Online Oyun için WiFi Adaptör ?
0

Bu konuda 15 mesaj var

Selamlar

Bilindiği üzere taşınabilir PC 'yi merdivenaltı imalatı bittikten sonra internete ve haliyle BF4 sevgilime kavuştum. Bağlantıyı wifi adaptörü ile yapıyorum . Şu an bir arkadaşımdan denemek üzere Asus N-14 300Mbps USB wifi adaptörüyle oynuyorum çok bariz bir ping/lag sorunu gözlemlemedim (gözlemleyemedim) .  Ürünü geri verip kendime yeni ürün alacağım ya aynısını ya da başka daha iyisi var ise onu . Aynısını alırsam bunu kasadan hiç sökmem sıfır kutuyu arkadaşa veririm.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-usb-n14-300mbps-cift-antenli-kablosuz-n-usb-adaptor.html#genel-bakis

Online oyun için özellikle tavsiye edebileceğiniz daha iyi ping ve minimum lag için şunu alsan daha iyi dediğiniz ürün tavsiyeniz var mı ?  

Benim araştırdığım ve bir iki sitede TPLINK Archer T4U 1200ac   :  http://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-t4u-1200-mbps-wireless-dual-band-ac-usb-3-0-kablosuz-adapter-pm-bd801304

ve

Yine TPLINK Archer T4UH 1200ac modelleri tavsiye edilirken  :http://www.hepsiburada.com/tp-link-archer-t4uh-1200-mbps-wireless-dual-band-ac-usb-3-0-yuksek-kazanimli-kablosuz-adaptor-pm-bd803240

Bazı yabancı sitelerde şikayetlerde (ilk model için)  oldukça fazla.

Ben yine sizin tecrübe ve görüşlerinize daha çok güveniyorum.   :yağlama_emoji.gif   :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yaklaşık 4 yıldır tplinkin  TL-WDN4800 ını kullanıyorum.. Baya baya memnunum.. 

Online multiplayer bf3 / bf4 gibi oyunlar oynuyor musunuz ? Latency ping vs nasıl ?

Powerline ethernet adaptörü alın modemden kablo çekmiş gibi bağlanın. (Ev tesisatı izin verirse 100mbit rahat bağlanır lagsiz. )

Bu da iyi bir alternatif , tplinkin technopatta da Levent abinin tanıttığı ürün vardı epey başarılı.  Narcissus 'un önerdiği wifi kart ile aynı fiyat aşağı yukarı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de salona internet götürmek için powerline kullanıp rahat edenlerdenim. Tavsiye ederim. Gerçi multi oynamadım üzerinden ama..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bu nasıl bir soru ? Competitive online gaming BENİM..  :baba:  :lol:

İşte Bingo ! cevabımı aldım :)  .  Wifi karta yönelmek bana daha rahat geliyor. Zırt pırt sök tak taşınabilir pc maceram için biraz daha metaşakkatli. Kart takılı kalır üzerinde açtığım gibi bağlanır extra kablo takma derdi olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Düzgün markaların en dandik powerline adaptörleri bile her türlü WiFi bağlantıdan iyidir ping / lag bakımından. Hele bir de güzel birşey alırsanız tadından yenmez. Sisteminiz nedir bilmiyorum, ama eğer laptop filan değilse PCI Express ile bağlanan dahili WiFi adaptörleriyle daha iyi performans alırsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sistem pc , şimdi pcie wifi kart mı yoksa tplink powerline mı onu netleştireyim. Elbette kriter düşük latency ping ve minimum lag. Çoğunluk olarak bf4 oynuyorum çünkü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya powerline oluyorsa başka şeye bakmayın derim. Hatta, eğer 2 veya daha fazla çıkışlı bir powerline alırsanız ekstradan ucuz bir access point bağlayıp kablosuz ağı genişletmek / rahatlatmak da mümkün. Ben öyle kullanıyorum mesela.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Düzgün markaların en dandik powerline adaptörleri bile her türlü WiFi bağlantıdan iyidir ping / lag bakımından. Hele bir de güzel birşey alırsanız tadından yenmez. Sisteminiz nedir bilmiyorum, ama eğer laptop filan değilse PCI Express ile bağlanan dahili WiFi adaptörleriyle daha iyi performans alırsınız.

Hocam cümlenin tamamında 2 farklı şey mi söylemiş oldunuz yoksa ben mi yanlış anlamadım(gibi)  :D

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam cümlenin tamamında 2 farklı şey mi söylemiş oldunuz yoksa ben mi yanlış anlamadım(gibi)  :D

İlahi metinler gibi yazıyorum, yoruma göre değişiyor yazdıklarımın anlamı. :D Ya ben daha çok hani illaki WiFi olacaksa da bari dahili adaptör olsun demek istedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok