Horizon : Zero Dawn
0

Bu konuda 56 mesaj var

Ninokuni 2 yıl bitirdikten sonra bende başladım oyuna.

Gerçektende etkileyici bir oyun olmuş, çok kaliteli ve değişik bir atmosferi var, yapay zeka iyi. Avlanma hissi çok iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna yaklasik bir 80 saat gomdum... Su an alamadigim 2 trophy var, bir tanesi muhtemelen Hunting Grounds gorevlerinin tumunu Blazing Sun alarak bitirmek ile alakali... Digeri de 23 tane training dummy ile alakali, bunu en sona biraktim bir gun digerini alirsam buna da kasarim ki zaten 19 tanesini bulmusum... Bu ikisini aldim mi Platinum Trophy almis olacagim... 

Far Cry 3 ve Killzone 2 hastasi biri olarak yorumlarim soyle; bir kere oyunun hikayesi, evreni muazzam... GG daha once Killzone ile de muazzam bir evren yaratmis fakat malesef bunu anlatmayi, oyunun hikayesine dokmeyi becerememisti... H: ZD hikaye ve evren olarak bu turdeki oyunlari gomer benim gozumde... Bu tur oyunlarla araniz pek yoksa bile hicbir yan gorevi yapmadan alin hikayesi icin oynayin o derece guzel... 

Grafikler zaten sahane, birbirinden farkli turde olusturulan mekanlar cok iyi dizayn edilmis... Muzikler, ozellikle de loading ekraninda calan muzik, muthis... Oynanisa gelirsek; oynarken zorlandigim ya da kamera acilari yuzunden sikinti yasadigim olmadi... Buyuk makinelerle kapisirken karsisina gecip Karamurat gibi dalmazsaniz cok bir sikinti yasamiyorsunuz zaten... Hunting Grounds gorevlerinde zaman siniri oldugu icin o kasiyor insani, yoksa zor ya da imkansiz degiller... Modification olayini duzgun yaparsaniz zaten silahlariniz ana oyun icin yeterince guclu oluyor [ Frozen Wilds belli bir seviyeden sonra acildigi icin oradaki hayvan evlatlari daha zor :) ]... 

All Skill Learned trophysini skill agacinda 3 tane skill kalmasina ragmen [ en sagdaki 2 bolumdeydi kalanlar ] verdi, bir anormallik mi oldu yoksa normalde de boyle mi bilmiyorum... 

Aklimda kalan eksilere gelirsek; "Ruins" icinde hicbir sey kacirmadan devam etmeye calisirken yonumu kaybettigim oldu, artik benden mi kaynakli oyundan mi bilmiyorum... Basimin dondugunu biliyorum ama... Yalniz bununla ilgili olarak Frozen Wilds'da soyle bir durum var; yanlis bir yere girerseniz Aloy kendi kendine "cikmaz sokak , burasi degil" vb konusarak uyariyor... Ana oyunda da boyle miydi tam hatirlamiyorum... Bir diger eksisi; cok fazla item toplaniyor ama topladigim cogu ancient item bir boka yaramadi... 

Daha yazacak konusacak cok sey vardir aslinda da yazasim yok su an... 

Sonuc olarak oyuna hicbirsey mukemmel degildir diyerek 9.5/10 veriyorum, kusur buldugumdan degil :] .. .

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ruins tarzı yerlerde yolunu kaybetmesi çok kolay, bayağı sık yaşadım bu durumu. Ayrıca şu Ancient Armor olayında Power Cell'ler kastırdı. Hangisini aldım hangisini alamadım hatırlamadığım için oldukları yerlere tek tek döndüm. 1-2 yerde glitchle içeri girdim millet sağolsun bulmuşlar. Ama sonunda değdi. O armorla resmen Zero Dawn evreninde Terminator gibi birşey oluyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çok geriden geldiğim için oyunu daha yeni oynayabildim, açıkçası oldukça da zevk aldım. Ama...

Oyun bir yerde bug yedi ve story ye devam edemedim. 

Oyunun bir yerinde Follow Erend diye bir şey söylüyor, şu allahsızı takip etmem lazım.

maxresdefault.jpg

[Hafif Spoiler]

Ben bir şekil o sırada takip etmedim, adamı bulamadım ilk başta bir şekil kayboldu, ben de çok umursamadan biraz skill kasayım diye başka görevleri yaptım. Sonra baktım ki adam yok... Adamı gösteren waypoint duvarın içine falan giriyor, sağa gidiyorsun solu, sola gidiyorsun sağı falan gösteriyor. İnternetten nereye gidileceğine baktım, bir kapıyı kırması gerekiyormuş, baktım kapı kırık. Ordan benim mahzene inmem lazımmış baktım ki orasına inme de açılmış. Focus yapmam lazımmış yapsam da bir şey gözükmüyor. Adamla bir yere gitmem lazımmış gittim ama orada da görev başlamıyor. 

[/Hafif Spoiler]

Oyun bildiğin ilerlenemez hale geldi. Baktım hiç bir save dosyam o adamı takip etme görevinden öncesi değil, dahası oraya kadar gelsem de aynı şeyin başıma gelmeyeceğinin garantisi yok. Ne kadar side quest varsa yaptım, skillleri aldım, cauldron ları hallettim, haritayı komple açtım falan ama ana göreve devam edemediğim için artık bıraktım, üzücü.

İnternetten aynı şey başına gelmiş olan var mı diye baktım ama göremedim, bendeki ps4 "internete bağlanmadığı" için de update/DLC gibi bir şansım yok. 

Başka oyuna geçicem artık. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok