Araç içi telefon tutucu tavsiye ?
0

Bu konuda 31 mesaj var

Bir süredir bakıyordum aslında, geçen hafta arabanın teybinin iyice kafamı attırmasından sonra yeni alpine teyp aldım. Üzerinde 1000ma çıkış veren usb portu olduğu için büyük ihtimalle şarj işinide oradan çözücem gibi. (gerçi iphone ipodlar içindir falan diyor ama kendi user guideında also use with nokia phone diye ibarede geçmiş neyse takınca belli olcak c.tesi) Neyse asıl konuya dönecek olursak geçen gün bucada bi adresi ararken navigasyondan faydalandım ama bi elde telefon bir elle direksiyon işi çok sağlıklı olmuyor özellikle navigasyonda harita üzerinde büyüt küçült hareketi yaparken sıkıntılı oluyor epey bi yerde de telefon koltuktaydı kırmızı ışığı geç farkettim ani fren yapınca telefon sağ ön oturanın boşluğa fırladı :D

Daha önce dx.com gerbest.com gibi sitelerden bakındığım ürünler oldu. Bi kaç gündür sahibinden.com da falanda bakıyorum kargo dahil 10-11liraya alınabilir gibi gözüken kıstırgaçlı yapışkanlı vs gibi tutucu aparatlar mevcut. Bunlardan sizin kendinizin kullandığı birini tavsiye edebilceğiniz aparat var mı ? Alıp geçicektim ama misal o tutucu vakumlu kısmın cam dışında tutmuyor diyeni var; yapışkanlı olan modelin işe yaramadığını kısa sürede özelliğinin gittiğini söyleyen var. Gerekiyorsa almışken adam akıllı da birşey alayım diyorum. Özellikle ön göğüslüğe yapışan birşey olması daha çok tercihim teybin hemen üzerinde bi konuma yerleştirip bi yandan da şarj işini hallederim diyorum.

Forgotten beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ön göğüs genelde pütürlü bir yapıya sahip olduğundan yapıştırmak zor olacaktır.

Ayrıca yapışan tutucu düşse bile, çift taraflı bantla tekrar yapıştırılabilir. 3M'in dual lock adlı çift taraflı, geçmeli bantları var. Bunlarla direk telefonu bir kılıf ile araç göğsüne tutturmak da bir seçenek, ben bir süredir böyle kullanıyorum.

Bence pahalı ve iyi bir araç telefon tutucu yerine, vasat bir tutucu ve kuvvetli bir çift taraflı bant almak daha ucuz ve kullanışlı olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam evet bi çözüm olabilirde telefonu göğüslüğe yatırarak nasıl kullanıyorsun ? Görüş açısı kötü olmuyor mu o zaman ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.hepsiburada.com/case-4u-arac-ici-havalandirma-tutucu-airframe-p-TELARACCASE4UAIRFR

Ben iphone5 için bunu kullanıyorum. Çok memnunum. Aşırı büyük bir telefon olmadıkça kullanılır.

Bende bunun apple store da 69tl ye satılanını kullanıyorum Belkin sanırım markasıda kazıklanmışım neyse :) Bende bu ürünü önericektim. Oldukça sade ve kuvvetli tutuyor telefonu. Klima ızgarlarına da zarar vermiyor sağlam bir şekilde duruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ürün fena değilmiş, teybin yanına yakında olabilir hem ama bulunduğu alçak konum nedeniyle tam efektif kullanım sağlamayabilir. Birde bunla istediğim vakit olursa tableti bağlama imkanım hiç olmaz sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet tablet olmaz buna. Hepsiburada'daki yorumlarda Note4 taktığından bahsetmiş bir kişi. Bizim hanımın Iphone6'yı denedik. Gayet güzel oldu, daha üstü olmaz diyordum ama Note4 oluyorsa iyiymiş. Tek kötü yanı ızgarayı ucundan kapatıyor. Mesela geçenlerde bir baktım telefonun ve bu meretin arkası terlemişti. Ülen ıslattık mı derken aklıma geldi klima açıktı arkadan üfledikçe nemlenmiş bu. Havalandırmalardan birini azaltıyor maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kışın da sıkıntı olur, yanar telefon :)

Benim sistem de buna çok benziyor, tek farkı ızgaraya değil göğüs üzerindeki boş bir alana monte. Üşenmezsem bir fotoğraf çeker eklerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.hepsiburada.com/dark-cargo-telefon-tablet-ve-navigasyon-nano-arac-ici-tutucu-p-TELARACTUTDARKCRG

Şu ürün ilgimi çekiyor doğrusu ama karamsar kaldım. Başka yerlerde de baktım yapışkan özelliğinin çabuk gittiği söyleniyor, kimiside oldukça iyi diyor. Aslında telefonu zırt pırt sök tak yapmaktansa as buna tableti bak dalgana diyesim geliyor. Kaldı ki o yapışkan yüzey özelliğini kaybetse de en kötü bi yukarıda ki gibi bi tavsiye ile çift taraflı bant falanda durumu kotarır galiba ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yapışkanlı olanlardan şirket aracı için aldık, ilk kullanımlarda gayet güzel kuvvetli tutuyor. Görüntüsü kibar, ancak kısa sürede üstü tozlanmaya başlayınca yapışkan özelliğini kaybediyor. tekrar yıkamak gerekiyor ama henüz yıkamadığım için yıkanınca eski haline ne kadar yaklaşır bilemiyorum.

Ayrıca cama yapışan vantuzda çok kaliteli değil maalesef, telefonu her takmaya çalıştığımda camdan düşüyor. o yüzden aracı durdurup mutlaka telefonu takmalısınız.

Kendi kullandığım aracıma alttaki tutacaktan 2 sene önce almıştım, cama yapıştırdığım günden bu yana hiç düşmedi, sadece camı silmek için ben kendim çıkardım, vantuzu çok kuvvetli. Aslında bundan çok memnunum ama iphone 5s kullandığım için kulaklık çıkışı altta, tutacakta alttan telefonu tuttuğu için kulalık bölümünü kapatıyor. birde göreceli olarak yapışkanlı modele göre biraz daha kaba, onun dışında kullanımı gayet güzel ve kolay..

http://www.hepsiburada.com/mycolors-universal-arac-ici-telefon-tutucu-myc-0063-p-TELARACMYCOLORSUNI

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam şansınız varsa birde yıkayıp tekrar bi yorum paylaşabilirseniz çok faydalı bir yorum olacak şahsen kullanan birisinden yorum duymak. :) Zaten bu haftayı devirdim artık yarın gidip bi teybi taktıralım düzen kurulsun ona göre hazırlıklara başlıycam sipariş geçerken gerekirse çakmak şarjıda geçmem gerekebilir ama teypten çözebilirsem gerekmiycek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sakin o kargo margo tutucu şeysinden almayin. Vakum kisminin mandalini o kadar dandik yapmislar ki, 1 ayda kirildi meret. Mandal kirilinca da hicbir ise yaramiyor, cope atiyorsunuz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu kıskaçlı modellerden almaya karar verdim http://www.n11.com/cep-telefonu-arac-tutucu-tum-cep-telefonlari-icin-P16166663

Büyük ihtimalle 7" samsung tab 3 buna uymuycak ama neyse sadece telefonla kullanırız en kötü ihtimalle, yorumlardan okuduğum kadarıyla göğüslüğüde tutturarak kullanan varmış. Gelsin bakalım bi yorum bırakırım bende yine buraya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yazmayı unutmuşum, yukarda yazdığım alet geldi. İlk gün takıp deneme yaptığımda biraz sıkıntı yaşar gibi oldum. Konsolun üzerine sabitlemek yok gibi birşey zaten, hani tutuyor tutmasına da kısa sürede atıyor sürekli. Cama tutunması daha başarılı ve kullanıma uygunluk açısından da bana uygun geldi. Yalnız cam da da belli bir süre sonrasında bir kaç kez attı yapışkan, 3 kez zaten telefon takılıyken düştü Allah'tan konsola yakın mesafede astım yoksa telefonu yerlerden toplucaktık :D

Belki belli bir alışma süreci var yapışmanın tam anlamadım. Çünkü sonradan iyice sabitleyince o şekilde kaç gün durdu üstünde telefonu taşıdı falan birşey olmadı, geçen servise götürmüştüm arabayı. Temizlemede yaptılar arabaya, o esnada sökmüşler bu dalgayı, tekrar tutturmaya çalıştığımda 2 kez attı yapışkanı yine sonra yine sabitledim, şimdilik yine düşmüyor. İlk takma esnasında alıştırmak gerekiyor sanırım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Atrin Efe o taktiği denemiştimde daha kötü sonuç oluyor öyle. Neyse o son yazdığımın üstünden sonra tekrar düşmedi zaten; ilk taktığında bi adaptasyon süreci var sanırım güneşin sıcağını vsde yiyince iyice yapışıyor oraya :mrgreen:

@@Hamso Araç kıskaçlı telefon tutucu diye googleda tararsan bulursun hocam. N11 niye açmaz ki neden dns hatası versin :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Klima acikken yapistirirsaniz gunesi yiyince kalan hava genlesip atar. Araba cayir cayir yanarken yapistirin. En genlesmis hava o zaman var. Daha da atamaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen öyle oldu sayılır @@Hamso :D Camın bir parçası gibi oldu adeta oynamıyor hiç oradan. İşin ilginci genelde hep standart yolları kullandığımdan pek efektif kullandım denilemez. Hani sırf görsel keyif olsun falan diye deniyorum bazende, şarj durumları ön plana çıkıyor çoğu zamanda pil gitmesin diye kurcalamıyorum çok. He birde yazın güneş sıcağını ön cam çok pis yediği için telefonuda pişiriyor üstüne birde navigasyon falan açıksa alet zaten belli bir vade de ateş topuna dönmeye başlıyor. Oda beni tırstırmıyor değil, akşam yolculuklarında falan daha ideal kullanımı sanki :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorumlarını bekleriz, ben kıskaçlıya alıştım. Bi kez sabitlendimi temizlik vs uğraştan ötürü sökmediysen tekrar ayrılmıyor. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok