Kamyon arkasına(altına) girmeme barı
0

Bu konuda 9 mesaj var

Selamlar,

Başlıktan birşey anlamadan girdiniz biliyorum Türkçe olarak nasıl yazabilirim bulamadım. Önerilerinize göre başlığı değiştiririm. 

Neyse olay şu haberdeki gibi bir kazada hayatta kalabilmek için gerekli malzeme olan "underride guard". Her kamyonda römorkta standart olsa keşke. Habere göre kamyona çarpan başka bir araç yüzünden kamyon aniden sol şeride geçiyor ve kaza meydana geliyor. Bu ürün olsa belki ölümlü bir kaza olmayabilirdi

Tabi ABD'de bile üretilen ürünler standartlara uymuyorken Türkiye'de zor ama hayat kurtaran bir icat işte.

Kaliteli vs kalitesiz:

21643954_BG1.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kamyon arkası koruma/koruyucu bar/ı olabilirmiş bende park halindeyken yanaşmayla alakalı bir başlık gibi algılayıp girdim ilk etapta.

Çok faydalı bir dalgaya benziyor. Özellikle TR' de kesinlikle kullanılmalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Boyle bir seyi Turkiye'de zorunluluk haline getirmek aslinda hic zor degil. Halihazirda yollardaki bircok kamyon ve tirda da bu barlardan var. Bazi yerli karoser ve hidrolik lift ureticileri bu bari standart olarak yerlestriyor.

Sart olmali.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim liseden arkadaşım kamyon altına o şekilde girip öldü. O koruyucular çok işe yarıyor ama Anadolu yollarındaki eski kamyonlara bunları taktırtmak çok zor. Adam muayeneye bile gitmiyor, bunlarla hiç uğraşmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim de bir polo vardi, 2004 yılında BMC kamyonete arkadan girdi, dingiline carparak durdu. Kasa ön cama dokundu, bu bar olmadigi için tampon sağlamdı ve arac durmadu, ama içerideki biraz daha hizli olsa zarar görebilirdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok