Eski bir oyun arıyorum
1 1

Bu konuda 16 mesaj var

Arkadaşlar,

Forumda yeniyim.Herkeze merhabalar.

97-98 yıllarında oynadığım bir win 95 (belkide dos) oyunu aklıma takıldı ama oyunun ismini bulamıyorum.
Oyunda hovercraft benzeri, yüksekliği sabit uzay gemileri ile yanımızdaki arkadaşımızla kapışıyoruz.Ekranı ikiye bölmemişler.Tek bir ekranda iki kişi oynuyor.Gemiler birbiriden uzaklaştıkça terrain de uzaklaşıyor.Yani iki gemi her zaman ekranda kalıyor ve iyice ufalıyorlar.Bu tür bir harita kullanımını bir tek o oyunda görmüştüm.

Umarım bir bilen çıkar.Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Obivan,Meza,

İkiside değil arkadaşlar.Hovercraft diyerek yanlış anlattım.

Aslında bunlar uzay gemisi ama yere yakın gidiyorlar ve yükseklikleri sabit.Yarış oyunu değil.Amaç rakibini vurmak.

Akşama oyunu anlatan bir görsel yapıp koyacağım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yarış oyunu değil demiş ! :) Aklıma birşeylerin kurgusu gelmedi değil aslında ilk etapta ama az bir araştırmamda bulamadım. Arkadaşın aradığı zaten mantıken aynı ekranda 2 oyuncuda birbirini sürekli görmeye devam edebiliyor, bu tarz parkurlu bir yarış tiplemesi oynunda o mantık uygulanamaz. Tepe kameradan bir harita üzerinde birbiriyle savaşan 2 uzay gemisi mantığı var ama çıkaramadım oyunu :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şöyle bir şeydi arkadaşlar.

0l2p0Y.jpg

Yarış,kokpit görüntüsü vs hiçbirşey yok.Böyle birbirini vura vura patlatmaya çalışan iki gemi.:)

Bir dergi cd sinde verilen demoydu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hover ve Descent de değil arkadaşlar.

Byte ya da chip dergisinde 98 yılında verilmiş bir cd den çıkmıştı.

Bizler artık dinazorunda ötesinde petrol olduk.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Buna benzer bir oyun daha vardı ama onda uzay gemisi falan yok. Sanırım adı Micro Cars falan gibi birşeydi.

proprac-racing1.jpg

Micro Machines falan vardı bu tarzda eskiden ne oynardık :)

Arkadaşın oynunu düşünürken benimde ortaokul dönemlerinde oynadığım bir uzay shooter oyunu geldi aklıma G-Star G-Force türevinde bir ismi vardı gibi anımsıyorum sanki ama değil. Yine bir harita var uzayda silahlar var klavyeden seçilen 1 2 3 4 5 ile haritanın ortasında duruyoruz tracking top camera ok tuşlarıyla ilerledikçe alanlar açılıyor böle uzay gemisi tarzı düşmanlar falan geliyordu, haritanın belli kesimindeki o ufak bölgeyi temizleyince silah açılıyordu 2. falan daha güçlü düşmanlar geliyordu falan, var mı bu tarz birşeyi hatırlayanınız. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Star Control / 2 / 3 / Timewarp?

Youtube'taki yorumlardan alıntı. Star Control'ü söyleyecektim bende fakat bir türlü adı aklıma gelmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok