Forumlar üzerine
0

Bu konuda 7 mesaj var

Forumların sonunun geldiğini , yerini facebook gruplarının , reddit ,whatsapp 'ın aldığını düşünenler var. Ne dersiniz?

Başka takip ettiğiniz forum var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forumların hala yeri dolduralamaz halde. Belki Facebook grup olayı bir nebze benzese ve yerine almaya çalıştığı düşünülsede, forumlarda bilgi kategorizasyonu çok daha başarılı. Zaten geriye kalan forumlarda genelde bu bilgileri ve bilgi paylaşım mottosu ayakta tutuyor.

Diğer sosyal ağlarda bilgi kayıp gidiyor ve tekrar bulmanız bir işaret koymadıkça veya not olarak kenarda tutmadıkça çok daha zor.

Genel muhabbetler bu sosyal ağlara kaysada özelleşmiş konular (mesela burada olduğu gibi bilgisayar donanımları ve teknolojileri) için forumlar hala vazgeçilemez. Fakat forum yapıları da evrim geçiriyor. iyi takip etmek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FB gibi yerler lağım, düzgün bilgi paylaşımı yok. Bugün IRC evrim geçirip Discord gibi oluşumlara dönmesine rağmen hala tercih ediliyor. Çünkü yerine göre iş gören teknolojiler bunlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Facebook akışında arama yapılamıyor, üstüne de zaten saçma sapan bir akış haline geldi. Ben artık sadece aynı şehirde olmadığım, sürekli görüşemediğim ama haberleşmeye devam etmek istediğim tanıdıklarımı takip etmek için kullanmaya başladım. Birkaç tane de ilginç resim ..vb takip ediyorum ama elle tutulur pek içerik görmüyorum.

Reddit hiç kullanmadım, bana çok karışık geliyor nedense. Forumun tertip düzenini orada bulamadım. Yeterince şans vermemiş de olabilirim ama gideyim bir daha deneyeyim diye bir motivasyonum da yok.

CHW dışında düzenli kullandığım hemen hiç forum yok. Bir bilgiye ihtiyacım olduğunda Google ile arama yapıyorum ve genelde de çok çabuk sonuç alabiliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forumların sonunun geldiğini , yerini facebook gruplarının , reddit ,whatsapp 'ın aldığını düşünenler var. Ne dersiniz?

Başka takip ettiğiniz forum var mı?

bahsettiginiz olusumlar tamamen hizli tuketim yerleri (reddit haric). 

forumlarin yerini alacak bir olusum varsa o da http://stackexchange.com/ dur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunlar tam forumun yerini almıyor , daha çok soru odaklı. Forum ise community oluşturuyor. 

Türkiye'de hangi forumlar var?

DH malum, readonly olarak takip edilebilir. Aslında başlık bazında takip edilirse iyi bilgiler var ama gürültü fazla. Birkaç tane RC , uydu vs üzeirne hobi forumu olduğunu biliyorum. Sanırım bunları satan firmalar tarafından kurulmuş, moderasyonda ona göre oluyor tabii.

Çok kalabalık forumlar hoş olmuyor, kim ne diyor, söyleyen adam kim belli değil.

Techreport, Anandtech gibi sitelerin forumları var. Biraz bakmıştım fena değildi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FB gibi yerler lağım, düzgün bilgi paylaşımı yok. 

+1

Varsa yoksa bos bos fotolar, klavye politikacilari ile dolu. Birde yedikleri herseyin resmini koyan bir takim feys sosyetikleri var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok