Bugün Amiga 'nın doğum günü
1 1

Bu konuda 60 mesaj var

Bende 286 pc varken arkadaşımda amiga vardı ve sürekli bana amiganın pc den güçlü olduğunu anlatır dururdu.O dönemlerden beri sevmem amigayı :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grafik olarak müthiş bir oyundu o zamanlar için Ruff'n Tumble

Soccer kid :))

Cool Spot Da çok iyidi ya

Fatman Geğirmeleri efsaneydi :)

Superfrog hd remake ini bitirdim steamde çıkmıştı çok iyidi 

Zool da efsaneydi

Traps n treasures

Yo joe!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hey gidi amiga monitör başında sabahtan akşama dek oynadığımız günler aklıma geldi :facepalm: , Süper Frog Apidya Flashback  SilkWorm MK1  SF2(biraz ağır oynuyordu hatırladığım) Ports Of Call filan.  :mrgreen:  :zuh:  :lol:  :P  :icon_dance:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben birkaç gündür deli gibi Amiga nostaljisi yaşıyorum. Hoş benim için C64 un yeri ayrıdır. Sinclair Spectrum ZX ten sonra aklim uçmuştu..

Hepsi muhtesem aletlerdi aslinda.. Amstrad Amiga msx ...

post-32-0-80104800-1486940319_thumb.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyla ilgiliyseniz yeni şöyle bir belgesel var, bir 15-20 dk izledim gayet güzel.

From Bedrooms to Billions The Amiga Years 2016

Bunu izledim , beğendim diyebilirim , O dönemin önemli isimlerinin çoğu var. 

Bir de şu belgesel var ama bulamadım , bulan varsa bizi de bilgilendirsin bir zahmet :)

Viva Amiga (2017)

http://www.imdb.com/title/tt6398570/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Viva Amiga'nın tamamı youtube 'da var , hepsini izlemedim ama bu galiba.

aliexpress ten commodore 64 tshirti aldım ama aslında amiga tshirti arıyordum. Şuralarda güzel şeyler var.

https://www.zazzle.co.uk/3d_commodore_logo_t_shirt-235878273424751923

https://www.zazzle.co.uk/large_amiga_logo_t_shirt-235047534108879857

https://www.redbubble.com/people/forestkat/works/19409073-i-wanna-be-a-pirate?grid_pos=91&p=t-shirt&style=mens

https://www.redbubble.com/people/idaspark/works/16330723-monkey-island-2?grid_pos=12&p=mens-graphic-t-shirt

https://www.redbubble.com/people/idaspark/works/17707038-monkey-island?grid_pos=11&p=mens-graphic-t-shirt

Ruff´n´Tumble 'ı ilk kez görüyorum. Bugünün standartarında bile 2d platform olarak oynanacak kadar iyi görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amigam hic olmadi okuz kadar liseli iken calisip edip c64 aldim.

bence olay comodore zati firmanininda ismi oydu

comodore pc falan 8086mi 286 larmi ne de gormustum

bu amigacilarada hep kil olmusumdur nostajiden ote oldugu icin cok bartildigi cok sacmandigi icin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@nazareth Ne yaptınız yahu, olurmu hiç AMIGA'nın abartıldığı filan yok, ilk ve sorunsuz olması hasebiyle zamanın kralıdır AMIGA, özellikle 90'a kadar TR'de refah seviyesi yüksek az kitlenin tercihi olduğu için bilen eden az, Sizin kıl olma sebebinizi bilsek ona göre yorum yapsak, o dönemler PC sistemi   MAC ve AMIGA'nın gölgesindeydi, 92'de AMIGA fabrikası kapatıldı ve ardından geçen yıllar bitiş döneminde  MAC'inde çöküşe geçmesi PC'ye nur yağmasına sebep oldu. şuanki PC egemenliği ilkolarak  dönemlerdeki başarının altyapısıdır. 

Ben 91'den tanıştım 93 sonunda ilk A500'ümü aldım 95 yazında ise satıp PC'ye geçtim.  bazı arkadaşlarımda 2000'lere kadar AMIGA vardı. Nesi abartıldı mesela duygusal davranıldı.?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amiga'nın zamanın ötesinde bir bilgisayar olduğu bir gerçek. O dönem satılan diğer ev bilgisayaları primitif kalıyordu onun yanında.

Yukardaki oyunlardan Ruff 'n Tumble 'a bir bakın. Bugün bile oynanır.

DA9bXakVoAAmE5D.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tmamen nostaljic tamamen si oynadiginiz icin devrim olan comodre 64 du amiga dedginiz bu firmanin usretigi bi sonraki nesil sey

yani playstation 2 superdi devrimdi cok ileriydi dvd player yokken dvd ile geldi demek ki

sonucta bahsetginiz donemde turkiyede insanlar bunu aldiginiz bi kac sene sonraki senin amgada dd disket ile 600 kblik oyunu oynadigindan bi kac sene sonra sonrasi elin japonu cd de 600 mb lik playstation oyunu oynuyordu 94 sonu japonyada 95 sonu avrupada ben 96 yazi idi yada 97 ilk kez kateli handa falan gormustum

o sirada cd rom pclere takilmiyodu bile creavin boyle eniskoloekdili seskarti dev gibi bi seti vardi da onun icinde vardi

tabi ki agima bunun cok oncesi de ona para verip kimse alamadigi gibi ciktigi donemde turkiyeyde geldigini pek sanmiyorum.c64 can cekisip amiga fiyatlari dusutugunde 80lerin sonu 90larin basi ki amiga o sirada zati oluyordu comodore da iflas etmis gibi bisidi sanirim turkiyede yayginlasti

hani dunyaca vcd olmusken bide zebil gibi dolusup furya olmasi gibi

evet misal wikiden baktim ust model gibi olan amiga 500+ vardi millet ovunurdu falan 91 de de cikmis 92 e uretimi sonlandirilmis zati comodore da 94 de topu dikmis.

ustelik amiganin tum ustunluklerin guzelliklerine ragmen olsun o kadar 5-6 sene sonra cikiliyo comodore serisinden konsol nesilerini 5 sene sonra cikmis ile karsitmranin manasizligi gibi

comodore buyuk barasi falan iken amiga olmuyo bi suru model deniyorlar fena satmasada pc dunyasina giremiyorlar lbm ile apple varken ve sonuc duvara tosluyorlar

comodore 64 yani nintendo snes falan gibi desek hem efsanesvi hem ucuz ulasilir tipte iken amiga daha pahali idi amiga 1000 mi 2000 miydi neydi full pc apple tarzi bisidi.

In October 1989, the Amiga 500 dropped its price from £499 GBP to £399 and was bundled with the Batman Pack in the United Kingdom. This price drop helped Commodore to sell more than 1 million Amiga 500s in 1989.[5]

In late 1991, an enhanced model known as the Amiga 500+ replaced the original 500 in some markets, it was bundled with the Cartoon Classics pack in the United Kingdom at 399 GBP.[6]

1989da 499 sterlinmis ingilterede ugun bile okuz gibi bi para ki bugune gore cok cok daha yuksek bi meblaga denk gelir.

400 sterine dusurmusler iste

ben c64 du cok gec aldim para biriktirdim 2 ay ciraklik ettim evden harciliklari biriktirdim borc aldim oyle aldim lisede

benden onceki yasitim yada benden yaslilar sincler zx aliyorlardi inanilmaz ucuzdu c64 e gore

bi cok programiciya eski insana gore asil efsane o.c64 in yari parasi falan

amiga ciktiginda alan turkiyede kac kisi var bilmiyorum.comodoro gibi kesin seneler gecip ucuzlanyinca yayginlasmistir kesin

ki 96-7 e geldinde heralde amiganin ps1 ile basetme imkan ihtimali yoktu

99 da ps2 olmasi lazim

yeni nesil cocuklara konussan onlarinda efsaneleri onlar olucaktir

kimasi aletin gucu ne yaptigi ne oldugu degil senle alakali

cocuklugun ne ile gecerse efsane o olur

nes nes atari 2600 amiga ps yada baska  bisi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok