Windows 7 SP1 Uzatmaları oynamaya başladı
0

Bu konuda 11 mesaj var

Bu destekleri çok kısa zamanda çekmeye başlamadı mı Mikrosoft amcamlar?

Taş gibi çalışan işletim sistemi sonuçta...

Parraa parrraa parrrraaaaaa...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2009 dan 2020 ye kadar destek bence gayet yeterli hocam. Şimdiye kadar hep bu şekilde olmuş gördüğüm kadarı ile. Vista için 2007 2017 verilmiş 7 için 2009 2020. Nerden baksan bir işletim sistemine 10 yıl destek vermek gerçekten çok fazla. Linux cephesinde bile bu kadar destek yok masaüstü sistemleri için. En uzun ubuntu LTS 5 yıl. Sonra tüm repolar arşiv ve çöp. MS in en uzun verdiği destek XP ye gitmiş 14 sene ile ama genelde 10 11 sene. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10 sene olmuş mu hocam ya. Vay  be... :O

Dediğin doğru o zaman, gayet yeterli bir süre hakikatten de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Skylake platformunun olayını gördükten sonra kullandığım reeder tabletteki olayı farkettim. USB de 2 seçenek var. xHCI ve EHCI. EHCI disabled ama xHCI enabled olarak geliyor tablet. Çakallar USB 3.0 dan boot edemeyen hiç bir işletim sistemi kurulmasın diye ayar çekmişler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende düşünüyorum artık kasayı atsak mı satsak mı yerine laptop mu alsak diye. Sonra elim gitmiyor, kasa duruyori çalışıyor, diskleri gidecek gibi onları değiştirsem taş gibi diyorum.

Windows 7 var orjinal kıyamıyorum söküp atmaya :D 

Gerçi 8'de orjinal olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gittiği yere kadar gideri var aslında windows 7nin. Ama en fazla 2 sene daha gider son kullanıcı modunda gidilirse. Daha yeni teknolojileri destek konusunda sıkıntı yaşayabilir gibi geliyor bir süre sonra. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üşeniyorum aslında tek terdim bu. Oyun kuruyorum bana hala "DX9c gerekiyor buna" diyor. Abi kartım var, sistemim var. Oyun da görece yeni. Sen hayırdır yani?

Tüm resimlerim Flickr'da, oyunlar var Steam'de (Cloud mloud falan tutuyor), eski oyunları kurmasamda olur. Artık eskisi gibi öyle program falan da arşivlemek gerekmiyor. Network erişimi varsa çat diye kuruluyor her şey (ofiste on kaplan gücünde olsamda "ev kullanıcısı" modum gerçekten çok pis üşengeç).

Bir kaç şeyi daha yedeklesem aslında çok güzel değiştirilir işletim sistemi. Bi bakim disk fiyatları ne alemde, monitör falan alsak kaça çıkar (herşey giriyor zaten bu da girsin). Bi güzel temizlik yaparız bide. Mis.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi oyun oynuyorum. Tek sebebim bu. Ofiste ubuntu, sunucuda ubuntu olsa da oyun olunca Windows oluyor. Yoksa Ubuntu'da her türlü halı, kilim, travel vb. ihtiyaçlarımı halledebiliyorum.

Ubuntu kasmaz, akmak, kokmaz, hani sorun olursa gider düzeltiriz taş gibi. Arada arkadaşlara Windows desteği veriyorum da apışıp kalıyorum :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Elimde iki tane laptop var. Benim oyun için kullandığım MSI üzerinde Windows 8.1 çalışıyor. Diğerinde Windows 10 Preview var. Windows 10'dan sonra 8.1'e dönünce hoşuma gitmiyor bir türlü. İş için kullandığım Windows 7 ise tam bir iş istasyonu, bana iyice takoz gibi gelmeye başladı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok