• Announcements

  • Mr.Crunch

   Hosting değişikliği ve YouTube linki içeren postlar   06/09/2019

   Sitenin sunucusu değişti. Değişiklik sonrası preview linki olan postlar'da hata mesajı olmadan kaydedilmemeye başladı. Bilgimiz dahilinde, inceleyeceğim. O zamana kadar bu postları preview olmadan, doğrudan link şeklinde yapıştırabilirsiniz.   Hosting ile ilgili soru, sorun başlığı    

Google Stadına Bulut Konsolu
1 1

4 posts in this topic

Telefondan yazdığım için çok fazla içerik ekleyemeyecegim ancak böyle bir cihaz duyurulmuş. Abonelikli oyunlar, ve ödemelere bağlı HD veya 4k çözünürlüğe ulaşım, 75 dolara kumanda ve chromecast vb. Cihaz içerikleri yer alıyor.

Oyun listesi 30 adet şuan...

2cf454794adb22a523b2894b527f0e96.jpgc1e94f6ddde76e68e497cebccef7ed74.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daha önce de defalarca benzerlerini gördüğümüz umut vaad eden bir şey. Hadi biz ping lag bant genişliği vs sorunlardan dolayı pek anlayamadık, Amerika'da da hiç tutmadı bu bulut işleri.

 

Teoride çok güzel ama pratikte hep sıkıntılı oldu bu cloud gaming işi. Google burada gücünü ve farkını konuşturursa ne ala! Yok aynı terelelli ise hımpfs.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stadına değil hocam, Stadia :D 

 

Bu sistemde en büyük sorun, istemcilerin ana sunucuya olan uzaklığı sebebiyle gecikme değerlerinin çok yüksek olması. Ancak Google bu aşamada devasa mali gücünü ve altyapı yeteneklerini devreye sokarak, hemen her bölgede birden fazla veri merkezi kurmayı ve bu şekilde mesafeden kaynaklı gecikme sorunlarını en aza indirgemeyi hedefliyor. Tutarsa ekime, tutmazsa kasıma kadar...

Edited by Najaz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Geçtiğimiz ay Stadia hk. haberler okumuştuk şimdide toz bulutunun çoğu kalktı, abonelik fiyatı yüksek olmuş bence, hele ki ayrıca oyun alınması gerekmesi daha da ilginç, çıksın görelim bakalım ne edecek ömrü tutulması ne olacak. Türkiye'ye gelmesi umurumda bile değil. yıllık abonelik TR'ye gelse dahi kur vs derken kabaca 900-1000TL gibi bir etiket benim ilgimi çekmez.  PS5 ve XboxNext  çıkana kadar konuşuruz sonrada akıbeti belli olur o konuşulur.:mrgreen:

 

Ekleme;  Ücretsiz sürüm nasıl olur kullanıcıyı nasıl çekecekler merak ediyorum,  PS Plus'la her ay sunulan ücretsiz oyunların toplam kalitesini düşününce bedava hizmetin tutulması için daha ciddi şeyler sunması lazım.

Edited by yıllardıronlineolmayanadam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
1 1

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.