supersport motorlar şehir içinde yasaklanmalı mı?
1 1

supersport motorlar şehir içinde yasaklanmalı mı?   25 oy

1. 1. Supersport motorlar şehir içinde yasaklanmalı mı?

• EVET Sadece Pistler de kullanılsın
    • HAYIR Şehir içinde de kullanılabilir.

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 33 mesaj var

Naz sen armutla elmayı kıyaslıyorsun, senin kuryeci dediklerinle yani işi araç sürmek olanlar ile bende taksici ve minibüsçüleri kıyaslarım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

senelerce onlardi evet ana sorun

minibuslericogu yerdenkaldirdilar

benim sokak aramada hic yoklar

artik o alt tabaka sizsiniz pasam alinma

sahsin degil

minibucu yaka bagir acik arabeskci tafya bitti

artik bu sokak arasi teroristleri motorcular

oyle bi konuyorsunki turkiyedeki

hell angels tarzi tum motorcular bambaska kultur ve yapilar

ceteler vs vs varda

5-10 tane harleyi olan varsa 10000 tane scooter var

ustumuze cikip carpan bunlar

kawasaki 750 cc motor ile herif mecidkoyde bagirir belk motoru da gelip sokak arasinda bana millete carapn eden arabaya toslayan kulalanamayan bozuk mbakimsiz kullancisi da egitimsiz veki ehliyetsiz cogunluk bu

o kawasakili ses cikartip bi tarafini kabartan herifler azinlik otesi azinlik

ayrica su tekme atip ayna kirma kurolouklari

yada o bi karis duz slick lastikli okuz motor ile yolda artislik otoyolda hiz yapabilirde o heirfler kadlrima cikip adam ezip carpmaz

2 tip motorcu sorunu var

1 scooter kucuk ucuz motorcular cogu bisi bilmiyo bunlarin epeycesi de sokaklarda bunlar iste hepsinin arkasi kutulu paketci degilse 5 bidon tasiyan sucu

2 super guclu zengin isi motorlar

bunlar cok cogunluk degiler sorun oluyorlar genelde kendilerini oldurebiliyorlar bunlar

ama bu tipler motor olmasada araba alicaklar onlada ayni okuzlukleri yapacaklar yine ayni sorunlara sebep olucaklar ne kullandiklari degil karakteri sorun onlarin

digeri motorcular diger trafikteki araclar gibi trafikteki digerleri iyi iyisi de var kotusu de var

yani sana kotu haberim var motorcular imaji bu

kimseye saygisi olmayan dikkatsiz hem kendine hem baskalarina yaya ve araclara tehlikeli.

ustelik boyle ayna kirip hirsizlik yapan vandal tipler imaji

yani eski kotu misnibuscu imajinin bile beteri

onlar bitti siz geldiniz yerlerine gibi oldu

buhuhu hepimiz boyle degiliz ....evet tabiki

ama imaj ve sorunlar bunlar

istanbulda milyon arac varsa ne kadar minibus var bilmem

ama cogunluk degiller

ama motorcularin toplaminda siz azinlik otesi azinlik kalirsiniz

seninmotorcu saymadigin bu motor kullanicilari

bence gelecegi yok

kesin bi gun yasaklanip kaldirilacak motorlar

yada tek kislik arac 3 teker falan gibi tiplkeri olucak araba motor karisimi gibi

motor tutkunlari nasil ki 2. dunya savasi ucaklari yada gosteri ucaklari meraklari var

yada yaris meraklilar oyle olucak ya pistlere ozel mekanlara gidilecek falan

utopik olarak mantiki olarak bence boyle

otomatiklesmis elektrikli arabalar gelecek

motorlar falan yasaklanmazsa sadece mana oteleme para petrol lobisi zirt pirt islerinden olur :D

2050 de mi 2095 de mi bilmem

ama su ankki projecsionlara gore trafikte klasik motorlara trafikte yer yok

bunun yani sira scootherumusu mini sehiri ici yavas yareaclar segwayin duzgun versionlari gibi seyler olabilir.

ama oyle sehirler arasi yolda yada otabanlarda bence gidici olucak

hic bisiden olmasa riskli oldugundan

bu kuryelelere suculara paket serviscilerin cogunun egitimi de yok belki ehliyetide

sucucok yoruyorum 5 bidonla suremiyo bile yalpaliyo scooter duramiyo hatta bazen bosu dolusu derken onunu bile goremiyo bidonlari tutuyim derken bana carpan bile olmustu sokak ortasi yaplalarken

bisiler yetistirmeye calisiyorlar

kabebaci veriyo 3-4 paketi 10 dk da 3 sokak 4 paket goturuecek acele ediyip diye ugrasiyo

hayvani kurulmus sistemde bu herifler asgari ucret yada altina calisiyorlar gec kalma durumunda para bile kaybediyorlar falan

yada adam kalikip prim veriyo kac tane goturdugune ne kadar goturdugune gore

kuryeler en beter zaman limiti ile calisip buna gore para aliyorlar

adam veriyo evraki onemli kargoyu bisiyi

30 dk da gotursen guzel para aliyor 60dk da goturse ugrasmasina degmez hale geliyo

oyle olunca olumune suruyo

yol mol kural tanimiyo

yol tikali ise kaldirimdan suruyo

para icin hiz yapmak zorunda

normal kargocu gibi aman 12 de mi 5 de mi gotorurum olmadi eve geldik yoktunuz deriz kurtuluruz olmuyo

zaman limitini asmadan ulastirmasi lazim ki para alsin

newyorkta normal bisiklet ile yapiyorlarmis bu isi misal

cok trafik .ve aracla bazi seyler hallletmek zor oldugu icin

cok baski ve zorlu is diyorlar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçek motorcu değil onlar, silin kafanızdaki o kötü imajları :) Kötü örnekler kafanızda çok daha fazla yer ediyor.

İmaj hiçbirşey dostum :) Ayrıca keşke istanbul'da bisikletle gidebilceğim yollar olsa.

Kadıköy -  Ataşehir arası bile 7 km, güle oynaya bisikletimle gider gelirim, ama motoru adam yerine koymayan halk bisikleti donunda sallar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

13 hours ago, nazareth said:

benim sokak aramada hic yoklar

Yalnızca bu alanda yaşamana rağmen bu kadar geniş çerçeveden, her gün bütün Türkiye yi dolaşıyormuşcasına atıp tutmak sana da enteresan gelmiyor mu nazocan.. 

TiesTorN and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://eksisozluk.com/karsiya-gecen-cocuga-carpan-motorcu--5530982?a=popular

aha iste

arabalar kagni gibiler 20 km ile bile gitmiyorlar hem sag hem sol

yayalar hatali panik oluyorlar oda tamam

o bu oc ne diye bu kadar hiz yapiyo okuz

yemisim gercek motorcu degilmis laflariin motorcularin %95 kuryeci serseri paket servisci iken bunlar motorcu degil bizim hell angel turkiyedeki harleyci dedeleri bir gel gor

olduuuuuuu

motorocular bunlar

hit hite de nefretin buyumesi bunlar

bana sokak arasinda araba caprmiyo ama bnarciyim evimin bi kac km alaninda motorcular toslasi boga gurescisi gibi kaldirimla oley yapip donup etrafimizda kurtuldugumuz motorlarda oldu

eskiden kus serisi camli camlar inip neonlu sonuna kadar ibo lu yada cistak muzikli arabalar olurdu simdi yok

yozgata ne oluyo umrumda degil ben istanbulun gobeginde sislide oturuyorum yasanan boyle

2-3 kmlik alanda 30-40 tane kebabci ve bufe var ayrica en az 15-20 sucu garanti bide daha uzaktan getirenlerde var

salak cocuk okuz gibi surat yapan motoru goorunce ine ileri firliyon kismina dayanin siz

ben surat yapan motorcuya dalinmasi yonunde dusunuyorum.

abi o motorcu degil

hhhiii hiiiii 

uzaydan gelme o mars motorcusu dunya motorcusu degil tabeeeee

edit artislenen supocuk icin

iste o ekside benim yzdiklarimin aynisini yazan kaldirimdan giden sorun motorcular yazanlar var bu linkledigim basliktada

hepsine de ben mi saniyorsun.

hepsi benle beraber mi evde oturmuslar

bu artik gecin tartismada arguman yetmeyince sen yazamiyorsun.sen bilmezsin evden cikmazsin.sen calismiyorsun ne emekler var konusmazsin bu konuda lakirtilarini

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hah su herif tam dedigimi yazmis.

günde en az 1 kez kavga ettiğim bir güruh bu motorcular.
öncelikle yaya kaldırımında gdiyorlar. sen yaya değilsin.
ışıkta karşıdan karşıa geçerken yayaların yolunu gasp edip bi de yayaları yararak tam ortalarından geçiyorlar. hem de kısıtlı yeşil ışık süresinin boşa harcanmasına sebep ouyorlar. tekrar söylüyorum, yaya değilsin.
genelde yemek servisi vesaire yapan ttipler oluyor motorcular . bu yüzden hayatımda beni en çok öldürmeye çalışan şirkeler mcdonalds ve burger king. genç ve enerjik ve embesil bireyler oldukları için sağa sola yalpalayarak ve bunu da oldukça hızlı yapıyorlar. hiç tahmin edemiyorsunuz bir sonraki hareketlerini, herifler saatli bomba gibi.
kendisi motor kullanan tipler gelip burda savunmasın. sen kurallara uyuyorsundur, dikkatlisindir güzel kardeşim de motor kullanan kitle içinde sen yüzde 1 filansın. diğer öküzleri napıcaz.
hasılı, motorculara korkunç maddi cezaların getirilmesi çok güzel olurdu. kişilere değil, şirketlere gelsin. adam gibi tip çalıştırsınlar. bu herifler de sivil olarak yürüsün, gerçi bunların yürümesinden de hayır gelmez ya neyse

24.12.2017 09:57 monsieur boduc

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya naz :lol: ilgim ve bilgim var iken ben bile bu kadar yorum yapmıyorum da, sen nasıl oturduğun yerden, 15m2'lik odandan hiç ayrılmadan ve hiç bir tecrüben olmadan her konuda bu kadar 550 satır yazı yazacak kadar fikrin oluyor bir açıklar mısın...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hacim markete gidiyorum ve motorlari goruyorum.

ezilme tehlikesi geciyorum 3-4 kere motorlar bana carpti

gozum var beynim var

simdi yukardaki videoyuyu gorup

arabalar normal surerken surat yapip sokak icinde carpan kacan motorcu icin

du once motosport yariscisi oliyim sonra mi yorumliyim diyicem

okuzu gorup okuz lan bu demek icin veternlik faukultesi bitirmek gerekmiyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok