Horizon : Zero Dawn
0

Bu konuda 56 mesaj var

Ben şu an ''Deep Secrets of the Earth' görevini tamamladım, oyun bitince hikaye üzerine konuşalım. Şu ana kadar edindiğim izlenim; oyuna parça parça baktığımda last of us, witcher, mass effect, destiny gibi yapımardan tatlar alıyorum ama bir bütün olarak bu oyunların(Destiny hariç) yanına yaklaşamıyor. Oyunun en güzel tarafı ps4 e rağmen sunabildiği grafik kalitesi ve bu sayade oluşan muhteşem oyun atmosferi. 2017 yılının önemli yapımlarından ve ileride de hatırlanacak bir oyun olmuş. Bu arada 2017 yılı konsol tarafında çok bereketli geçiyor. Eğer bu yıl Red Dead Redemption 2 ve God of War 4 de çıkış yaparsa yılın oyununu seçmek çok zor olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyundaki easter egg'ler oldukça enteresan. Özellikle videoda ilk kısımda gösterilenler. spoiler içermiyor bu arada video.

ek olarak oyuna nedense kafayı çok taktım. herhalde last of us'tan sonra ilk defa bir oyundan bu kadar zevk alıyorum. hikaye olarak oyun inanılmaz doyurucu. belli noktaları datalogları atlarsanız bazı şeyler kaçabiliyor. Ben her mekana girdiğimde çok dikkat ettim ona rağmen kaçırdıklarım oldu. şimdi şu konuda (http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1343998&page=25) yazılanları okuyunca oyuna hayranlığım kat ve kat arttı. Killzone'u yapan adamlar hikaye derinliği olarak bunu nasıl yapmış dedirtti. 

Kesinlikle GOTY (Yeni bir Witcher bir oyunu çıkmazsa  :) ) bu oyun olmalı.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi gördüm video'sunu. İnanılmaz mutluyum ilk defa bir oyuna DLC gelicek diye. Yok mu hala oyunu bitiren ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bu oyunu sağlam bir OLED TV aldığımda oynamak için bekletiyorum biraz. Görsel olarak süper bir oyun, tam keyifle oynamak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Bloody valla abi haklısın, ben bir haftada bitirince üzülmüştüm. Keşke yavaş yavaş oynasaydım dedim fakat bu DLC ilaç gibi geldi şu an. 

Sen nerdesin şu an oyunda ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün başladım DLC paketine. Özlemişim valla oyunu. DLC mapta sağ üst diye tanımlandırabileceğimiz bir alanı açıyor. Bonuk tribe bu bölgede takılıyor. İlk 15 dakika alışmakta biraz zorlandım ama sonra toparladım. Hikaye olarak birşey söyleyemiyorum çünkü daha çok başındayım. Yeni robotlarımız var. Tallneck'in tepesine çıkıp harita açma olayına güzel bir yenilik getirmişler bu bölgede. Çok hoşuma gitti. Benim gibi oyunu bitirip 4-5 ay sonra geri dönenler için güzel bir süpriz. Esas oyunda yaptığımızdan biraz daha farklı şeyler yapıyoruz.

Grafik olarak oyun yine konsol oyunları arasında çok iyi bir seviyede. Dün oynarken tipi gibi kar yağmaya başladı. Herhalde şu ana kadar gördüğüm en iyi kar yağışıydı bir oyundaki. Aloy'da sanki etraftaki hava durumu veya gece gündüz gibi olaylara daha fazla tepki veriyor gibi. Gece oldu şu tarz bir cümle söyledi kendi kendine "zaten soğuktan hiçbir yerimi hissetmiyordum gece oldu artık iyice sıçtık".

Benim oyunda yaşadığım kar yağışı bundan fazlaydı fakat oyundaki küçük detayları görebilmek için güzel video olmuş. Karda yürüken bıraktığınız iz ve karın altında kalan otların ortaya çıkması gibi güzel detaylar var oyunda.

Oyunu bitirenler yazsa ya bu başlığa. Hem forumu canlandırırz hemde teorisyenlik yaparız. Bana göre oyunun konusu oldukça ilginç. İnşallah DLC'ninde konusu güzel olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DLC'nin ilk robotu,nerdeyse oyundaki tüm robotlardan zordu onu biliyorum. Gerçi oynamayalı çok oldu. Onla da alakalı olabilir ama zordu yine. Teorilik pek alan bırakmamışlar ama. Tartışabiliriz tabi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DLC'nin ilk robotu beni baya zorladı. Level 50 karakter ile normal oyunda hiç zorlayan npc olmuyordu fakat bu baya zorladı. 

Zamanında çok reddit'ten teori okumuştum ama aklımda kalanlardan:

Spoiler

Gaia ana sistem ve dışarıdan bir yerden gelen bir sinyal sub-system Hades i aktive ediyor. Bu sinyali kim yolladı ? Hades çünkü protokolü gereği aktive olmaması gerekiyor. Dünyada yaşam var hatta son zigotlar kullanılmış. Başka şans yok yani. 

Gaia Prime bizim oynadığımız bölgede. Fakat bazı note padlerde subsystem lara bölge kodu verilmiş. NWUSA (northwest usa) tarzında. Çok eski oldu okuyalı o yüzden tam hatırlamıyorum ama Gaia dan başka var mı ? Veya dünyanın diğer bölgelerinde Gaia veya subsystem'lar var mı?

Oyunun sonunda Hades Sylen'a nasıl gidiyor orası saçma biraz ama öğrenilcek çok şey var.

Ted Faro ile ilgili notlarda clone teknikleri ile ilgili çok yazı var. Bu adam kendine özel bunker'da yaptırmış purge sırasında. Apollo'yu silip bitiren kendisi acaba clone laya clone laya bugüne kadar gelip Hades i o mu aktive etti ?

Bir diğer teori Hades'in uzaya yollanan fakat notlarda patladığı söylenen uzay görevindekilerin aktive ettiği. Bunuda şöyle açıklıyorlar; bilerek o uzay görevinin başarısız olduğunu söylediler ki dünyada halan project zero dawn ekibi son umut diyerek ellerinden geleni ile çalışmalarını sağlamak.

Oyundaki tek gerçek Ted Faro O.Ç

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üstteki teori gerçek olsa güzel olur. Ted Faro'yu ellerimle gebertmek isterim. Gerçi gebertmem sanırım. Bütün kabileleri çağırır,yaptıklarını anlatır,orada bırakır giderim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS Store'da haftasonuna ozel indirim kampanyasi var... Kurlarin tavan yaptigi su donemde fiyat USD bazinda $20 ediyor ki su an US PS Store'da sadece oyunun eklenti paketi olan Frozen Wilds $20'a satiliyor...

Diger indirimler de asagidaki sekilde;

dBzWJL.jpg

https://store.playstation.com/en-tr/grid/STORE-MSF75508-WKNDOFFER1805/1 ] ...

JardeL tarafından düzenlendi
SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, Squall said:

Ps imiz olmasada psne uye olup alabiliyor muyuz bunlari?

Evet hocam. Libary ye atiyor oyunu. 

@CandleGarden bu konuyu tam bilmiyorum. Fakat online ozellikleri kullanabilmek icin PS4 sisteminde bir adet plus uyeligi olan account olmasi yeterli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Harika oyunmuş geç kalmışım oynamaya. Oyunun yarısı bitti bunun yüzünden GoW'a başlayamıyorum. :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hikaye olarak yarısından sonrası daha da güzel gelmişti bana. Tabi tam olarak nerede kaldın hocam bilmiyorum. Etrafta bulacağınız notları okuyabildiğiniz kadar okuyun ve ses kayıtlarını dinleyin. hikayeye çok şey katıyor. 

@TiesTorN Ties bu oyunun ana konusu vardı. Bu konuyla o konuyu birleştirmen mümkün mü ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun acayip ya... Ben ki Killzone 2 hastasi adamim, Guerrilla'nin super oyun yapabilecegine inananlardanim, ben bile boylesini beklemiyordum... Adim adim butun haritayi dolasiyorum neredeyse, yapilmadik gorev birakmayacagim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, JardeL said:

Oyun acayip ya... Ben ki Killzone 2 hastasi adamim, Guerrilla'nin super oyun yapabilecegine inananlardanim, ben bile boylesini beklemiyordum... Adim adim butun haritayi dolasiyorum neredeyse, yapilmadik gorev birakmayacagim...

Harita çok güzel. Görevleri yapamıyorum bir türlü. "Lan şurdaki göreve yürüyerek gideyim" diyorum, dalıyorum sonra. Bi bakıyorum "onu da keseyim, bunu da keseyim, aa büyük makina var yol üstü, dur onu da keseyim" falan derken rotadan çıkmış oluyorum :)

Bu oyunla ilgili tek eleştirim çok fazla item var, bir işe yarayacak diye atmıyorsun, kalıyor öyle. Sonra inventory full... 10 tane çeşit olsun anlarım da. Yok bilmem ne heart, yok bilmem ne skin falan derken çeşit çok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, SpeCTRuM said:

Bu oyunla ilgili tek eleştirim çok fazla item var, bir işe yarayacak diye atmıyorsun, kalıyor öyle. Sonra inventory full... 10 tane çeşit olsun anlarım da. Yok bilmem ne heart, yok bilmem ne skin falan derken çeşit çok.

Aynen, manyak gibi alet edevat var... Ancient item dolu bende, ileride bir ise yarar diye satmiyorum ama bi b.ka da yaramiyor sanirim... :D 

Benim sey cok hosuma gitti, bu tarz haritalarda genelde dag yamacina filan gelirseniz, haritanin siniri orasi oldugu icin ustune cikamazsiniz... Bunda oyle degil, sagindan solundan bir yer bulup o dag tepenin de ustune cikabiliyorsunuz... Tabii cok dik yerlere cikis mumkun degil ama cogu oyunda sirf sekil olsun diye yuksek yerlere konumlandirilmis seylere bunda erisebiliyorsunuz... Kendimi oynarken daha bir ozgur hissettim bu acidan... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyunu ilk başta anlamayıp almayan aklımı...

Bir kere oyunun hikayesi çok derin ve çok iyi. Böyle oyunları çok severim zaten.

Resmen bitmesini istemediğim oyunlardan biri. Son iki ana görev kaldı ne kadar yan görev varsa yapmaya çalışıyorum. Yan görevler ayrı bir harika. Can sıkılınca gidip Glazer avlıyorum, olmadı 2 tane Thunderjaw'ı güreştiriyorum. Oyun bitmek bilmiyor. O kadar çok ufak detay, o kadar çok keşfedilmesi gereken şeyler var ki...

Görsellik çok çok güzel. Keşke 4K tv ve PS Pro ile oynayabilseydim.

God of War resmen geri planda kaldı bir türlü başlayamadım. :D

Erwin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok