omertocarlos

Member
 • Content count

  153
 • Joined

 • Last visited

About omertocarlos

 • Rank
  Tainted Soul
 • Birthday 01/24/1987

Profile Information

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor

Recent Profile Visitors

322 profile views
 1. 1070 ile star wars temalı tech demoyu denedim merakımdan, slayt gösterisinden hallice ve bol grenliydi.
 2. Reddit konusuna girene kadar "olsa güzel olur aslında ya" diye giderken bir anda gülme tuttu
 3. @stardust Filmi beğenirsin beğenmezsin birşey diyemem tabiki, aksini söyleyip "haksızlık etme muhteşem bir film" de demeyeceğim. Bence ortalama bir filmdi ama bu kanıya şuradan varıyorum; Filmin tamamı bir metafor üzerine kurulu. Başka filmlerde ufak ufak sahnelerle ya da ufak diyaloglarla hissettirilenden ziyade, yönetmenin kitaplarında ve bazı filmlerinde seçtiği "hikayeye başka yönden" bakın tekniği. Bir sürü başka düşünce de var film hakkında ama benim düşündüğüm kanser diyelim. Aslında hepsinden önce film bir kitap uyarlaması. Hatta uyarlamayı geçtim tamamen kitabın yeniden yaratılışı. Zaten bu noktada kitabı daha önce okuyanlar çoktan "hadi lan nalaka" dedi bile. Filmi tamamen bir metafor üzerine kuruyor Alex abimiz ve olaylar bu çerçevede gelişiyor. " sen şimdi buraya hiçbir alet edevat, araç olmadan, bir hazmat suit bile olmadan, dışardan ana üsse kendini bağlayacağın bir kablo olmadan girer misin. malsan girersin. " Sakın yanlış anlama sana ithafen yazmıyorum hatta kendimden örnek vereyim, evet malım. Bile bile sigara içiyorum fast food abanıyorum ve bilimum şeyler. " hadi malcım girdin diyelim, içeride radyasyon mu var ? biyolojik bir silah mı atılmış ? kimyasal bozulma mı var ? genetik bir mutasyon mu var ? uzaylılar mı geldi ? ne var, ne bekliyorsun ve bunlardan biriyle karşılaştığında eylem planın nedir ? " Valla olur da girersem inan buna karşı bi eylem planım yok ve ne olduğu hakkında bilim dünyası bile Imhotep'ten beri kanserden "şifasız" diye bahsediyor . Fakat ne olduğunu bilmesen dahi hastalığı anlaman için bir dizi test gerekli. "nasıl bir takım seçtin kendine, ne özelikleri var, fiziksel ve psikolojik olarak durumları ne alemde ? " Tedavini ister radyoterapi olarak seçersin, ister kemoterapi, ister alkali diyet yaparsın, istersen de bitkisel çözümlerde ararsın ya da bu sana dayatılır. Gibi gibi uzar gider bakış açıları ama zaten bir filmi eleştirmek için izliyorsan yönetmeninden senaristine adamın "derdi" ne bakmak gerekiyor. Diğer türlü zaten bütün filmler iyi ya da kötü "ehe güldüm, ehe süper efektler" vs kıvamında tamamen somut ilerliyor. Belki mesleki bi kıllık belki de görsel sanatların artık tek düze ilerlemesi(!) katkıda bulunmuştur ama bu kadar yazmamdaki asıl amaç "mis gibi filmi gömdün be star" demekten ziyade "izlediğiniz şey iyi kötü sizde bişey uyandırsın ulan" deme isteğimdendir. Not: End Game gelse de izlesek!
 4. Oyunda raporlama pek bi işe yaramıyor (henüz), onun yerine şu sayfa daha yetkili bir abi diye bahsediyorlar. https://www.easy.ac/en-us/support/apexlegends/contact/report/ Abartısız ne zaman oyunu oynasam ya karşıma ya da kendi takımıma %50'den fazla hileci denk geliyor. Takım öldüğünde hemen lobiye dönmeyin oturun izleyin, esp'ler no recoil'ler autoaim'ler havada uçuşuyor. Not: Bu bir ağlama duvarı değildir, halen zevkle oynuyorum. Tabi küfür bonus.
 5. Soğutucu AM4 kit ile birlikte geliyor. Biosta ,OC bölümünde explore modu Expert olarak değiştirip tekrardan kontrol edin. Belki de sadece X modellerinde vardır bu özellik çok bilmiyorum. http://prntscr.com/n3ek9r
 6. Daha önce de twitch itemlerini almak için başka bir kod vardı, kullanmayan yoktu benim etrafımda. Tabi dediğiniz gibi ortada bir "garanti" yok ama açıkçası umrumda da değil Edit: Şansıma updatten 1 saat kadar önce yaptım ve battlepass bedavaya geldi. Yeni update ile kod artık çalışmıyor.
 7. Oyunun başlatma seçeneklerine " +debug_force_EAAccess 1 " komutunu ekleyin. Bir adet skin ve 1000 oyun içi para veriyor. Açığı kapatmazlarsa battle pass bedavaya gelir.
 8. i7 7700k @ 4.8Ghz'de 2533 puan aldım. Stock hali 100 puan gerisinde kalıyor.
 9. Bilgi için, arkadaşım 3gb 970M ile ayarlar med aa kapalı ve gölgeler low şeklinde 2k da rahat bir şekilde oynayabiliyor. Zamanla optimizasyon iyice oturur diye düşünüyorum.
 10. Sözleşmenizde yer alıyor mu kontrol edin, mevzu zaten 1 Ocak'ta patlak verdi. Şu anki sözleşmede limitsiz paketlerde tarife aşımında faturaya ek ücret yansıtılacağından bahsediyor ama bununla ilgili GB başına ne kadar vs. gibi hiçbir bilgi yok.
 11. Yılbaşından önce Vodafone paket yenilemesi, yeni üyelik yapan arkadaşlar sözleşmenizde bu durum var mı kontrol edin. Limitsiz diyorlar fakat arka planda böyle bir limit varmış DH'de de bu durum konuşuluyor nedir ne değildir bilmiyorum. http://prntscr.com/mfn5m7 Edit: firefox'ta şu forum yazı kutucuğu bi adam akıllı çalışmıyor bi yazı yazdırtmıyor img linklerini ekleyemiyorsun bla bla o yüzden direk link koydum.
 12. Genel olarak ekran kartı nesilleri arasındaki oyun performans değerleri ölçülebilir oluyor fakat iş premiere, photoshop vs gibi uygulamalarda nesiller arası fark oldukça az. Misal Photoshop'ta durum şöyle; https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CC-2019-NVIDIA-GeForce-RTX-Performance-1269/
 13. İki sorum olacak; 1- 1070'ten 2060'a geçmeye değer mi? 2- Oyunlarda vs. farkı açıkça görüyoruz. Fakat programlara geldiğimizde örneğin photoshop'ta 1060 ile titan arasında çeşitli işlemlerde 0.50 saniye gibi komik sayılabilcek bir fark var. Halbuki yoğun bir gpu kullanımı olan bir programda fark daha fazla olması gerekmez miydi?
 14. Bende cloudflare DNS'leri bariz daha performanslı. Türksat / İstanbul