Logitech z906 ve dts filmler...
1 1

Bu konuda 18 mesaj var

Merhabalar
Logitech z906 aldım , elimde de creative xfi pro usb harici ses kartı var.
DTS ses içeren divx filmlerde logitech'te decode ışığı yanmıyor ve sadece ön çevresel ses geliyor.

Ses kartı logitech'e optik kablo ile bağlı.
Media Player Classicten mi xfi prodan mı sorun çözemedim?
İstiyorum ki dts 5.1 sesi logitech çözsün.
Bu konuda yardımcı olabilecek var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Media player Classic ayarlarında Audio Renderer olarak "SPDIF Out" seçip, AC3 ve DTS çözümü için kullandığınız codec'in ayarlarında  Dolby Digital (AC3) ve DTS için "SPDIF Passthrough" olarak seçim yapmalısınız. (Direkt MPC kurduysanız kendi içindeki codec'i kullanıyor olması lazım, ben LAV Filter kullanıyorum).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Audio Renderer ayarı "View > Options > Playback > Output" kısmında. SPDIF Passthrough ayarı da "View > Options > Internal Filters" kısmında AC3 vs DTS için "Bitstreaming, SPDIF Passthrough" benzeri bir seçenek olması lazım alt menüsünde.

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Audio renderer ayarı kısmında View > Options > Playback > Output kısmında Audio Renderer olarak "SPDIF Out" ne yazık ki yok?

"View > Options > Internal Filters" kısmında AC3 vs DTS için "Bitstreaming, SPDIF Passthrough yok?

Ben de lav kullanıyorum.
Klite codec full kurdum son sürüm.
Lav'da şu var:
zA42vB.jpg

Fakat ses çıkmıyor czzzt czzzt şeklinde gürültü geldi ses kartının sürücüsünü tekrar yükledim. DDL 'de hata verdi ama yüklendi. Bitstreaming seçiliyken o cızırtı yok oldu ama ses yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

External ses kartından z906'ya analog bağlantı yaparsam 5.1 ses düzgün bir şekilde geliyor.
Ses kartından z906'ya optik kabloyla bağlanırsam dts filmde sadece surround geliyor.
Resimdeki bitstreaming kısmından dts seçili olursa ne optikten ne de analogtan ses geliyor.
Stereo video dosyalarında sorun yok optikten de analogdan da normal ses geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yolladığınız ekran görüntüsünde Bitstreaming kısmında Dolby Digital (AC-3) ve DTS seçili olsun. Audio Renderer kısmında olan seçenekler nedir yazabilir misiniz?

Analog kullanırsanız AC3 ve DTS filmlerde seçili halde cızırtı gelir, normal. Audio Renderer olarak dijital çıkışın seçili olması lazım. (SPDIF Out benim X-Fi XtremeMusic ses kartımda)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaptım sonunda.
Windows >ses >playback devices kısmında spdif out'u disable etmişim. Bir de disabled olanları gösterme seçeneğini seçmişim. Onu enable edince optic  kablo üzerinden 5.1 alabildim decode ışığı da yanıyor.
Çok teşekkür ederim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun, benim de salonda TV için aklımda olan bir sistem. AVR ve ayrı hoparlör almaya kalksan bir dünya para, yine en ekonomik çözüm bu kalıyor..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben anlamıyorum bu işi.
Bu creative s-fi pro usb harici ses kartı optik bağlantı ile 5.1 ses gönderemiyor mu?
Optik bağlantıda stereo ses gidiyor. Zaten test etttiğimde 5.1 ses gelmiyor.
Bu nasıl iş anlamadım??

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

X-Fi'da optik bağlantı ile Dolby Digital ve DTS decoderleri üzerinden direkt 6 kanal ses alınabiliyor ama şu paketi kurmak gerekiyor ek olarak;

http://software.store.creative.com/p/software/dolby-digital-live-and-dts-connect-pack

Paketi kurduktan sonra Creative Audio Control Panel'de yeni bir sekme açılıyor ayarlar için. Ancak sizdeki harici USB X-Fi destekliyor mu emin değilim.

Ancak tavsiyem PC'de imkan varsa analog bağlantı kullanıp sadece AC3 ve DTS filmlerde decoder kullanımı için optik bağlantıya geçin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten optik üzerinden sesi doğrudan by-pass yapıp z906 çözmüyor mu sesi? Niye creative ses kartından bağlıyorsunuz; ben onu anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğiniz gibi yapıyorum. Sadece dts ac3 filmleri çözülmeden ses sistemine göndermeyi seçtim.

Tüm creative yazılımı kaldırdım.
Şu anda windovs generic usb audio olarak görünüyor kerativ xfi.
obAgvYD.jpg

gIoITrO.jpg
Resimde neden stereo yazıyor anlamıyorum.

bOCdtHg.jpg

nchanels 2 görünüyor?

Fakat filmi izlerken geçen mermi seslerini arka sağ sol speakerdan doğru biçimde alıyorum.

Ayrıca playback devices kısmında spdif'i test ettiğimde sağ ve sol test sesi (iki kere driling) geliyor.Yani 5 kanaldan gelmiyor.
5idkdJO.jpg
Fakat analog bağlantıyı test ettiğimde her sperkerdan ayrı ayrı ses geliyor (subwoofer dahil 6 kanaldan teker teker).

Neyse filmde 5.1 ses alıyorum sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En rahatı Ac3 Filter kurup Media Player Classic'te External Filters bölümüne ekleyip Prefer seçmek. Her ses dosyasında Ac3Filter çalışacak. Ac3'ün ayarlarından da SPDIF kullan seçip SPDIF bölümünden gerekli ayarları yaparsanız bu sorunların hiçbirini yaşamazsınız büyük ihtimalle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok