Tuketici Hakem Heyeti para iadesi
1 1

Bu konuda 10 mesaj var

07/03/2022 (dün) itibariyla THH kararini lehime verdi ("karara baglandi" yaziyor). henuz tebligat mektubu gelmedi ama edevletten kararin PDFsini koymuslar cok sukur ki haberim oldu lehime karar verildigine (para iadesi). 

sikayet ettigim opel yetkili bayii savunma yazmaya bile tenezzul etmedigi icin buyuk ihtimalle bunlar parami da iade etmezler zamaninda. 15 gun icerisinde iade etmezseler icra takibi mi baslatiyoruz? bi yol gosterin su kula :) 

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, infestor said:

15 gun icerisinde iade etmezseler icra takibi mi baslatiyoruz? bi yol gosterin su kula :)

Elinde ilam (THH kararı) var artık. 15 günü beklemeye gerek yok. İcra müdürlüğüne THH kararı ile birlikte giderek ilamlı icra takibi başlatabilirsin :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/8/2022 at 11:58 PM, Najaz said:

Elinde ilam (THH kararı) var artık. 15 günü beklemeye gerek yok. İcra müdürlüğüne THH kararı ile birlikte giderek ilamlı icra takibi başlatabilirsin :D

Avukata ihtiyaç yok mu bu durumda?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, infestor said:

Avukata ihtiyaç yok mu bu durumda?

Hayır yok. Yazacağın bir dilekçe ve ekine koyacağın THH kararı ile şahsen başvurabilirsin icra müdürlüğüne. Avukat, parası çok vakti kıt olanlar için :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birsey sorayim; bir arkadas X firmadan urun almis bozulmus vs, Tuketici Hakem Heyeti kararinda misliyle degisim vs hersey mevcut... Firma para iadesi yaparim diyor ama urun alindiginda fiyati 5bin TL civariyken su an aynisi veya benzeri 20bin TL civari... Firma faturadaki tutari oderim diyor , camura yatiyor... Icra vs. kararlari da var ama is biraz icra memurunda ya da bilirkiside bitiyor saniyorum... 

Nasil bir yol izlemek lazim?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, JardeL said:

Birsey sorayim; bir arkadas X firmadan urun almis bozulmus vs, Tuketici Hakem Heyeti kararinda misliyle degisim vs hersey mevcut... Firma para iadesi yaparim diyor ama urun alindiginda fiyati 5bin TL civariyken su an aynisi veya benzeri 20bin TL civari... Firma faturadaki tutari oderim diyor , camura yatiyor... Icra vs. kararlari da var ama is biraz icra memurunda ya da bilirkiside bitiyor saniyorum... 

Nasil bir yol izlemek lazim?.. 

Ürünü aldığı fiyatı geri ödüyorlar. Döviz üzerinden alsaydı dediğin doğru. Ama memurun ağzı laf yaparsa bilmem. Amazonsa yeni değerini ödeyebilir. 

JardeL and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ürün çok eski bir ürün değil ve garanti sürecindeyse tüketici para iadesini kabul etmek zorunda mı? Birebir değişim veya tamir talep etme hakkı var diye biliyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla 200 lira verip noterden vekalet cikararak avukata verdim ilamli icra takibi isini. avukat ucretini karsi taraftan alacakmis. 

alacagim 11bin lira. opel sen ne pis bayilerin olan bir firmasin! 

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Baslik varken ben de aradan sorayim.

Bizim de aldigimiz yatak cokme sorunu ile firma degisim karari verdi. Yatagi uc sene once almisiz 4bine simdi birebir aynisi yok ama esdegeri 12bin. Bakalim ne kadar fark isteyecekler degisim icin :/

Hic de oyle tuketici heyeti mahkeme heyeti falan ugrasayim istemem ama kalkip da bi 5-6bin veresim yok…Umarim madur etmezler yarin belli olur…

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 03/04/2022 at 3:13 PM, infestor said:

valla 200 lira verip noterden vekalet cikararak avukata verdim ilamli icra takibi isini. avukat ucretini karsi taraftan alacakmis. 

alacagim 11bin lira. opel sen ne pis bayilerin olan bir firmasin! 

en sonunda aldim parayi o*el bayiinden :)

adamlar cok pis cikti. ilamli icra takibine cvp vermediler. fakat is hacize gidince seve seve verdiler ama bu da +1 hafta isleri geciktirdi. 

sade vatandas olarak ugrasilacak is olmadigi kanaatine vardim :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok