Seagate External 2 tb Disk arızası
0

Bu konuda 33 mesaj var

Hdd gereksiz artık, kullanım ömrünü saat bazında değerlendirirsek ssd o ömrü tamamlıyor ama hdd o ömrün yanından bile geçemiyor. Bak 7 sene olmuş mbairdeki ssd tık demedi. Yine @ObiWan‘a satmıştım bir tane ssd, 4 seneyi geçmişti sattığımda iMac içinde. Bozulmuyor öyle kolay kolay, hatta henüz bozulduğunu deneyimlemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 minutes ago, pentaman said:

Hdd gereksiz artık, kullanım ömrünü saat bazında değerlendirirsek ssd o ömrü tamamlıyor ama hdd o ömrün yanından bile geçemiyor. Bak 7 sene olmuş mbairdeki ssd tık demedi. Yine @ObiWan‘a satmıştım bir tane ssd, 4 seneyi geçmişti sattığımda iMac içinde. Bozulmuyor öyle kolay kolay, hatta henüz bozulduğunu deneyimlemedim.

3-5-8 degil iste teori ve pratikte bisi olmazsa 20 sene calisabiliyorlar

agir kosullarda da

serverlarin bir kisminda kullansalarda

okuma degil yazmanin onemli oldugu guvenligin dert oldugu coklu disklerde serverlarda hala hdd agirlikta

smarttan taki uarilar olucek diskeri belli ediyo %90 ses veriyo bi sure sorun oluyo.yedekleyip degistiroylrar serverda hemen

ssd giderse out of blue zart diye gidiyo

senin kisisel deneyimlerin oyle diye kestirip atma o kadar hizli.

yeni ssdler dem daha iyi kontrolculu hem iyi memorylerle donanmis halde

git gite adam oldular

macximum 40-120 olduklarinda sata 2 bile yeni ikenki donemdekilerin bir kimi atilmis gitmis durumda

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SSD'lerin bir anda yok olup gitme ihtimali daha az, giderek güncelleniyor teknolojiler ve yazma kapasitesi dolan her hücre ister istemez kapatılıyor. Kaldı ki desktop sistemlerden bahsediyoruz, evde sunucu kurduysan ayrı ama masaüstü bir bilgisayarda orta vadeli beklentilerin olacaktır. OS X bu süreci biraz hızlandırdığı için hdd kullanmak son derece saçma. Zaten hdd kullanmak da saçma, boşuna savunmayalım lütfen bu çağdışı yöntemi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi kafam karıştı ve korktum. 2-3 sene önce çok ucuza bulduğum 500GB external HDD var. Tek yedek sürücüm bu değil tabii ki. Google/MS cloud ve farklı bilgisayarımda da (laptop ve PC'nin bütün sürücülerinde) yedekleme yapıyorum. Ama bu HDD kapasitesi gereği bana büyük kolaylık sağlıyordu. Modeme takıyordum ve farklı cihazlardan yedekleme yapabiliyordum. Bunun yerine ne önerirsiniz? SSD'yi modeme bağlama şansı yok.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adamakıllı yedekleme yapmak istiyorsanız 4 diskli bir NAS cihazı alıp Raid 5 kuracaksınız; çok önemli dosyalarınızı da ekstradan harici disk & buluta eş zamanlı olarak yedekleyeceksiniz. Qnap ve Synology gibi firmaların NAS cihazları, tüm bu işlemleri otomatikleştiren kullanışlı yazılımlara sahip.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Buradaki arkadaşların yönlendirdiği gibi Amazon.de ile görüşüp hdd'yi Almanya'ya postaladım. PTT'nin postacı amcalarıyla taşınıyorlar şu anda. Amazon eline geçince ücret iadesi yapacakmış. Yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuya güncelleme yapiyim, arızalı disk Almanya'ya ulaştı, hemen PTT kargo bedeli ve disk fatura bedelini hesabıma iade ettiler. Gerek Amazon.de, gerek Amazon.com'da müşteri hizmetleriyle işim oldu, ama anında en iyi şekilde çözümü sundular. Cidden gözünüz kapalı Amazon'dan alışveriş yapabilirsiniz.

Disk yoldayken Amazon.com'dan 4 tb western digital ısmarladım, arada 5$ fark vardı bende sarısını aldım paraya kıyıp. Şimdilik memnunum bakalım bu da bozulmaz inşallah :)

https://www.amazon.com/Black-Passport-Portable-External-Drive/dp/B01LQQH86A/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1511461820&sr=1-3&keywords=western%2Bdigital%2B4tb%2Bexternal%2Bhard%2Bdrive&th=1

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok