cub mı yoksa scooter mı? (motosiklet)
0

Bu konuda 12 mesaj var

işe giderken metrobüs kullanıyorum ve evim ile metrobüs arası normal şartlar altında (6km) herhangi bir araçla 10dk civarı sürmesi gerekirken yaşadığım yerdeki saçmasapan trafik yüzünden süre 1 saate ve hatta üzerine çıkıyor. inanılmaz bir zaman israfı var ortada yani, özellikle akşamları eve dönerken.

aklımdaki fikir ev ile metrobüs arasında kullanmak amacıyla ucuz yollu bir motor almak. sabahları metrobüsün yanında bir yerlere bırakırım, dönüşte de alır giderim diyorum :) 2000-4000 tl arasında bir cub mı yoksa scooter mı daha mantıklı olur çözemedim... ilk defa motor kullanacak biri için düşünürseniz daha iyi olur :)

http://www.lifan.com.tr/urunlerimiz/cup.html?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=3&category_id=4

şöyle ucuz ama iyi denilen birşey buldum ama, var mıdır başka fikirler? :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çin malı motor için çok para. gerçi 3-4 sene oluyo ama arkadaş 400e mi 600e mi ne sıfır bişey almıştı. polis çevirince cezayı ödeyeceğine motoru bırakmıştı :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

biz 6 senedir dandik marka cin mali bir cup kullaniyoruz (seger marka). hem de tarlada ve arazide bol bol. bana misin demiyor. insan gibi :) kullanirsaniz milletin "abi 2 sene kullan at" dediginden cok daha fazla gittigini gorursunuz. 3000 lira 0 km bir cup icin makuldur bence. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk önce motor tavsiyesi yazayım dedim ama kıyafet ve vücut koruması olacak mı olmayacak mı o konuyu netleştirip ona göre fikrimi yazayım istedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yazında kışında koruma zorunlu. Motoru normalde koştuğun hızdan daha hızlı kullanacağın her hız için koruma giymek zorundasın.

Bu arada kanuni'nin motorları var. 3-4 bine skuterlar var. gayet kalıplı, güzel çin malı gibi dandirik değil. incelenebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta Erdek'teydik. Yer gök cub. Anladığım kadarıyla cublar manuel vitesli genel olarak. Scooterların da hepsi otomatik sanırım. Bu da seçimde rol oynayacaksa ben scooter derim. Vitesli motora bineceksem en azından commuter falan olsun yahu :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok