Würth Dizel Yakıt Katkısı (Yakıt Sistemi ve Enjektör Temizleyicisi)
0

Bu konuda 51 mesaj var

Bir adet CR-DİZEL YAKIT SİS. VE ENJEKTÖR TEM. - 300ML satın aldım.

1- Ürün talimatında 70lt depoya 300ML ekleyin diyor ancak aracımın deposu 50lt. Katkı maddelerini gereğinden az koysan faydası gerektiği gibi olmaz, fazla koysan sorun çıkması muhtemel. Sizce en rahat şekilde nasıl ölçerek koyabilirim?

2- Motor ustam katkıyı yakıta karıştırmak yerine doğrudan motora verelim, daha iyi olur dedi. Ben ise hiç düşünmeden gerek yok diyerek geçiştirdim. Tartışmanın alemi yok, sonuçta adamlar yakıt katkısı yapmış, katkının parçalara tesir süresi, yoğunluğu vs gibi etmenler var. Sizce usta mı haklı, ben mi?

3- Yakıt tüketimi düzenli olacağı ve motora doğru şekilde sirayet edeceğini düşündüğüm için uzun yola çıkacağım ilk sefer kullanmayı düşünüyorum. Şehir içi, dışı farketmez, kullan gitsin mi dersiniz yoksa benim de düşündüğüm gibi şehir dışında uzun yolda mı kullanayım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1- Oran yaparak kullanabilirsin. Otomobil ile ilgili başlık altında da yazmıştım benzer birşey. Benim aracımda 45lt depo misal; 300mlnin 200mlsi kadar falan koyuyorum. Boya dolum falan çok yaptığımdan ben göz kararı hallediyorum istersen bi ölçekle koyarsın.

2- Yakıta karıştırarak kullanman daha verimli olur, nette biraz araştırırsan eğer enjektörlerin epey kötü bir durumdaysa arıza çıkartma olasılığı yükselmiş oluyor. Yakıt geçişi vasıtasıyla karıştırılarak kullanmasa daha iyi. Hem belli bir periyod içerisinde yavaş yavaş tortuları gidermeye başlar mantıken. Kısaca ustanın sözündense talimatta ne yazıyorsa o şekilde kullanmak doğru olanıdır.

3-Şehir içi-dışı farketmez depoya ne zaman koyarsan daha ilk kullanımda zaten farkını hissetmeye başlarsın ilk 50km içerisinde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar temizleyecek kimyasal yapmayı becermiş de nasıl kullanacaklarını mı becerememiş. :)

Dogrudan bisiler eklemek isterseniz sea foam mi ne vardi. Ona bakiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 farklı araçta yarım depoya 1 kutu koyularak denendi, şimdilik bir sıkıntı yok, araçlar da c sınıfı, depoları en fazla 55lt falandır yani, demem o ki ölçmeyle falan uğraşmadan tam dolu depoya 1 kutuyu kullanın, zaten üzerinde zehirli falan olduğu temas edilmemesi gerektiği yazılı, ordan oraya falan boşaltıp ölçmeye çalışırken kendinizi riske atmayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kendi hunisi var zaten boşaltmak için risk oluşacak birşey yok ağırlığınca göz kararı koyulabilir. Yine kapağını kapatıp bagaja falan dik duracak şekilde koyun bi sora ki depoda falanda kalanını atarsınız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Bugün Migros'tan 2,17TL'ye Paşabahçe'nin camdan ölçek kabını aldım. Benim soruna şık bir çözüm oldu. İhtiyacınız varsa kaçırmayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir haftada çeyrek depo würth katkılı mazot tükettim. Tam depo tüketmeden yorum yapmak doğru olmayabilir ancak motorun sesinin iyileştiğini söyleyebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En belirgin özellikleri zaten motor sesini rahatlatması ve düşük devirlerde vuruntunun azalmasıyla biraz daha rahat çekiş yapması.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Scooter ada alayım benim bundan benzinliler için var demi katkı?

Var ama aynı düzeyde etki edeceğini düşünmüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bakımdan 8.000 km sonra yağımı değiştirttim, yağ simsiyah olmuştu... Normalde bakım aralıkları 20.000 km ancak ben 15-16.000 km'de bakıma giderim ve yağ 15.000 km'de bile bu kadar siyah çıkmazdı. Würth gerçekten işini yapmış...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benimkinde de yağ için 71000km de diye yazılmıştı ama ben muhtemelen 69000 falanken değiştirticem artık. Özellikle chiptuning işide girdi çünkü benim arabada hani birşey olcağından da değilde içime sinsin bilinçli olarak yapayım istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yağın bu kadar farkedeceğini bilsem bakımdan önce kullanırdım. Mazot filtresi dahil tüm filtreleri ve yağ değişimini yeni yaptırdım. :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ürünlerden iki tane var.

Biri enjektör temizleyici; diğeri yakıt sistemi temizleyici.

Sistem temizleyicide yakıt filtresini dedeğiştirmeniz gerekiyor.

Yağınızın çok kirlenmesi bence kullandiğınız mazotla alakalı. Enjektör temizleyici yağa etki etmez bence.

Motor içini yıkamak için de yağ katkısı var, 10 dakika çalıştırıp yağ ve yağ filtresini değiştiriyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Değil 10 dakika, 15.000 km kullandığım yağlar bile bu kadar siyah çıkmıyordu. Eğer yağın siyahlaşmasında Würth'ün etkisi yoksa göz yanılması olmuştur, çünkü yağın rengini bir cam kaba koyup incelemedim. Usta değiştirirken, leğendeki yağı gördüm o kadar. Yukarıdaki "dizel performans iyileştirici" ve "dizel enjektör temizleyici" aslında aynı ürün, sadece etki oranı farklı. Artık sadece "dizel performans iyileştirici" üretiliyor, enjektör temizleyici adı ile satılanlar elde kalan ürünler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önceki ürünün kullanım aralığı 10.000 km iken, yeni ürünün 2.000 km.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@lawnmower

Otoseyir'de dizel ve benzinli araçlarda katkı kullanımı için bir video çeksenize. Hatta şu Can'la yaptığınız Sedan/Hatchback, Düz Vites/Otomatik Vites gibi bir mizansen ile gerekir gerekmez tadında eğlencelik bir içerik bile olur bu konudan sanki. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

würthü makul bir aralıkta kullanmaya başlayınca ve birde chiptuningden beri araç öle bi hale geldi ki. Bazen trafik çok sıkışıkken 1-2 yapmamak için 2. vitesle kalkış yapıyorum o aradaki hafif motorun vuruntusu dışında artık arabanın motorundan rahatsızlık duyacağım hiç bi his kalmadı o derece. :P

Tüketim değerlerine muhakkak etkisi oluyor, ben daha kış şartlarındayken arabayı kullanırken 6 ve üzeri yakıtlar çıkıyordu bol bol. Şu an klimanın açıldığınıda hesaba koyuyorum ve o zaman ki kullanımlarıma göre daha atik olarak kullanıyorum aracı. Son depomda şaşırdım epey 5.85lt civarı çıktı anca ki 320kmlik mesafe bunun içinde 180km bastığım oldu otobanda ortalama 120km falan gittiklerim var hep, birde en zararlısı benim iş yerim kadar mesafede benim aracı yürütüyor olmam aslında daha motor ısınana kadar zaten iş yerime varmış oluyorum eh bide işin içine şehir içi trafiği giriyo ışıklar dur kalk gitmeler diyince ona rağmen tüketim değerleri çok başarılı. Ondan öncekinde de yine biraz basmalı ama sadece uzun mesafeli yaptığım ölçümle 4.75lt çıktıydı.

Kısaca würthünde dahil oluşuyorla alınan sürüş keyfi epey artıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben aracımı 8-10.000 km'de bir ara bakıma sokuyorum, yağ ve hava filtresini değiştiriyorum. (bakımlar 20.000km'de bir) En son 3-4.000 km önce ara bakım yaptırdım ve temiz yağ ile bir süre Würth kullanmak istemedim. Geçen gün uzun bir aradan sonra tekrar koydum, bir depoya 50cc kadar. Sonuç gerçekten mükemmel, ben artık Würth koymadan aracımı kullanmak istemiyorum. Neler değişti :

• Titreşim ve ses azaldı, sanki araç benzinli bir araç gibi hırıltısız ve düzenli çalışıyor, vuruntu, silkeleme çok daha az.
  • Çekiş hissinin geldiği devir -abartmıyorum- 250 devir kadar düştü, önceden 1250 devirde yürümeyen, adeta yerine sayan araç şimdi 1250 devirde ivmeleniyor; önceden 1750 devirde patlama yaparken şimdi 1500 devirde yapıyor.
  • Yakıt tüketimim bu kez değişmedi ama hava ve yol koşulları çok değiştiği için bu konuda bir fikir sahibi olamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok