250watt x 2 Redundant Powersupply
1 1

4 posts in this topic

Selam

Arkadaşım ofisindeki birçok malzemeyi yenileme işine girişti , yurtdışından da epey iyi fiyata yenilerini aldı ... şimdi ikinci el noktasında epey de malzeme çıkıyor .  Benim çok zamanın yok ara ara bakıyorum uğrayınca .

İlk olarak Qnap rack mount 4xx serisinden 2 adet 250watt redundant kullanılabilecek PSU lar çıkardım temiz sağlam durumdalar.

Model:  DPS-250AB-81A  olarak yazıyor üstünde. 

Çiftine 1500TL gayet uygun olur sanırım... 4 yıllık aşağı yukarı.

Ayrıca qnap 4xxx serisi için bunlara uygun power devresi ve kafesi de mevcut.. Resimleri:

51rpwb4.jpg

sc78yhe.jpg

n5wq5n6.jpg

EDIT: "Server psu olarak da kullanılabilir elbette aynı yapı." yazmışım bu doğru değilmiş , birini DL360 G9 servera takmaya çalıştım sığmadı.. yani QNAP 45x serisi varsa onda kullanılabilir :)

Edited by TatanQa

On 24.08.2021 at 14:53, TatanQa said:

EDIT: "Server psu olarak da kullanılabilir elbette aynı yapı." yazmışım bu doğru değilmiş , birini DL360 G9 servera takmaya çalıştım sığmadı.. yani QNAP 45x serisi varsa onda kullanılabilir :)

Valla eskilerin deyimiyle bunların "mala, davara bir faydası olmaz" :D Eğer hurdacıya vermeyi düşünmüyorsan (kargosunu da ödeyerek) bana gönderebilirsin.

TatanQa likes this

On 4.09.2021 at 18:26, Najaz said:

Valla eskilerin deyimiyle bunların "mala, davara bir faydası olmaz" :D Eğer hurdacıya vermeyi düşünmüyorsan (kargosunu da ödeyerek) bana gönderebilirsin.

Najaz süpersin , turuncu forumdaki mezarcılar bile salya sümük ağlıyorlar 🤣

Ayrıca DL360 g9 dan da 2 adet 500watt redundant psu ayırdık kenara.. bunu da yanına bonus yapalım 😄