3.5" Sabit Disk Kutusu Önerisi
1 1

Bu konuda 11 mesaj var

Masaüstü bilgisayarımdaki on senelik SATA II sabit diskimi dizüstü bilgisayara USB'den bağlamak için 3.5" disk kutusu alayım diyorum. Yılların birikimi olan arşivim bu sabit diskte olduğu için en azından başlarda sık kullanırım gibi geliyor. Sonraları arada sırada kullanılır.

Bu HDD kutusu işinde dikkat etmem gereken kriter, marka vs var mı, yoksa uygun fiyatlıyı alıp geçeyim mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3.5" USB HDD kutularının hepsi, çalışmak için harici güç adaptörüne ihtiyaç duyuyor. O yüzden taşınabilirlik konusunda çok kullanışlı değiller.

Siz iyisi mi 2.5" USB HDD alın, masaüstü sistemde bulunan HDD'deki verileri de bu yeni diske kopyalayın. Hem bu bahaneyle dosyaların yedeğini de almış olursunuz.

Idefix beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, Najaz said:

3.5" USB HDD kutularının hepsi, çalışmak için harici güç adaptörüne ihtiyaç duyuyor. O yüzden taşınabilirlik konusunda çok kullanışlı değiller.

Siz iyisi mi 2.5" USB HDD alın, masaüstü sistemde bulunan HDD'deki verileri de bu yeni diske kopyalayın. Hem bu bahaneyle dosyaların yedeğini de almış olursunuz.

Sıkıntı şu ki masaüstü bilgisayar vefat etti. O yüzden böyle bir ihtiyaç oldu. Dışarıda bir yerde yaptırmaktansa kendim halletsem, kenarda da HDD kutusu dursun diyordum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2.5" HDD'ler için Orico'nun kutularını kullanıyorum ben. Üretim kalitesi falan iyi. 3.5" diskler için de modelleri vardır herhalde, onlara da bir bakın isterseniz.

Idefix beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ürün kutusu (ambalajı) demiyor, ürünün içinde olsaymış diyor.

O zaman da adaptör bozulunca ürünü komple çöpe atarsın, düşününce kullanım deneyimi dağınık gelse de böylesi daha iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

codegen olandan bende var, uzun süre kullanacaksanız kapağı kapatmayın bence, ürün komple plastik olduğu için diskin oluşturduğu ısının çoğu içerde kalıyor. Onun dışında bi sıkıntısı yok, kısa sürelerle çalıştırıp bişeyler kopyalayıp işiniz bitince gücünü kesecekseniz kapağı da kapatabilirsiniz tabi.

Idefix beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok