COD: Black Ops 4
0

Bu konuda 7 mesaj var

Black-Ops-4-Call-of-Duty-Battle-Royale-M

Call of Duty®: Black Ops 4 — Multiplayer Reveal Trailer

Call of Duty® Black Ops 4 – Blackout Introduction (Battle Royale)

Zombies (3 Harita)

Oyunda single player campaign olmayacak, Playstation'a ozel DLC gelecek ve PC'de sadece Battle.net uzerinde olacak, Steam'e gelmeyecek... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Temcit pilavı, sahurda yenen pilav demektir. Genel olarak Ramazan ayında iftarda yenilen pilavın kalan kısmının ısıtılıp sahurda tekrar yenmesi anlamına gelmektedir. Bu kelimenin ortaya çıkmasında çeşitli rivayetler de bulunmaktadır. Bu rivayetlerden bir tanesi de Osmanlı devleti zamanından kalma bir rivayettir. Bu rivayete göre Osmanlı döneminde Balkanlarda bulunan Bozayık isimli bir kasabada yaşayan Pirinç Celal Efendi isimli bir imam varmış. Bu imamın eşi Temcit Ramazan ayı boyunca her sahurda eşine pilav ikram edermiş. Pirinç Celal Efendi de sonunda bu duruma dayanamayarak eşini boğarak öldürmüştür ve bu olay Temcit pilavı kelimesini deyimleştirerek ortaya çıkarmıştır. Temcit pilavının mecazi olarak kullanıldığı da bilinmektedir.

Mecazi anlamda kullanılan Temcit pilavı deyimi genel olarak bir olayın sürekli bir şekilde gündeme gelmesine verilen isimdir. Yani bu kelimenin mecazi bir şekilde kullanımı bir olayın sabah ısıtılarak yenen bir yemek gibi sürekli olarak gündeme gelmesi karşısında kullanılmaktadır.

Temcit pilavı bir de şu şekilde bilinmektedir; pilav yapma işinin zaman aldığı gerekçesi ile Ramazan ayında yatmadan önce pişirilen pilavın sahur vakti uyanıldığında ısıtılarak kolay bir şekilde hazırlanması ve sahurda tüketilmesi anlamını taşımaktadır. Temcit pilavı nedir ve nasıl yapılır bakacak olursak bu pilavın hazırlanmasının normal bir pilavdan hiçbir farkı yoktur. Kullanılan malzemeler ve pişirme yöntemleri tamamen aynıdır. Sadece sahurda yenen bir yemek olduğu için Temcit pilavı ismi verilmiştir.

Narcissus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Narcissus sen yeterki iste bebişim

temcit-pilavi-ne-demektir-610x300.jpeg

oruçluyum bak canımı pilav istettin, günahı senin boynuna artık :lol:

neyse 1 eksik 1 fazla farketmez sana, izmirin kızlarından aldığın ahlar senin ahiretini yakmıştır zaten :icon_twisted:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben bu oyunu aldım. 

70gb ama henüz indirmedim. 

forumda COD oynayan tayfa yok sanırım. ama olursa haber verin oynarız. 

bu arada battle.net üzerinden 160 liraya aldım oyunu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, omertocarlos said:

160 liraya? emin misiniz 260 olmasın?

Şu anda kontrol ediyorum en düşük pakedi 260civarlarına geliyor.

evet gayet eminim :) türkiyeden alınırsa 374 lira. battle.net üzerinden alınırsa da 370 lira civarına geliyor. 260 lirayı iyi bulmuşsunuz siz.

bende battle.net üzerinden satın aldım. detayları yazarım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok