Sistem tavsiyesi
0

Bu konuda 40 mesaj var

@@Ortegon Oynamak istediğin çözünürlük 1080p mi ? Benimde şimdiye kadar başıma en büyük engelim Witcher 3 oldu. GTX680 amp! ' den GTX1070 gaming g1 terfi oldum geçtiğimiz cuma günü. Referans vermesi açısından sistemim i5-2500k@4,5ghz. En düşük ben 65fps gördüm genelde ortalama 80fps gidiyor. 125fpslere kadar çıktığı yerler var. Kısacası şunu diyeceğim intel i5 bir işlemci işini görür amacın tek oyun oynamaksa.

Ayarlarım 1080p ultra sadece hairworks off tabi ki. Bi saç efekti için 15-20fps kayıpla uğraşılmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar

SLI 1070 için fena deil gibi, en üst seviye değil belki ama 3-4 ay sonra 2. eli ucuza bulunabilir. Oynamak istediğim çözünürlük aslında 1440p, ama şuan elimdeki monitör1080p. 2. bir monitör almaya da çalışıyorum, o monitör 1440p olacak ama onu da önümüzdeki aylarda halletmeyi planlıyorum.

Yukarıda ki sebeplerden dolayı boardumda SLI olmasını istiyorum. Killer network kötü denmiş ama bir çok yeni anakart bunu kullanıyor. İstediğim anakartda da muhtemelen killer olur. MSI M5 veya ASUS Z170A arasında bir seçim yapacağım.

SSD konusu önemli, çünkü sanırsam benim hdd uçmak üzere. Windows da idle bile %100 kullanıma alıyor kendini, bunu araştırdım çözümleri uyguladım, sorun kısmen düzeldi. AMA hdd en ufak uygulamada %99 a vuruyor. IDLE de normale döndü. Sadece SSD alıp masraf yapmasam mı sisteme diyorum ama FX 4100 gerçekten başarısız bir cpu. CPU değişince de herşey değişiyor. 

RAM olarak 16 GB tek alsam nasıl olur? Çok bir kayıp yaşar mıyım? 8x2 ile aynı fiyat, dual channel muhabbeti beni ne kadar yavaşlatır.

@@Deathknight Şimdiye kadar hep işlemciye yapacağım yatırımı diğer bileşenlere yaptım. Ekran kartı olsun ram olsun, bu sefer ekran kartı şerefine ilk defa ultra da herşeyi sıkıntısızca oynamak istiyorum. Witcher 3 çok sıkıntı değil de Final Fantasy 15 geldiği zaman herşeyiyle oynamak isterim. 

Amazon dan ram ve sıvı soğutma alıp, diğer parçaları buradan alacağım. Kafama en çok yatan alışveriş bu. 

Teşekkürler 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tek modül 16gb tercih edebilirsin, ucuzlayınca 2. bi 16gb daha takar çok uzun müddet kafan rahat eder. Dual channeldan kaynaklancak performans kaybını pek hissetmeyebilirsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekleme :  öncelikle bütçe varsa intele geçmeye bende mantıklı bulurum ama kısıtlıysa ve anakartın am3+  destekliyse  FX-8350 gibi bir işlemci yetmez mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar

AMD nin 9590 işlemcisinin testlerine baktım. Bazı uygulama ve oyunlarda %70 kadar yavaş 6700k dan. Duron 600 cpu dan beri AMD kullanan birisi olarak AMD yi terketme zamanı gelmiş. 8800 GT alarak ATI ye elveda demiştim. AMD PC piyasasını hobi olsun diye yürütüyor gibi artık.

Şuan en iyi 9590 alsam yapacagım masraf 1000 TL ama performansı ve çektiği güç çok fena. 

AAA yok ilk işlemcim de AMD idi benim AMD k-5 100 MHZ, o işlemciden memnundum ama :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam sen yeni nesil işlemci falan boşver kafanı bulandırma. Al yukarıda ilk yazdıklarını keyfine bak. :D Zaten o işlemci sene en az 4-5 sene götürür. (Intel'in şu andaki mantığı devam ederse) 2500k'yı öyle çok aman aman zorlayan bi oyunla karşılaşmadım şimdiye kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün Vatan bilgisayardaydım.

Samsung EVO 850 500 gb aldım. Orada anakartları incelediğimde çalışanlar  MSI M5 yerine, 50 TL pahalı olan ASUS MAXIMUS VIII RANGER'ı önerdiler. Dışardan çıplak gözle bakınca da daha sağlam daha iyi soğutulmuş izlenimi bıraktı. Sizin düşünceleriniz nelerdir. MSI Total War Warhammer hediye ediyor. Onu da göz önüne alalım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ASUS Z170 Maximus VIII Ranger veya MSI Z170A Gaming M5

Intel i7 6700K(Bütçeye göre ve bazı oyunlarda yaşanacak kayba göre i5 6600K)

Corsair Air 540 veya NZXT H440 kasa

Corsair H110i GTX sıvı soğutma(sessiz, iyi bir sistem)

Öyle bir sisteme neden GTX 1070 alındı, anlamakta son derece zorlandım hatta mana veremedim.

Öneri isteyip sonra ne önerildi okumuyorsun herhalde:), ilk sırada onu belirtmiştim mesela.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öneri isteyip sonra ne önerildi okumuyorsun herhalde:), ilk sırada onu belirtmiştim mesela.

Hocam veya yazmışsın zaten :) M5 aklımda olduğu için ve aradaki farkı anlamadığım için M5 e karar vermiştim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bunların aralarında öyle ahım şahım farklar olmaz zaten, ben şahsen hep ASUS kullanırım, MSI da kullandığım oluyor, Gigabyte ile ise yaşadığım tecrübeler nedeniyle tercih etmiyorum. Başkası da beğeniyordur.

Yine kullanımı en rahat BIOS bana göre ASUS'ta, peşi sıra MSI gelir, fena değildir ancak Gigabyte'ın BIOS'u ile ben anlaşamıyorum.

Böyle böyle şeyler etkiliyor benim kararlarımı, onun dışında çok çok fark yok aynı segment içindeki ürünlerde donanım olarak.

Bu bakımdan öncelikle ASUS olmazsa MSI diye o şekilde yazmıştım veya diye yazmıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok