• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

omertocarlos

Member
 • Content count

  163
 • Joined

 • Last visited

About omertocarlos

 • Rank
  Tainted Soul
 • Birthday 01/24/1987

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor

Recent Profile Visitors

356 profile views
 1. Konu dışı olacak ama merak edip indirip biraz bakındım dün bugün fakat.... fakat.... E3'ü de canlı izlemiştim halbuki, millet deliriyordu bu 76 için duyurulan "yeniliklere". Dedim var herhalde bişey noluyor ne bitiyor bi indirip deniyim hazır bedava diye. Daha önce de trailerına bile bakmamıştım bu 76 ne ya acaba diyipte. Aslında çok güzel bi yolda giderken yoldan sapmışım. Bu oyunu fallout ismiyle anmak hakaret bence, sadece texture ve modellerini kopyalamış "bişey" yapmışlar. E3 içinde üstüne bi karikatüre denk geldim ekte...
 2. Yazıcıyı bilmem ama şablon için benim de kullandığım yöntem; faturayı hazırlayan kişiden pdf ya da vektörel halini isteyebilirsin. Bunu elde ettikten sonra ister word ister adobe illustrator hangisi kolayınıza geliyorsa onun üzerinden yazdırabilirsiniz.
 3. isp: Uydunet Hız: 100/5 MBit Kota: 500GB (akşam 12 sabah 9 saymıyor) Ücret: 119 TL (Yanında gelen TV yayınında bütün kanallar açık)
 4. Huawei'ye bu uygulamaları yaptılarsa diğer Çin markalarına da yakındır diye düşünüyorum. Huawei tarafından "Bizim oralarda devlet ne derse yapmak zorundasın sori" diye bir açıklama gelmişti, diğerlerinin de bunu yaptığı belli ama ABD Çin'e olan tepkisini firmalar üzerinden yavaş yavaş götürmek durumunda. Destek yazılım erişim vs. gibi durumlara gelirsek, yakında huawei XDA üzerinden bi unlocker yayınlar isteyen custom romlarla yoluna devam eder. Hatta el altından rom üretmesi bile olası.
 5. Oyunu demin bitirdim. İlkini oynamamıştım ama 2. seride senaryodan hiç beklentiniz olmasın. Araya birkaç yetenek yerleştirilmiş safkan shooter olmuş. Hiç skill kullanmadım desem yeri
 6. Hocam bizzat abd ile eş zamanlı izliyorum birtek dün izleyemedim ve bugüne kadar hiç spoiler yemedim. Özellikle spoiler'ları gördüğüm için birşey yazmıyorum. Tek kelimeyle "x öldü, x takla attı, x kıtayı batırdı" yazıp çıktığımda biliyorum ki benim gibi okunmamış içeriğe girip birçok kişi görecek. Bunu "default olarak kabul etmek, bölümün çıkışı belli, başlıkta spoiler yazıyo ya da izlemeden buraya gelip spoiler yiyosanız" gibi bir durum söz konusu olamaz. Forum zaten kendi başına birçok konuyu içeriyor sırf GOT FaNzZZ forumu değilki izlemeden gelmeyelim. Kaldı ki konuları tararken ister istemez göz kaçıyor. Bunun yerine yazılanları seçip spoiler tuşuna basmanızı rica etmek kendi suçumuz olmasa gerek diye düşünüyorum siz ne dersiniz bilemem.
 7. Okunmamış içeriğe girdiğimde laps diye spoiler yazılarınız çıkıyor bunun önüne geçemiyor muyuz? ( Okunmamış içeriğe basma diyen ilk talihliye eti cin hediyemdir.)
 8. Herhalde onboard gpu'dan açmaya çalışıyor oyun, software'dan kastı o diye düşünüyorum.
 9. Ben de Turkcell'den vodafone'a geçerken 60TL'ye 15GB internet + 2000dk her yöne + sınırsız vodafone ve sabit hat vermişlerdi. Benden 2 ay sonra geçen arkadaşıma 20GB ve seçeceği bir "pass" uygulamasını 75tl ye verdiler. Ara ara bu geçiş hikayesini red elemanlarınla randevulaşarak kollayın. Onların web sitesinden ayrı kullandığı tarifeleri var.
 10. https://www.interfacett.com/blogs/changing-mac-address-intel-drivers-windows/ Linkte nasıl değiştirileceği anlatılıyor.
 11. 1070 ile star wars temalı tech demoyu denedim merakımdan, slayt gösterisinden hallice ve bol grenliydi.
 12. Reddit konusuna girene kadar "olsa güzel olur aslında ya" diye giderken bir anda gülme tuttu
 13. @stardust Filmi beğenirsin beğenmezsin birşey diyemem tabiki, aksini söyleyip "haksızlık etme muhteşem bir film" de demeyeceğim. Bence ortalama bir filmdi ama bu kanıya şuradan varıyorum; Filmin tamamı bir metafor üzerine kurulu. Başka filmlerde ufak ufak sahnelerle ya da ufak diyaloglarla hissettirilenden ziyade, yönetmenin kitaplarında ve bazı filmlerinde seçtiği "hikayeye başka yönden" bakın tekniği. Bir sürü başka düşünce de var film hakkında ama benim düşündüğüm kanser diyelim. Aslında hepsinden önce film bir kitap uyarlaması. Hatta uyarlamayı geçtim tamamen kitabın yeniden yaratılışı. Zaten bu noktada kitabı daha önce okuyanlar çoktan "hadi lan nalaka" dedi bile. Filmi tamamen bir metafor üzerine kuruyor Alex abimiz ve olaylar bu çerçevede gelişiyor. " sen şimdi buraya hiçbir alet edevat, araç olmadan, bir hazmat suit bile olmadan, dışardan ana üsse kendini bağlayacağın bir kablo olmadan girer misin. malsan girersin. " Sakın yanlış anlama sana ithafen yazmıyorum hatta kendimden örnek vereyim, evet malım. Bile bile sigara içiyorum fast food abanıyorum ve bilimum şeyler. " hadi malcım girdin diyelim, içeride radyasyon mu var ? biyolojik bir silah mı atılmış ? kimyasal bozulma mı var ? genetik bir mutasyon mu var ? uzaylılar mı geldi ? ne var, ne bekliyorsun ve bunlardan biriyle karşılaştığında eylem planın nedir ? " Valla olur da girersem inan buna karşı bi eylem planım yok ve ne olduğu hakkında bilim dünyası bile Imhotep'ten beri kanserden "şifasız" diye bahsediyor . Fakat ne olduğunu bilmesen dahi hastalığı anlaman için bir dizi test gerekli. "nasıl bir takım seçtin kendine, ne özelikleri var, fiziksel ve psikolojik olarak durumları ne alemde ? " Tedavini ister radyoterapi olarak seçersin, ister kemoterapi, ister alkali diyet yaparsın, istersen de bitkisel çözümlerde ararsın ya da bu sana dayatılır. Gibi gibi uzar gider bakış açıları ama zaten bir filmi eleştirmek için izliyorsan yönetmeninden senaristine adamın "derdi" ne bakmak gerekiyor. Diğer türlü zaten bütün filmler iyi ya da kötü "ehe güldüm, ehe süper efektler" vs kıvamında tamamen somut ilerliyor. Belki mesleki bi kıllık belki de görsel sanatların artık tek düze ilerlemesi(!) katkıda bulunmuştur ama bu kadar yazmamdaki asıl amaç "mis gibi filmi gömdün be star" demekten ziyade "izlediğiniz şey iyi kötü sizde bişey uyandırsın ulan" deme isteğimdendir. Not: End Game gelse de izlesek!
 14. Oyunda raporlama pek bi işe yaramıyor (henüz), onun yerine şu sayfa daha yetkili bir abi diye bahsediyorlar. https://www.easy.ac/en-us/support/apexlegends/contact/report/ Abartısız ne zaman oyunu oynasam ya karşıma ya da kendi takımıma %50'den fazla hileci denk geliyor. Takım öldüğünde hemen lobiye dönmeyin oturun izleyin, esp'ler no recoil'ler autoaim'ler havada uçuşuyor. Not: Bu bir ağlama duvarı değildir, halen zevkle oynuyorum. Tabi küfür bonus.