Telefon Önerisi
1 1

Bu konuda 13 mesaj var

Merhaba arkadaşlar,

Kullanmakta olduğum Xperia Z2'nin mikrofonunun beni delirtmesi sonucu, tamir sırasında kullanabileceğim yedek telefonum olmamasından da dolayı turkcell cihaz kampanyasıyla yeni telefon almaya karar verdim (tamirden sonra Z2'yi satacağım sanırım). İşte tam da bu noktada ufak bir error vermiş durumdayım. S7, S7 edge, iphone 6s (64GB), HTC 10 ve LG G5 arasında kaldım... Z2'den önce 5-6 sene boyunca 3 farklı iphone modeli kullandım, evde MacBook ve aTV mevcut, hatta apple hesabımda iTunes Match üyeliğim bile her sene yenileniyor (evet iptal etmeye çok üşendim  :zuh: ). Yani iOS'a da Android'e de aynı mesafedeyim, ikisinde de rahat hissediyorum kendimi. Büyüklük çok sıkıntı olmamakla beraber 5.5" üstü bir telefon istemiyorum kesinlikle, Note serisi ve ayarı telefonları düşünmüyorum yani.

Sizin önerileriniz nedir? Bu 5 telefondan hangisini tercih edersiniz siz? Yukarıdaki 5 telefon dışında şuna da bak diyeceğiniz ne var (mesela Nexus 6p olsa hiç düşünmeden alırdım sanırım)? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Android kısmında S7 alırdım net olarak. HTC ise M8 kullanan biri olarak tavsiye etmiyorum. Eşimde S6 var, 1 seneye yakın oldu alalı, gram yavaşlama yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Atrin

xperia z5 kullanıyorum. 3-4 ay oldu, daha bir kez olsun iphone aratmadı bana.

ben alırken belliydi bu telefonun da çıkacağı ama çok uygun fiyata bulunca aldım önceden biraz alışayım diye.

xperia x ultra'ya geçmek istiyorum şimdi, hem görünüm hem de snapdragon 820'den dolayı.

benim için x.265 hevc oynatabilmesi, 32gb + 200gb micro sd olayı, su/toz/kum geçirmezliği ve kamerasının ezici üstünlüğünden dolayı vazgeçilmez oldu artık.

s7 edge de kullandım, onu da çok beğendim. 5" üstü aşırı büyük geliyor hem kullanım tem taşıma açısından.

bir de sony xperia x ultra duyuruldu. 6" olacak büyük phablet tarzı isteyenler için.

hali hazırda z5 premium da piyasadaki tek 4k ekran bildiğim kadarıyla.

sony çok yol katetti xperia serisiyle, mutlaka inceleyin bir telefon almadan önce.

benim genel olarak 2 şikayetim var,

1 - ses arttırma/azaltma tuşlarının yeri çok kullanışsız,

2 - yoğun kullanımda, oyun oynarken vs. hissedilir bir şekilde ısınıyor ama zaten bu snapdragon 810'un kronik problemi, o yüzden 820 işlemci istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çıkış fiyatları öyle olsa da çok çabuk uygun hale gelebiliyor.

ben bankanın da 100 lira worldpuanı ile 1600 liraya malettim mesela Z5'i 

o siteler genelde ABD gerçekliğini göze alarak yorum yapıyor.

orda yeni iphone da 700 dolarken evet sony için 700 fazla olabilir. (aslında bana sorarsanız değil)

malum bizim memleketteki iphone fiyatlarına kıyasla uygun bile denebilir aslında.

gelmesiyle birlikte çok kısa zamanda 2000tl altına gerileyecektir fiyatı X ultra'nın.

ps: çığır açan, kimsede olmayan bir yenilik ile gelmediği sürece artık iPhone'a geri dönüş yapmam. Android'in özgürlüğü güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de android özgürlüğü ile çok mutluyum ama Z2 ile yaşadığım bazı problemler çileden çıkartıyor beni. En kötüsü telefon cebimdeyken ekran açılıyor ve telefonu elime aldığımda bir dünya menüde gezinmiş, bazı ayarları açmış/kapatmış, birilerini aramış/mesaj atmış, hatta çoğunlukla uçak moduna alınmış bir halde buluyorum. Mikrofon problemi de çıkana kadar bir şekilde idare ediyordum bunu ama mikrofon da arızalanınca Xperia serisinden uzak durma kararı aldım :(

IP68'den dolayı S7 ve S7edge'e daha yakınım ama samsung'un touchwiz'i (adı değişti sanırım) biraz korkutuyor beni (gerçi yine nova launcher kullanırım sanırım). iPhone'un fiyatları da akıl almaz düzeyde... Zor işmiş telefon seçmek, unutmuşum şu karar verme aşamasının zorluğunu :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten X performance modelini sony getirmiyor buraya, paralel ithalatla da geldiğini pek sanmıyorum,

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Forgotten, Bende Z1 Compact var ve aynı "ekran açılma problemi"nden dertliydim. Bazen rastgele mailler gönderiyor, son aranan kişileri falan arıyordu. Ekran kilidiyle (pin veya pattern) çözebildim o sorunu.

S7 Edge güzel cihaz (Samsung sevmesem de başarılı), HTC 10 da fena değil diye hatırlıyorum (fiyat olarak pek öyle olmasa da).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@sgi

evet "xperia X" geldi ama "xperia X performance" gözükmüyor nedense.

aslında Z5'in üstüne çok da bir şey koymuyor, Z5 baştan snapdragon 820 kullansaydı aslında hiç peşine düşmezdim X performance'ın.

TR'den alınacaksa S7 mantıklı gözüküyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok