Ayakkabılar üzerine
0

Bu konuda 12 mesaj var

Bir üzerine herşey başlığı daha geliyor :) buna da ihtiyaç var. Amazon vb ile daha az bilenen markalara da ulaşmaya başladık, dolayısı ile tecrübe paylaşımı gerekli.

Sketchers 'i amazon'da iki tane aldım. Dünyanın en rahat ayakkabıları olarak tanıtılıyor ama ben hep kullandığım Nike 'dan başarısız buldum bu konuda. En büyük sorun modeller arasında , hatta kalıbı benzeyen modeller arasında , numaralar arasında tutarsızlık olması.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aynen skechers olarak bende de bir tane 10.5 US, 44 2/3 EU numaralı bir ayakkabı var tam geliyor, kalıbı büyük yazmışlar diye başla bir modeli tam US 10, EU 44 numara aldım, yine de büyük geldi.

yurtdışından alırken de mümkün olduğunca o mağazanın TR şubesi varsa bir gidip denemek lazım ama aynı modeli bulmak da zor.

ben şöyle bir yöntem buldum, küçük gelmesinden de büyük gelmesinin riskine giriyorum, olur da büyük gelirse babam ya da kareşime tam olur.

Skecher'ın memory foam modeelleri cidden rahat ama benim dikkatimi en çok çeken eleştiri çabuk parçalandıkları oldu.

Ben hiç bir zaman bir ayakkabıyı 2 gün üst üste giymediğim için bir soun yaşamadım henüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ayakkabı olayında taraklı ayaklar için özel kalıplı ayakkabı üretiyor adamlar gavur diyarlarda. O konuda bilgisi olan var mı? Benim öyle bir şey kullanmam lazım, devamlı yan taraf nasır halinde ve ayakkabılarda yandan patlıyor hep.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ayakkabı olayında taraklı ayaklar için özel kalıplı ayakkabı üretiyor adamlar gavur diyarlarda. O konuda bilgisi olan var mı? Benim öyle bir şey kullanmam lazım, devamlı yan taraf nasır halinde ve ayakkabılarda yandan patlıyor hep.

https://www.amazon.com/Skechers-Afterburn-Memory-Lace-Up-Sneaker/dp/B00FZN1MS6/ref=sr_1_6?s=apparel&ie=UTF8&qid=1482734407&sr=1-6&nodeID=7141123011&keywords=skechers

Bu ayakkabının numaralarının üstünden örnek vermek gerekirse, 44 Numara bir ayak için US karşılığı 10 numara var, ayağı taraklı olanlar için de 10 4E yazar.

o "3E" ve "4E" eksta taraklı ayaklar için.

https://www.amazon.com/gp/product/ajax-handlers/apparel-sizing-chart.html/ref=dp_sizechart?ie=UTF8&asin=B00DJSRER2&isUDP=1

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgiler için teşekküler stardust. Bizim buralarda alışveriş yaparken W, 2E, 3E, 4E gibi kodlamalar hiç görmemiştim. Herhalde bu tarafa komple M verip geçiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şuradan devam:https://www.cursedhardware.com/topic/2069-amazon-giyim-ve-ayakkabı-fırsatları/?p=63595

Bu arada botunuzu düzenli olarak boyayın. Çamurunu filan kuruduktan sonra fırçalayın, ömrüne ömür katıyor derinin. Hem bir nevi meditasyon gibi oluyor :D. Ayakkabıların bakımı için ufak bir kit kurdum ben (boya, cila, fırça, nubuk fırçası, sünger, kadife, hazır taban vs..). O hazır boyaları kullanmayın mesela, deriyi tam tersi kurutup çatlatıyorlar. Deriye uygun boyayı sünger ile yedirerek boyayın, yine deri uygunsa cilalayın. Özellikle botlarda deriyi yumuşak tutmak ayağın daha rahat etmesini sağladığı gibi deformasyonu önlüyor.

Son bir ipucu. Bu tip şeylerle uğraşmayı seviyorsanız eğer botunuzun bağı ileride eskiyip koparsa "paracord" denilen ipten kendiniz yapabilirsiniz. Uçlarına ısıyla daralan makaron geçirmeniz yeterli ;) . Bu meretin renklilerinin yanı sıra şeffaf olanı da rahat bulunabiliyor (sanırım) ...

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ne yalan söyleyeyim deri eşyalara ilgim var :zuh:, metalci adamız ne de olsa :P . Basit bir kaç malzeme ile tıraş aleti, çakmak, çakı gibi eşyalara deri kılıf yapılabiliyor, uğraşasım var bu tip şeylerle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

adam deri ile uğraşmayı seviyor beyler, gerek cildi olsun traş etsin, gerek ayağına giysin boyasın, var bir dericilik :D

Deri, delici kesici aletlere merak, içimizden bir grinin elli tonu yazarı daha çıkabilir korkmaya başladım :)

Bu arada son 3-4 senedir Clarks kullanıyorum ben, özellikle Movers Step tavsiye ederim. Çoğu zaman uygun model olsa da numara olmayabiliyor, bir de Türkiye fiyatları çok uçuk kaçık olabiliyor, o yüzden yurtdışından almak daha mantıklı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adidas'ın ai üretimi ayakkabıları satışa çıkıyormuş;

''Adidas'ın Almanya'da inşa ettiği ve robotların kullanıldığı fabrikası, halka satılacak olan ilk Speedfactory ayakkabısını üretmeye hazır. Fabrikanın dünyanın bazı büyük metropolleri için özel olarak tasarlanmış Adidas Made For (AM4) üretiminde kullanılması planlanıyor.  AM4LDN olarak adlandırılan ayakkabı Londra için özel olarak hazırlandı ve 19 Ekim'de satışa sunulacak. Hemen ardından 26 Ekim tarihinde AM4PAR Paris'te kullanıcılarla buluşacak. Diğer dört model ise  AM4LA (Los Angeles), AM4NYC (New York City), AM4TKY (Tokyo) ve AM4SHA (Şangay) 2018 yılı içerisinde ortaya çıkacak.''

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok