Cpu Cooler gerekli mi.. Gammaxx 200T alındı-inceleme mevcut
0

Bu konuda 30 mesaj var

7 saat önce, Narcissus said:

Hocam farkettim ki tavsiyeye uymayıp çotank diye soğutucu aldığın gibi bir de bize 92mm lik bi soğutucu alabilirim ona göre tavsiye verin falan diip 120 lik towerı kapmışsın... yalanların sonu gelmiyor, şu an çok şaşkınım.. :lol:

Güle güle kullan güzel olmuş, ama bir de sesini falan karşılaştırsan güzel olurmuş önceki sistemle idle ve loadda falan.. 

Olay halen geçerli , mevcut alan 92mm lik soğutucular için . Zaten bunun da heatsinki 92mm civarında , ortasına 120mm fanı koymuşlar ama fanın fazla gelen kısmının büyük kısmı cpu ile temas eden yüzeye yaklaşmış oradan kurtarıyor. Zaten almadan  dimensions özellike baktım ve masa içindeki alanı ölçtüm , tam tamına sığdı. Hatta sığmayacak dedim takarken , stealth 'e devam edecez heralde dedim ama oldu.. 

E şimdi sonuçlar ortada daha iyi olduğu açık ama çok şart mıdır ? diye sorarsanız hayır.. yaşadığınız yer yazın 50 dereceler ve üzerini görmüyorsa Stealth gerçekten boyuna göre iyi iş çıkarıyor.

Ses mevzusunda ; stealth 2000rpm full load larda ses çıkarıyor epey .  Gammaxx da max 1500 civarı devir gördüm ve ses duymadım neredeyse bu konuda da başarılı ama teknik bir analiz yapacak aletim yok :mrgreen:

@Najaz   çocukken hastasıydım o dizinin , ondan kalan bir alışkanlık olsa gerek :zuh:

Şaka bi yana yalan malan yok , "bırakın o kızı !"

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ekleme daha yapayım , forumda linç girişimi başlamadan ... :)   Bende kasa yok , işte şu resimdeki masa içinde topladığım sistem alanı oldukça dar..  Bu önceki fx8300 işlemcideki Xigmatek TYR962  soğtucu  92mm lik fanla birlikte , ancak sığıyordu , bu yüzden seçimlerim dar bir alanda kısa paslaşmalar tadındaydı...

HKzMJC.png

Aslında Gammaxx 200T gerçekten enteresan iş çıkarmış , 92mm yaklaşık çaptaki bir heatsink 'e  120mm fan takmayı ve yine fazla yer işgal etmemeyi başarmış.. bravo demek lazım:alkis:

Psikobat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada bios tan voltajı 1.175 cpu hızını da sabit 3.8ghz yaptım stabil şu an ve bf5 de 55.6 derece gören işlemci max 47-48 derece gördü.

dediğiniz gibi Auto değerler saçmalayıp fazla voltaj veriyormuş işlemciye fazladan ısınıyormuş. 

Sonraki denemeler 3.9 ve 4.0 olacak.

edit. Prime95 testi de 63 derecede sabit kaldı bu ayarlarda. Bence şahane !

TatanQa tarafından düzenlendi
Prime95 sonucu
wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 27.03.2019 at 11:29 AM, TiesTorN said:

bu arada şunu da belirtmem lazım, "işlemcim ısınmıyor o yüzden verdiğim voltajı çok önemsemiyorum" mantığı doğru değil. işlemci ısınmasa bile güvenli olan belli voltaj aralıkları vardır. voltaj yükseldikçe ömründen yersin ısınmasa bile. olabildiğince düşük volt ile kullanmak her zaman daha iyidir.

O dediğin olay 1.35'den sonra başlıyor Ryzen'de. Hatta konusu vardı ana başlıkta. Reddit'te elemanın biri yapmıştı, uzun süreli bir test.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok