsaydı hiç düşünmez gider alırdım bir tane. Araç satıp ucuzunu alma hareketimizin ana amacı cebimizde 25-30bin lira gibi bir para kalması. Bu da 65-70bin liralık bir bütçe yapıyor. "Hazır arabayı değiştiriyoruz, biraz da büyüse iyi olur" diye de düşünmüyor değiliz. Tabii bu bütçe ile Kuga da Insignia da ancak ilk kasa alınabiliyor. İlk kasa 2.0 Kugalardaki şanzımanın da ne olduğu belli değil. Tam otomatik mi, çift kavrama mı. Çünkü bir ara Ford tüm otomatik viteslerine Powershift demiş. O döneme denk geliyor olabilir. DSG tartışmasında ise en hızlı olsun diye bir isteği var sanırım VW'nin. Alfa TCT de kuru çift kavrama ama problem çıkarma ihtimali düşük, çünkü daha sağlam olsun diye vites değiştirme hızı düşük. Powershift de benzer şekilde yavaş. Mercedes 7G-DCT ise zaten ıslak kavrama, bildiğim kadarıyla en problemsiz çift kavrama da bu.
 5. DSG'nin olayı vurunca öldürmesi. Mesela kendi kullandığım araçtan örnek vereyim; twin spark motorlarda varyatör dikkat etmezsen 10bin km'de ötmeye başlar. 100-150 liraya halledilirdi. Yenisi 700 lira falandı. Şimdi değişmiştir muhtemelen. Bu şekilde "Bu dsgnin her 50bin km'de 2000 lira masrafı olacak, bunu kabul ediyor musun" deseler ben bile "eh naapalım" diyebilirdim.
 6. DSG ve türevleri => ASLA Gider manuel Alfa 156 alırım, dsg almam. Bu kadar net konuşuyorum. Sorento çok büyük gelir hocam bize. Hani eskiden beri çok beğenirim ama şimdi hem çok yaşlılar, hem de fiyatları uygunlaştığı için çok değişik insanların eline düştüler. Kimler neler yaptı belli değil. O yılların sportageları bir derece daha uygun ama onlar da çok yaşlandı artık.
 7. Bugün açtığım bir konuda tam olarak da bu konuyu konuştuk. İşte bu nedenle ben tam otomatik şanzıman diyorum.
 8. İşte buradaki gibi "sat kurtul" durumundaki bir arabayı bilmeden alırsam deliririm ben.
 9. Aylardır gezmediğim forum, incelemediğim sayfa kalmadı neredeyse. Mesela Subaru forumlarında; https://www.subaruclubtr.com/topic/13131-yeni-xv-cvt-sanziman-tutuklugu-hakkinda/ şöyle bir başlık var. Okuyorum okuyorum vazgeçiyorum. Zamanında Ford Focus'lardaki CVT şanzımanların problemleri çözülemediği için garanti kapsamında olan araçlara fabrikadaki sıfır araçlardan şanzıman söküp takıldığını duyuyorum. Birçok kişi hiç umurunda olmadan, araç hakkında hiç araştırma yapmadan gidip alıveriyor. Ben ıncığına cıncığına kadar bakıyorum. Ben hata yapıyorum heralde.
 10. Merhabalar. Satılık kısmında ilanını verdiğim bir 1.16i aracım var. Gayet memnunum, yaklaşık 14 ay önce titizlikle arayıp severek satın aldık. Fakat yakında kısmet olursa ailemiz büyüyor Aİlemizin büyümesinin yanında Eylül ayı civarında eşim de yaklaşık bir yıl ücretsiz izine ayrılacak. Tek çocuk ile 1.16i bize yetecek bile olsa bir senelik maaş kaybı süresince sıkıntı çekeceğiz. Bu sürede cebimizde acil durumlar vs. için destek oluşturacak miktarda bir nakit olsun istiyoruz. Bu durumda aracımızı satıp daha ucuz ve büyük bir alternatife geçiş yapmak istiyoruz. Kriterler; 1. Kesinlikle tam otomatik sorunsuz şanzıman. En önemli kriter bu. Maalesef diğerlerini çok araştırdım ve mutlaka bir şekilde problem çıkma ihtimali yüksek. Tam otomatikte ise "bahtsız bedevi" olmadıkça şanzıman problemi olmuyor. 2.Motor konusu çok büyük sıkıntı değil, 2.0'a kadar olabilir ama motor da güvenilir olmalı. Mesela baktığım seçeneklerden Kuga 1.6 Ecoboost'larda kronik hararet problemi olmuş, sonradan ford geri çağırıp soğutma sistemine eklemeler yapmış. 3. Otomatik bagaj kapağı olursa süper olur. 4. Geniş bagaj ve ferah arka koltuk alanı olursa iyi olur. Aklımdaki alternatifler. 1. Ford Kuga 1.5 Ecoboost. Titanium veya Selective donanımlarda istediğim tüm ekstralar var. Tek sorun 1.5 motorda giderildiği söylenen hararet problemini yaşayan birkaç kişi gördüm. 2. Opel Insignia 2013 üzeri 1.6 SIDI 170hp Cosmo donanım. Aradığım her şey fazlasıyla var. Otomatik bagaj kapağı eklenebiliyor sonradan. Arada başka modellere de bakıyorum ama mutlaka "alınmaz" dediğim bir problem görüp vazgeçiyorum. Örneğin Subaru XV harika, ama CVT şanzımanı görünce vazgeçiyorum. Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Duruma göre güncelleme yaparım sonraki mesajlarda.
 11. Benim klavyede o-ring vardı sanki
 12. Ben sessiz klavye arıyorum artık. Bıktım mekanik sesinden
 13. Bu arada mekanik hisli denilen modellerde tuş sesi ne düzeyde bilen var mı? Tamam bazen güzel ama geceleri çakır çukur baya rahatsız ediyor.
 14. Teşekkürler. Onu gördüm sanırım. Enter tuşu büyük sorun değil benim için. İnce yatay tek sıralık olmadıktan sonra
 15. @Squall ve @TatanQa memnun musunuz klavyeden. Bende G710+ var. Hem büyük geliyor, hem de gürültüsü az değil. Mekanik klavye gerektiren bir iş de yapmıyorum. Ucuzundan bir klavye arıyorum ama numerik olsa daha iyi olur. Numerikli modeli var mı? Tavsiye eder misiniz?