Superonline router (modem)
0

Bu konuda 13 mesaj var

yarin gelip superonline fiber baglantimi yapacak insallah. etraftaki wlan'lara baktim cogu huawei ve birkac tanesi tilgin marka routerlar tarafindan saglaniyor...demek ki tum komsularim superonline'in verdigi dandik routerlari kullaniyor.

kendi routerimi kullanmam icin vdsl'e cikan superonline'in sagladigi sifreyi bilmem mi gerekiyor?

bir de MAC adreslerine gore router kitliyormuslar diye duydum. yani kendi verdikleri dandik router disindakileri kullandirmamaya and icmis arkadaslar.

nasil yapacaz ne yapacaz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hemen her router'da MAC adres klonlama özelliği olması lazım. SOL'un router'ının MAC adresini kendi router'ınıza yazarsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şifreyi almak için bir video hazırlanmıştı DH'de oraya bir bakabilirsiniz. Geçtiğimiz haftalarda eski modemi arızadan dolayı değiştirdiler yerine Huawei 255s verdiler. Şimdilik memnunum herhangi bir sıkıntısı vs. yok. 

Merak ettim neden özel router kullanmak istiyorsunuz?

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Superonline dan gelen routerlar çok dandik diye duydum ondan. Tabii önce bir bakıcam verdikleri router iş yapıyor mu diye. Sıkıntı yoksa değiştirmem tabii

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şifreyi cep telefonundan mesaj olayı ile halletmiştim ama bu dediğim neredeyse 4 yıl önce. 

ASUS un iyi bir modemini kullanıyordum ama ne fark gördün dersen yanıtım hiç bir şey olur. 

2 yıl önce Superonline TV hediyesi verdiler, bu hediyeyi verince benim ASUS modemi kullanamaz oldum. İnternet OK ama TV box ı router a tanıtamadım. 

Neyse, 2 yıldır Superonline ın Huawi routerını kullanıyorum, bir problemini görmedim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hani özel bir durum yoksa kısıtlamaydı başka işlerdi vs. bahsettiğim Huawei 255s oldukça yeterli. Biz ofiste kullanıyoruz wifi de dahil gayet memnunuz. Diğer modemlerine birşey diyemeyeceğim tabi, özellikle eski 253g mi ne vardı of of cinnet :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de wifi mesafesi haric sorun yasamadim... TTNETin modeminde evin diger tarafinda sikintisiz baglanti saglaniyordu, bunda mesafe biraz daha dusuk gibi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şifreyi almak için bir video hazırlanmıştı DH'de oraya bir bakabilirsiniz. Geçtiğimiz haftalarda eski modemi arızadan dolayı değiştirdiler yerine Huawei 255s verdiler. Şimdilik memnunum herhangi bir sıkıntısı vs. yok. 

Merak ettim neden özel router kullanmak istiyorsunuz?

iyi bir routerın , DDWRT destekleyen mesela,  çok sayıda artısı var. Torrent, file download, bandwidth yönetimi , yeni wifi standartlarına destek, file server olması  gibi . aslında sürekli açık duran low-end bir bilgisayar.

ISP 'nin kendi routerını kullanmaya zorlaması çok saçma, saçma olmanın ötesinde kullanıcının haklarını da kısıtlıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iyi bir routerın , DDWRT destekleyen mesela,  çok sayıda artısı var. Torrent, file download, bandwidth yönetimi , yeni wifi standartlarına destek, file server olması  gibi . aslında sürekli açık duran low-end bir bilgisayar.

ISP 'nin kendi routerını kullanmaya zorlaması çok saçma, saçma olmanın ötesinde kullanıcının haklarını da kısıtlıyor.

Artısı bir sürü, onu tartışmaya hiç gerek yok :) Benim de anlamadığım kendi üyeliğime ait şifremin ne hakla gizlenebiliyor olması. Hadi turksat mac adresi bildirerek başka bir modemi kullanmana izin veriyor da buna noluyor..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sacma otesi tabii.

birak dd-wrt'i belki ben elimdeki eski PCyi canavar gibi bir router yapmak istiyorum?! ISS'den buna ne ?!  :icon_crash:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok