Windows için source files dan compile etmeyi bilen var mı?
0

Bu konuda 10 mesaj var

Selamlar,

Başlıkta ki soru açık, webden baktığımda Cmake diye bir şey var ama her şeyi yapmama rağmen cmakelist.txt hatası gibi bişi alıyorum; biraz taradım ettim beceremedim.

Elimde kaynak dosyalarını nasıl windows için compile edebilirim, kolay yöntemli bir compiler falan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam repoyu göster bulalım çözüm. Olay biraz karışık olabilir windows tarafında. MinGW isteyecektir illaki. MinGWlik çözüm yoksa o zaman WSL2 yolları taştan olur sana. Sen bi göster hele repoyu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, SkyWarrior said:

Hocam repoyu göster bulalım çözüm. Olay biraz karışık olabilir windows tarafında. MinGW isteyecektir illaki. MinGWlik çözüm yoksa o zaman WSL2 yolları taştan olur sana. Sen bi göster hele repoyu. 

https://github.com/Nexellia-Network/nexellia-desktop-wallet/releases/tag/v1.0.0

Şurada var source windows için compile edebilirsen makbule geçer :)

Gece bende kurcaladığımda mingw vs anlatımlar gördüm ama baktım onu yüklücen şu olcak bu olcak çorba oldum konuya uzak olduğum için. Linux tabanlı anlatımlar falan vardı birde uğraşamadım fazla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam cmakelik bir durum yok

bu node.js ile yapılmış bir electron app. 

npm emanator ile derlenecek. Windows için düzgün bir açıklama koymamışlar. Linux altından da windows portable executablelar çıkar gibi sanki anlaşılıyor ama öyle değil anladığım kadarıyla. 

Bir sürü atlanmış nokta var anladığım kadarıyla repoda. Çok fazla hata mesajı ve olmayan directory içeriyor. Verilen tutorialdaki git clone yöntemi bile eski çalışmaz. Ancak o adamın pcsinde çalışıyordur o. 

Doğru düzgün bir iş olsa zaten şak diye çözülürdü. Bir build environment bile vermemiş adam gibi. 

Deathknight and achfighter beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam, bunun zaten windows için source code'u yok ki. Adam tamamen Linux için yazmış bunu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Muhabbet zaten linuxda var oluşu windows için compile edilebilir mi kısmıydı :D

Basit bir yöntemi var mıdır diye düşündüm ama çorbadan beter bir durum var, oyalanmaya değecek bir durum yok o halde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam adam readme ye windows için compile edilebileceğini yazmış ki mümkün. Zaten herhangi bir native executable yok herşey node.js tabanlı ve electron uygulaması. Sorun adamın dökümantasyonu yarım bırakmış olmasında. Kendi bilgisayarında çalışıyor muhtemelen. Ancak başka bir bilgisayarda şu an çalışması için yeterli bilgi yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Deathknight said:

Muhabbet zaten linuxda var oluşu windows için compile edilebilir mi kısmıydı :D

Ben sonradan indirip baktım, readme'de yazıyormuş hakikaten. :D Sky'ın dediği yöntemi dene bakalım, belki işe yarar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Deathknight said:

https://github.com/Nexellia-Network/nexellia-desktop-wallet/releases/tag/v1.0.0

Şurada var source windows için compile edebilirsen makbule geçer :)

Gece bende kurcaladığımda mingw vs anlatımlar gördüm ama baktım onu yüklücen şu olcak bu olcak çorba oldum konuya uzak olduğum için. Linux tabanlı anlatımlar falan vardı birde uğraşamadım fazla.

Bir daha bak bakayım linke :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok