Uydunet için Docsis 3.0 modem
0

Bu konuda 28 mesaj var

Hızı arttırmaya karar verdim, haliyle yeni modem lazım oldu. Kablolu/kablosuz farketmez hali hazırda elimde Router var zaten. Şu anki Netmaster'ım gayet iyi, hatta şöyle diyim 4 sene önce bağladım ondan beridir bakmıyorum bile. :)

Var mı böyle sorunsuz bir modem?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2. el MOTOROLA SB6120E aldım şimdilik gayet memnunum. Bir de ufak bir uyarı modemi değiştirince çağrı merkezini arayıp mac id'sini vermek gerekiyor ilk taktığımda bağlanmayınca baya uğraşmıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netmaster'in 4 port ethernet ve wifi olan, Turksat tarafından taahhütlü abonelere verilen modelini kullanırsanız ilk iş Wi-Fi işini iptal edin. Firewall'unu kapatın. Hayatımda bu kadar dandik bir cihaz daha görmedim sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motorola aldım bile. :D

Müşteri hizmetleriyle konuştum modem almadan hız değişmeyin dediler. Bakalım bir gelsin de nasılsa extra wifi için cihazım var onu ayarlar kullanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana da lazım, gönül Motorola istiyor ama yok işte...  Netmaster alacağız mecburen. Neyse ki modemi sadece modem olarak kullanıyorum, router'ım ayrı, dolayısıyla kablosuz erişim sorunu vs. olmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motorola aldım bile. :D

Müşteri hizmetleriyle konuştum modem almadan hız değişmeyin dediler. Bakalım bir gelsin de nasılsa extra wifi için cihazım var onu ayarlar kullanırım.

Nereden aldınız ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok iyi oldu çok da güzel oldu ancak Linksys adaptörünü kaybettiğim için mecburen Netmaster modemi router yaptım şimdilik. Yarın gidip bir tane alayım bari bununla olmayacak çünkü saç baş yoldurttu ayarlayana kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de alacaktım ama erteliyorum sürekli. Motorola'nın istediğim modeli bulunmuyor Türkiye'de. 

Ebay'den alsam, benim eski motorola SGV 1501 'in adaptörü ile çalışır mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

440, hoşgeldin.

Linkler için teşekkürler.

Ben şunu düşünüyorum ;

http://www.bestbuy.com/site/motorola-surfboard-docsis-3-0-high-speed-cable-modem/7534146.p?id=1218849840013&

Bu arada Gigabit destekli, düzgün, ucuz bir router öneren var mı?

Bunun ne özellği var? Teknik bilgi göremedim.  Router olarak Asus 'un modellerine bir bakın bence. Ben onlardan almayı düşünüyorum. 

Bu modem iyiyse ve uyumluysa bizim uydunet altyapısı ile , Bestbuy'dan alışveriş yapmanın yolu var, öyle alırız. 

e-vizyon daki modemleri beğenmedim. En temel modeller.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konu açılmadan önce araştırmış ve beğenmiştim. Adı geçen diğer modellerden üstünlüğü nedir, araştırmadım açıkçası. Ben de sizin gibi yorum beklediğimden belirttim o modeli.

Asus sevdiğim bir marka olsa da, zamanında Asus marka bir access point ile sorun yaşadığımdan, network ürünlerine biraz daha fazla düşünerek yaklaşıyorum.

Aslında şans biraz da. Mesela Asus un metal kasalı bir switch i vardı , çok beğenmiş ve memnun kalmıştım zamanında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hızınızı değişip de eğer hızınız artmazsa Uydunet servisiyle uğraşırken iyi şanslar.

Cumartesi değiştirdim hızı bugün oldu halen 17 mbit üzerini göremedim. Adamlara hız testi sonucu atıyorum, illa printscreen ile ekran görüntüsü istiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uydunet'te 25/2 Mbps'ten 50/4 Mbps'e geçişte benzer bir sorun yaşadım. Bir türlü hız artmadı. Sonunda servis gelip baktı ama sanırım 4-5 gün kadar sürdü.

Bu arada modemi resetleyip yeniden bağlanmayı denemişsinizdir herhalde ama yapmadıysanız bir denemenizi tavsiye ederim. Benden hiç ekran görüntüsü falan istememişlerdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abartısız her akşam deniyorum ancak en fazla gördüğüm hız 18 oldu şimdiye kadar.

Servisi çağıracağız bakalım uygun bir zamana denk getirmek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uydunette bu aralar bir dandiklik var. Benim de hızlarım 1 haftadır kafasına göre... Burada da konu açmıştım. İki gün önce 50/4 olması gereken hız 10/1 şeklindeydi, pinglerde uçmuş gitmiş. 4440126'yı aradığımda da bir türlü düşmüyordu. Sonra bir baktım kotamın dolmasına daha 50gb'dan fazla olmasına rağmen AKK uyarısı verdi. Başka birinin ismi ve hizmet numrasıyla bana kotan doldu diye browserda uyarı çıkarttı mallar. Hakikaten  de hız da 3 mbite düştü. Bu sefer ulaştım telefonla. Modemi açıp kapatıp sinyal gönderdiler. 50/4 olmasa da yaklaştı hiç olmazsa. Neyse ses etmedim. Şimdi az önce baktım hız bu şekilde;

4077267447.png

Evde pek sıkıntı yok ama ofiste bağlantı çok dalgalanıyor. Sabahta sokakta uydunet kutusunun olduğu yere baktım. Daha önce orada iki kabin vardı. Kabin 1'e düşmüş. Napıyor bu herifler anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sağol anton fokker:icon_dance:

Hız konusunda şunu belirtmek isterim.

Birçok ISP hız konusunda kesin güvence veremiyor.

Tarifelere bakarsanız 50 MBit'e kadar diye bir ibare vardır.Anlık network trafiği ve ağ yapısı doğrudan download hızınız üzerinde etkili.

Bir de downloadları tarayıcılar üzerinden değil de, download yöneticisi vasıtasıyla yapın.

Benim tavsiyem ve kullandığım :  Free Download Manager Lite...

15 parçalı download yaptığımda 5.5 MByte / san. görebiliyorum.

Ancak aynı dosyayı web tarayıcı üzerinden almak isterseniz, 1 - 1.5 MByte / san. görebiliyorum.

Çünkü web tarayıcılar 15 parçalı download değil, 1 parçalı olarak talep ediyor karşı serverdan ve maksimum verim alınamıyor.

Benim tahminim böyle olmasının sebebi ISP 'nin bant genişliği tasarrufu sağlamak için kendi datacenter'inde ki sunucuları bu politikaya göre düzenlemesidir.

Bazı kullanıcılar download yöneticisi diye bir konuyu bilmezler ve neden gerekli olduğunu da bilmezler.O yüzden bu ISP açısından avantajlı bir durum teşkil eder ve bant genişliğinden

tasarruf sağlar.Çünkü ISP serverleri kullancıya verilen bant genişliği 50 MBit bile olsa anlık veri trafiğini gözeterek load balancing (veri yükü dengeleme) stratejisi güderek ağ trafiğini idare etmeye   çalışır.

O yüzden web tarayıcı üzerinden çekilen verilerde normalde abonenin maks. bant genişliğinden istifade edilmez.

O yüzden aynı veriyi Free Download Manager ile en az 10-15 parçalı olarak çekmesini tavsiye ederim :

http://www.freedownloadmanager.org/download.htm

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben router tavsiyesini aslında Motorola dan bağımsız, şu anki işlerim için sormuştum aslında.

"Gerçek" bant genişliği kontrolü sağlayan, makul fiyatlı bir router var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bant genişliğini bilmiyorum ama bende Linksys var Router olarak, eski Netmaster modemin yerine taktım çağ atlattı resmen. Evin karşısındaki kaldırımdan bile çekiyor artık. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok