WordPress Kaynak
0

Bu konuda 29 mesaj var

Arkadaşlar duyumlarıma göre site yapmanın en kolay yolu WP imiş. :D  Ben bir arkadaşa site yapmak istiyorum biraz merak

saldım bu işe yapacağım iş öyle kelli felli bir iş değil zaten bir şablon iki resim bir iki video falan.

Bana bu konularda kaynak önerebilir misiniz ? Biraz programcılık biliyorum ama benim yaptığım işler daha çok hesaplama

teknik mühendislik database okuma yazma zart zurt konuları...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olay wordpress e tema yapmak vs taraflarına kayarsa iş yaş ama bir tema bulup üzerinde oynama yapacaksan zaten wordpress içerik düzenleme araçlarını sağlıyor diye biliyorum. Çok da uğraşmaya gerek kalmaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wordpress için kaynağa bence gerek yok belirli bir multimedya okuryazarlığınız varsa. 

Açın bir tane bedava WP, kurcalayın, neyin nasıl olduğunun alıştırmasını yapın. Sonra gerçek ortam kurulumu yaparsınız.

Hani açınca göreceksiniz ve muhtemelen "anaaa bu muymuş" diyeceksiniz.

Hayalet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

WP müsaade ettiği şekilde değişiklikler yapabilirsiniz çok rahat, ama %100 özgür olamazsınız tasarımda.

Zaten %100 özgürlüğü ne yapacaksınız, gayet orijinal temalar falan var internette, kod bilmeye gerek kalmadan halledebilirsiniz rahatlıkla :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En uygun temayı bulup değiştirip kolay bir şekilde bir site yapmak istiyorum ama ilk adımı atamadım bir türlü  :)

Şimdi domain + hosting' i aldım diyelim bundan sonra WP 'i nasıl kullanacağımı tam çözebilmiş değilim malesef 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Domain + hosting almadan önce WP'nin kendi sitesinden ücretsiz blog oluşturun. Yönetim paneli aşinalığı kazanmak için. 

Sonra parasını verip, gerekli şeyleri alıp kurulumu yaparsınız ve zaten bildiğiniz bir arayüze erişirsiniz.

Takıldığınız yeri söylerseniz yardımcı oluruz.

Hayalet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kategorilere link vermeye gerek yok. Şöyleki, yazdığınız yazı hangi kategoride ise zaten o linke basında o yazılar listelenecek. Sizin istediğiniz şey muhtemelen yukarıdaki menüde sayfaları (Page diye geçer) listelemek. 

Onu da "menü" menüsünden halledebilirsiniz sanırım. Tam hatırlamıyorum girmeyeli uzun zaman oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen, oldukça basittir WP. Tabi yapılır. Düzgün bir tema özenle hazırlanmış içerikle satış sitesi bile çıkar ortaya uygun eklentilerle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elimdeki resimlere göre bayağı bir şekillendirdim siteyi, sıfır bilgi ile herkes yukarıdaki linkini verdiğim siteyi yapabilir yani. Daha güzel görseller eklenince birazcik daha orjinal gözükür site ama biraz para harcamak lazım.

Buradan sormak istediğim yeni bir soru şu : bu linkini verdiğim sitenin aramalarda yukarı çıkması için ne yapmak lazım para vermeye hazır arkadaşım bu konuda ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onun için SEO çalışması yapmanız gerekir ki o başlı başlına bir meseledir. Ancak özetle, orjinal içerik, uygun keyworkd ve doğru başlık ile ilerlerseniz güzel olur.

Hayalet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:)  ikonlarımız gelmiş SEO püf noktalarını inceledim teşekkür ederim. 

Bu arada arkadaşlar chrome 'da sağ tıklayıp öğeyi denetle  diye bir menü çıkıyor bunu kullanarak fontları değiştirebilirim diye ümit ediyorum tam olarak nedir bu HTML codu sanırım. Yani WP 'de ürettiğim sitenin kodunu kopyalayıp bir hosting alsam bu codu düzenleyip aldığım domaine uplad edebilir miyim ? Bu şekilde WP ile göbek bağımı kesmiş olurum ... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok değiştiremezsiniz, yalnızca tarayıcıda değiştiriyorsunuz o şekilde, local'de. Geliştiricilerin bişeyleri kolayca denemeleri için. Sunucuya kaydedilmez oradaki değişiklikler.

Ayrıca teorik olarak evet o şekilde yapabilirsiniz ancak uygulamaya geçince kazın ayağının hiç öyle olmadığını göreceksiniz. O yüzden WP candır diyelim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

.... SEO çalışması ...

Bu çalışma sonunda sitenin heryeri kendini tekrar eden yazılarla doldu aslında okuyucuya eziyet belkide hakaret  :)

WP dışında hangi program kullanılıyor şuanda site arayüzü yapmak için ? Sonuçta sitenin görsel arayüzünü kod yazarak yapmak demode bir durum olsa gerek programlama için bile visual diller var şuraya button koy diyorsun sadece kodu koordinatı ile bir ihtiyaç olmadıkça uğraşmıyorsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu çalışma sonunda sitenin heryeri kendini tekrar eden yazılarla doldu aslında okuyucuya eziyet belkide hakaret  :)

WP dışında hangi program kullanılıyor şuanda site arayüzü yapmak için ? Sonuçta sitenin görsel arayüzünü kod yazarak yapmak demode bir durum olsa gerek programlama için bile visual diller var şuraya button koy diyorsun sadece kodu koordinatı ile bir ihtiyaç olmadıkça uğraşmıyorsun.

Abi o da iyi değil ki. Yani orjinal içerik olsa daha iyiydi tüm sayfalarda.

Site arayüzü yapmak için hazır CMS sistemleri ise Joomla var bide bildiğim. Başka bilmiyorum/kullanmıyorum.

Visual diller (Bkz: ASP.Net) benim gözümde çöp. İnsanların (şirketlerin) kendi CMS'leri var, müşterilerine onu veriyorlar bakım ve işletimini de üstleniyorlar.

Hayalet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EBAY IKEA Joomla kullanıyormuş, yani weble ilgili bir şeyler yapabilmek bilmek lazım aslında ben şimdiye kadar ikinci planda tuttuğum için bu konuları hiç bir şey öğrenemeden kaldım bölye.  :)  Ama WP imdada yetişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Wordpress değil de, ticari kullanım için dahi ücretsiz olan, sayfanın altında illaki "theme by" yazma zorunluluğu olmayan, yasal, ücretsiz, düzgün hazır temalar indirebileceğimiz site var mı bildiğiniz?

Not: Google aramasıyla ulaşacağınız sitelerden bahsetmiyorum. Bizzat kullandıklarınız varsa...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle bir yer olsa benim de işime yarar aslında. Güzel bir site yapabilmek için para harcamak şart WP 'de tema ücretsiz olabilir ama o temayı istediğiniz gibi şekillendirmek için paket almak gerekiyor yoksa benim yurakıda deneme amaçlı yaptığım siteden bir adım ileriye gidemiyorsunuz. 

Wix diye bir şey var birde youtube 'da gördüm sanırım WP gibi bir şey o da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu hortlattığım için kusura bakmayın. Aşağıdaki template'i satın almaya karar verdim, henüz hosting firması geri dönmedi ancak kurulumunu yapabilirim sanıyorum. Sırf kurulumu için 144 TL vermek istemedim, bir de eklentiler olarak satmaya çalıştığı 233 TL var, bu eklentiler olmadan kurulum yapamaz mıyım ? Yoksa eklentiler olarak bahsettiği şeyler zaten fiyatı düşük göstermek için zorunlu olan şeylerin çıkartılmış hali mi ?

http://www.templatemonster.com/tr/wordpress-temalar-52477.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyu hortlattığım için kusura bakmayın. Aşağıdaki template'i satın almaya karar verdim, henüz hosting firması geri dönmedi ancak kurulumunu yapabilirim sanıyorum. Sırf kurulumu için 144 TL vermek istemedim, bir de eklentiler olarak satmaya çalıştığı 233 TL var, bu eklentiler olmadan kurulum yapamaz mıyım ? Yoksa eklentiler olarak bahsettiği şeyler zaten fiyatı düşük göstermek için zorunlu olan şeylerin çıkartılmış hali mi ?

http://www.templatemonster.com/tr/wordpress-temalar-52477.html

wordpress eklentilerinin bir kısmı ücretsiz tamamen ücretlinin aynısı olmasada yakın eklenti bulunabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Akşam akşam kanser etti beni bu tema, daha doğrusu sorun temada mı Natro'nun hosting'le ilgili bir problemi mi henüz anlayamadım ? İlk başta temayı kurarken cherryframework adlı kök tema eksik hatası verdi, sonra bunu kurdum sorun çözüldü, sample data klasörünün içini yüklemek için sample_data.xml dosyasını seçtim, resimler hariç herşey yüklendi (video dahil). Resimlerde hata verince bir türlü yükleyemedim, baktım olacak gibi değil, wordpress kurulumunu sildim, tekrar kurdum. Ancak ne zaman kursam cherryframework eklentisi sistemde kalıyor, siliyorum, sonra wordpress kurulumunu siliyorum, tekrar yüklüyorum, bu defa templatemonsterdan aldığım temayı yüklemek isteyince kök tema yok hatası veriyor ancak cherryframework olduğu gibi orada duruyor. Kaç saattir çözemedim, neden böyle birşey oluyor olabilir ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Akşam akşam kanser etti beni bu tema, daha doğrusu sorun temada mı Natro'nun hosting'le ilgili bir problemi mi henüz anlayamadım ? İlk başta temayı kurarken cherryframework adlı kök tema eksik hatası verdi, sonra bunu kurdum sorun çözüldü, sample data klasörünün içini yüklemek için sample_data.xml dosyasını seçtim, resimler hariç herşey yüklendi (video dahil). Resimlerde hata verince bir türlü yükleyemedim, baktım olacak gibi değil, wordpress kurulumunu sildim, tekrar kurdum. Ancak ne zaman kursam cherryframework eklentisi sistemde kalıyor, siliyorum, sonra wordpress kurulumunu siliyorum, tekrar yüklüyorum, bu defa templatemonsterdan aldığım temayı yüklemek isteyince kök tema yok hatası veriyor ancak cherryframework olduğu gibi orada duruyor. Kaç saattir çözemedim, neden böyle birşey oluyor olabilir ?

Natro canlı yardımdan destek alabilirsin. İçeriğin sitede yükleme sırasında problem yaşaması hostingle alakalı olabilir veya yazılımsal destek gerekebilir sorarsan en azından birini elemiş olursun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID templatemonster'ın 3. teknik personeliyle görüşüyorum şu anda, ingilizcemi ilerletmenin formülünü bulmuş oldum :) Önce Sarah, Ivy en son da Amina, yalnız sonuncusu oldukça detaylandırdı işi, hayatımda ilk defa bir sql dosyasını değiştirip import etmiş bulunuyorum sayesinde. Gerçi sorun henüz çözülmedi, bütün şifreleri kendi aldı ve halen uğraşıyor şu anda, 140 TL ödememek için yaptığım çingenelik yüzünden 2 günüm gitti, resmen 10 katı zarara girdim zaman açısından :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID templatemonster'ın 3. teknik personeliyle görüşüyorum şu anda, ingilizcemi ilerletmenin formülünü bulmuş oldum :) Önce Sarah, Ivy en son da Amina, yalnız sonuncusu oldukça detaylandırdı işi, hayatımda ilk defa bir sql dosyasını değiştirip import etmiş bulunuyorum sayesinde. Gerçi sorun henüz çözülmedi, bütün şifreleri kendi aldı ve halen uğraşıyor şu anda, 140 TL ödememek için yaptığım çingenelik yüzünden 2 günüm gitti, resmen 10 katı zarara girdim zaman açısından :)

:) Bu işler alışana kadar biraz masraflı oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok