omertocarlos

Üye
 • Mesaj sayısı

  144
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

omertocarlos hakkında

 • Rank
  Tainted Soul
 • Doğum tarihi 24-01-1987

Profil Bilgisi

 • Cinsiyet
  Bilinmiyor

Son profil ziyaretçileri

273 kez ziyaret edildi
 1. Bilgi için, arkadaşım 3gb 970M ile ayarlar med aa kapalı ve gölgeler low şeklinde 2k da rahat bir şekilde oynayabiliyor. Zamanla optimizasyon iyice oturur diye düşünüyorum.
 2. Sözleşmenizde yer alıyor mu kontrol edin, mevzu zaten 1 Ocak'ta patlak verdi. Şu anki sözleşmede limitsiz paketlerde tarife aşımında faturaya ek ücret yansıtılacağından bahsediyor ama bununla ilgili GB başına ne kadar vs. gibi hiçbir bilgi yok.
 3. Yılbaşından önce Vodafone paket yenilemesi, yeni üyelik yapan arkadaşlar sözleşmenizde bu durum var mı kontrol edin. Limitsiz diyorlar fakat arka planda böyle bir limit varmış DH'de de bu durum konuşuluyor nedir ne değildir bilmiyorum. http://prntscr.com/mfn5m7 Edit: firefox'ta şu forum yazı kutucuğu bi adam akıllı çalışmıyor bi yazı yazdırtmıyor img linklerini ekleyemiyorsun bla bla o yüzden direk link koydum.
 4. Genel olarak ekran kartı nesilleri arasındaki oyun performans değerleri ölçülebilir oluyor fakat iş premiere, photoshop vs gibi uygulamalarda nesiller arası fark oldukça az. Misal Photoshop'ta durum şöyle; https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Photoshop-CC-2019-NVIDIA-GeForce-RTX-Performance-1269/
 5. İki sorum olacak; 1- 1070'ten 2060'a geçmeye değer mi? 2- Oyunlarda vs. farkı açıkça görüyoruz. Fakat programlara geldiğimizde örneğin photoshop'ta 1060 ile titan arasında çeşitli işlemlerde 0.50 saniye gibi komik sayılabilcek bir fark var. Halbuki yoğun bir gpu kullanımı olan bir programda fark daha fazla olması gerekmez miydi?
 6. Bende cloudflare DNS'leri bariz daha performanslı. Türksat / İstanbul
 7. İş yerleri için oldukça hesaplı bir tarife. Fakat dediğin gibi çalışanlar için tam aktif olunan saatlerde 25Mbit. Aslına bakarsanız 25Mbit'in şu an yetmediği bir durum yok (sen buna razıysan dicek bişey yok gibi birşey demeyin, şartlar içerisinde konuşuyorum.) Hız sınırının olmadığı zamanlarda indirmelerinizi yapmak, düşük hız zamanlarında ise klasik web gezintileri, oyun, video gibi işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Sınırsız 25Mbit'in 89TL olduğu yerde böyle bir değişken tarife çok daha iyi. Şu an Kablonet'te Üst paket kanal listesi, 100Mbit 500GB ve gece 00:00-09:00 arası limitsiz tarifeye 119 TL ödüyorum, taahütüm bitince direk buna geçeceğim.
 8. 100 Mbps'ye kadar Akıllı Sınırsız 80,99 TL Kablonet'teki bu tarife bence gayet güzel. 00:00-19:00 arası 100Mbit, 19:00-00:00 arası 25Mbit ve tamamen sınırsız.
 9. @[email protected] DH'de vodafone üyelerine şöyle bir mesaj gelmiş doğruluğunu bilmiyorum.
 10. Oyun için oldukça kötü. DH'de bi aralar buna değinmişlerdi.
 11. Fiyatlar aynı şekilde devam ediyor. Dolardan canları acıyınca bi kere büyük ihtimal taahhüt süresini azalttılar. Superonline'ın olduğu yerde genelde millenicom'da oluyor ondan devam etsen hocam?
 12. @jackjoker Ben superonline abonesi değilim haberi gördüğüm için gönderdim ve genel olarak TTNET hariç, internet sağlayıcılarının tam olarak ne yapacağı belli değil. Mesela superonline 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacak tarife ve fiyatları bu ay içerisinde 2 defa gönderip 2 defa geri çekti. Aradıklarında bunu da açıklamışlardır herhalde diye düşünüyorum. Halen şirket içi olarak fiyat ve hız konularını değerlendirme durumundalar. Taahhüt toplamak için önceden arayıp kapabildiklerini kapıyorlar. Bu yüzden "dikkate almak" veya "forumlarda yazılıp çizilmesini hatırlamak" yerine 1 Ocak en doğru seçim olacaktır.
 13. https://www.aa.com.tr/tr/sirkethaberleri/bilisim/turkcell-adil-kullanim-kotasi-uygulamasini-1-ocakta-kaldiriyor/647400?tag=donanimhaber-21&ie=UTF8&language=tr_TR Şu adreste Superonline'ın da AKK'yi kaldıracağı bilgisi var. Hali hazırda AKN'li paket kullananlar için " Mevcutta, AKK tekliflerinde bulunan müşterilerimizi ek paket, ek fiyat, hediye gibi kavram karmaşasına sokmadan net bir şekilde AKK'sız internet dünyasına geçiriyoruz." Platin üyelerin yüksek fiyattan düşük hızla limitsiz internete devam edeceğini düşünürsek, hali hazırda AKN'li kullanıcılar da limitsize dönecek gibi gözüküyor.
 14. Bu emptystandbylist ile bir görev zamanladım ve şu an 5dk olacak şekilde çalışıyor. Fakat bir tek photoshop'ta vs çalışırken rahatladı makine onun dışında oyunlarda stuttering başladı. Versiyon 1803
 15. Turknet için oldukça kötü yorumlar duydum. Mesela müşteri hizmetleri yok yazışarak derdinize çare arıyorsunuz, hattınız 100mbit kaldırsa bile özellikle düşük hız veriyorlar, bağlatmak için başvuruyorsunuz geri dönüş yapmıyorlar, kapattırmak için başvurduğunuzda cevap vermiyorlar gibi gibi...