omertocarlos

Member
 • Content count

  222
 • Joined

 • Last visited

About omertocarlos

 • Rank
  Tainted Soul
 • Birthday 01/24/1987

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor

Recent Profile Visitors

893 profile views
 1. 165'in gsync için ideal kare hızı nedir bilmiyorum ama nvidia denetim masasından max kare hızını ayarlayın (144hz için 142fps). Düşey senk. ıda buradan açık yapın fakat oynadığınız oyunlarda kapalı olsun. Bu tip limit vs. işlerini denetim masasından yapmak daha doğru oluyor. En azından gsync bazlı ekran pırpırlanmasını egale etmiş oluyorsunuz. Bununla ilgili bir web sitesi ayrıntılı karşılaştırmaları (Oyun içinden, denetim masasından ayarlar vb.) yapmıştı ben de oradan görmüştüm. Denk gelirsem atarım. Edit: Siteyi buldum. https://blurbusters.com/gsync/gsync101-input-lag-tests-and-settings/14/
 2. Misal SBZ ve x570 arasındaki bios sorunu ta AGESA 1.0.0.3'te çözülmüştü, yani destek halen var aslında. Anca belli başlı markalara işte. Kullananı az kafasına girersek "x16 harici slotlar niye var" der zaten çekilirim kenara.
 3. M2 slotuna tek disk bağlıyken çalışıyordu. Müzik için onboard tercih etmiyorum.
 4. @JardeL Bende pci ex slot bir ses kartı var. Bunu takıp kullandığımda win yüklenmiyor, donanımlar ayarlanıyor kısmında donup resetliyor ardından otomatik tamir ile sistemi açıyor fakat onboard lan veya wifi kartının driverını güncellediğimde sonsuz bir mavi ekran döngüsü. O yüzden ses kartımı kullanamıyorum. Saçmaca bir durum.
 5. @JardeL Bende Asrock x570 taichi var M2_2 slotuna takılı 7/6k alıyorum. Ama bendeki kıllık biosta auto bırakmıyorum PCI_E modunu Gen4'te tuttum hep ondan mı acaba?
 6. @JardeL Ben de Sn850 kullanıyorum, sizdeki okuma hızları neden öyle düşük acaba?
 7. EVGA 30xx serisi kartları için Precision X1'in son versiyonunu indirip kurarsanız VBIOS update yapıyor ve Resizable BAR'ı aktif ediyor. VBIOS update ile aktif ettim, en güzel yanı min fps oldukça yükseldi.
 8. Hali hazırda kullandığım g910 sorun yapmaya başlayınca bende bu başlıktan gaza gelip global sayfa üzerinden servis kaydı bıraktım. Tr'dekiler yardımcı olmuyorlar tuşlarım çift basıyor, ürünleri de severek kullanıyorum lütfen yardımcı olun bana dedim. Sorunu içeren bir video ve fatura görseli istediler. Garanti maranti yok, bugün mail attılar birebir değişim onaylandı 24/48 saat içerisinde adresinize yollanacaktır ürün diye. Eskisi de sizde kalsın, geri dönüşüme gönderin lütfen demişler. Ürün kalitesi düşükte olsa bu açıdan güzel destek sağladılar hep.
 9. Oyunları zaten fullscreen oynuyorum. Oyun içinde 7-15 fps gidip geliyor bi anda 30'a çıkıyor sonra yine aynı.
 10. Bu sorun bende de var. Herşeyi ultra yapıp DX12'ye aldığımda 7 fps takılıyorum
 11. Aynı soruna benzer bir durum bende de var. Hiçbir şekilde windows yükleyemiyorum direk mavi ekran ya da donma meselesi. Uzun deneme yanılma yöntemlerinden sonra bulduğum çözüm; BIOS'tan ethernet ve wifi kartını devre dışı yapıp o şekilde windowsu yüklüyorum. Daha sonrasında aktif edip windowsun kendi driverları ile kullanıyorum. Herhangi bir müdahalede windows çöküyor ve yeniden format atmak zorunda kalıyorum. Bir dene abi istersen belki çözer durumu.
 12. @SEP Yanlış hatırlamıyorsam 2.5 sene önce G15 klavyemin bozulan space tuşu için kendilerine mail atmıştım. Üstüne üstlük kırdım ben bunu parasıyla yenisini almak istiyorum diye de belirtmiştim. Aynı şekilde 1 ay süren süreç sonucunda (fotoğraf, nasıl kırıldı vs.) mailleşmelerin ardından sizin klavye üretimden kalkmış kusura bakmayın 100 Euroluk bi klavye seçin ücretsiz göndericez dediler ve ardından G910 gelmişti. Bence biraz kurcalayın derim. 2005 model klavye vardı bu arada. Tabi bu kadar kısa süre içerisinde çift basma ve tuşların pıt pıt bastıktan sonra kendini dışarı atma sorunu başlayınca ben de yeni klavye arayışına girdim. Apex 5 için yükseğim ama gereksiz pahalı geliyor. Logitech bu klavyeyle bi daha dokunulmayacaklar listesinde...
 13. Freelance çalıştığım ve genelde evde takıldığım için geçen sene uydunet'ten 100/5 mbit hızında (saat 19.00 - 00.00 arası 25mbit) olan tarifeyi 82 TL'ye 2 sene taahhüt etmiştim. Bir sonraki değişim 2021'de ve tam zamanlı bir işe başladım. Akşam saatlerinde 25Mbit ile takılıyor olmak biraz can sıkıcı
 14. 1.05 patchten sonra eğer save dosyaları 8Mb'ı geçerse kullanılmaz oluyor, bilginize. Save etmeden önce üzerinizdeki eşyaları satıp zulalayıp artık ne yapıyorsanız o şekilde kaydedin derim. Şimdi de böyle bir sorun var...
 15. Lisanslı çıkardığı xbox'ta, ekran kartlarında dahi oynanmıyor oyun adam akıllı. Aynı grafiklerle oynamalarına zaten gerek yok, optimize edilmedi. Developerlar açıklama yapıyor sövüyor yöneticilere oyun bitmedi siz erkenden bitti diye duyurdunuz, bizi fazla fazla mesailerle çalıştırdınız piç ettiniz oyunu vs. diye. Ben en zorda oynarken adamı öldürüyorum cesedin olduğu noktada boşluktan bana ateş açmaya devam ediyor anlamsızca oyunu başa sarıyorum. Yolda yürürken npclerin alayı yerin içinde sadece kafaları gözüküyor, silah çekiyorum elimde silah yok boşluğu silah gibi tutuyor vs. Bunlara takılmamam imkansız. Dikkat etmiyorum diyorsunuz, ya bu sorunlar bana özel pc configleri falan fark ettiriyor ya da sizde başka sürüm var... Oyun erken çıktı erken bildiğin beta hatta alpha. Dev'lerin twitlerine bakın biraz... Tabiki düzeltilecektir zamanla bunu kimse inkar etmiyor ama oyun çıktı ve erken erişim değil. Neden o zaman bu amatörce hatalar? 1.05 çıkmış hala oyunu açtığımda bütün ayarlar resetlenmiş bir şekilde açılıyor. Not: Oyun bedavaya geldi, trailerlar vs. izlemedim bile adam akıllı, hype içerisinde değildim. Takım tutmaya gerek yok.