Kayınpedere için notebook tavsiyesi
0

Bu konuda 7 mesaj var

Kayınpederim bir notebook almak istiyor. Kendisi 70 yaşın üzerinde ve aslında bununla neredeyse tek yapacağı internet üzerinden film izlemek (belki bizim oğlan da arada kurcalar). Evde halihazırda eski bir notebook var ama oldukça yavaş. Aslında film izlemek için iyi bir alete gerek olmadığını biliyorum ama çeşitli sıkıntılardan (sitelerin yavaşlığı, kablosuz internetin bazen düşük hızda olması vs.) arada problem olunca iş "Bu alette eski, ondan da oluyor" da deniyor. Zaten batarya da bitmiş, kablosuz 15-20 dakika falan dayanıyor.

2000-2500 TL (max) civarında core I5 işlemcili bilinen markalardan (asus, hp, dell, lenovo vs.) bir öneriniz var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İçinde ssd olan veya alıp kendinizin ssd takabileceği rami az olmayan bi i3 bile yeterli..

"Kayınpedere için" tam bir gürcü aksanı olmuş buarada..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Kayınpedere için" tam bir gürcü aksanı olmuş buarada..

Sizin gibi gençleri profosyonel ortamda, dil olimpiyatlarında falan görmek isteriz. Adam hobi olsun diye dil bilimci oldu, gelmiş forum ortamında "grammar nazi"cilik oynuyor.

-

Sadece film/dizi izlenecekse aslında Fire HD 10 tarzında ucuz bir tablet bile iş görür, i5'i - i3'ü geçtim işlemcisinin intel olmasına bile gerek yok...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aynı şey benim de dikkatimi çekti açıkçası, dilbilimci olmaya gerek yok :D

narc'ın da dediği gibi ssd kesinlikle olsun, ssd olduktan sonra i3 de olabilir farketmez, tatmin eder.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kayınpedere notebook ve Kayınpeder için notebook diye aklımdan geçerken öyle olmuş...

Arkadaşlar 70 yaşın üzerinde birinden bahsediyoruz, ucuz bir tablet veya ucuz bir notebook biliyorum iş görür (ssd şart). Ama hiç alakası olmayan başka sebeplerden aksaklıklar bile olduğunda "keşke iyisinden alsaydık, ucuz etin yahnisi..." denir. Yeni, hızlı olsundan sonraki kriter tuşları, harfleri büyük olsun mesela :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok