Würth Dizel Yakıt Katkısı (Yakıt Sistemi ve Enjektör Temizleyicisi)
0

Bu konuda 51 mesaj var

Aksine bildiğim kadarıyla 100k üzeri araçlarda pek tavsiye edilmiyor. Yani tavsiye edimiyor derken öyle tecrübe yaşayan birisi varmış araba zaten pislik ve kuruntudan iyice tıkanmış würth kullanınca haliyle araç sıkıntı yaratmış. Halbu ki düzenli bakım yapılmış araçta kullanıldığı takdirde bi sıkıntı yaratmazdı.

Würth araçta epey fark yaratıyor. Bende bu depodan sonra 4. şişemi kullanıcam 3-4 depoda bi alışkanlık haline getirdim kullanıyorum.

Bu arada arabayı aldığımdan beri opetten yakıt alıyordum, hep shell deneyesim vardı; geçenlerde 1 depo shell fullemiştim fark etti diyip psikolojik olabilir demiştim. Üstüne bi depo opet kullanıp sonra tekrar shell koydum. Bu sefer fark ettiğine iyice emin oldum. Arabanın çekişi performansı değişti. İnternette hep yol mesafesi düşer falan deniyor ancak baktığımda şu an yarı depoya gelmedi 370km yol tepmişim bile he bu depo yakıt aldığımdan beri aracı çok zorlamadımda sayılır ama opetle normal şartlarda kullandığımda da benzer değerler çıkıyordu. Menzil muhabbeti biraz şehir efsanesi olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bir deneyeyim o zaman :) Bazen bayılıyor normal modda, tabii bunu dinamik moda almak için bahane olarak da kullanıyor olabilirim. Tabii bir de chip taktırmak için :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chip taktırma değilde yazılım tavsiye ederim, benim araba 6-7 aydır tuningli. Hiç bir sıkıntı yaşamadım şükür. Bana söylenen tek yağlamalayla ilgiliydi, yağını kontrol etmeyi ihmal etme değişim vakti gelmeye yakın 1000km öncesi falan değiştirirsin kaliteli yağ kullan ve turbo için stop etmeden evvel biraz daha fazla bekle idi. O şekilde gidiyorum maşallah canavar.

Yakıt olarakta faydasını gördüm, performans olarakta basarsan gidiyor araba ama basmazsanda en düşük devirlerde bile banamısın demiyor. Hani ben psikolojik olarak rahatsız olmasam araba şu an 5. viteste 1300ddde falan bile belli bi kademede rahat ivme almaya başlıyor tabi o kadarına kıyamıyorum artık bokunu çıkartmamak gerek :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Chip olayı ile kastettiğim o zaten. Garantinin bitmesini bekliyorum, bitince ufak birşeyler yaptıracağım. Yaptıran arkadaşlar normal mod dinamik gibi oldu, dinamik modda ise çıldırıyor gibisinden söylüyorlar. Çıldırmasın, iyi gitsin yeter. Garanti bitince zaten özel ustamda istediğim yağı koydururum. Dertsiz tasasız tam memur işi araba olmuş bu giuliettalar. 156'da sık sık yağına bakmalar, sürekli kontrol etmeler, orasını burasını bızıklamalar güzeldi. Buna o kadar aşık olmadım henüz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar merhaba

izninizle bende araya saplama yapıp benzin katkısını sormak istiyorum. benim focus 70 binde. motor arabayı ilk aldığımda geçen sene saat gibi çalışıyordu. şimdi hissediyorum hafif vuruntu var. şimdi enjektör temizleyici koymayı düşünüyorum. carbon clean mi yoksa würth mü tavsiye ediyorsunuz. motorun hafif vuruntusunu önler diye düşünüyorum. ne dersiniz bana faydası olurmu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Varsa güvenilir bi ustanız önce bi enjektör ağızlarını falan bi kontrol ettirin hocam ağır kuruntu tıkanıklık vs varsa zarar vermesin sonra. Onun dışında faydasını görürsünüz her türlü. Epeyce bir süredir kullanıyorum ben 5. şişemdeyim şu an geçen yine koydum hatta 3 4 depoda bi koyuyorum. Araç makine gibi maşallah tıkır tıkır çalışıyo. Sabah ilk kez bide şok oldum resmen. Kuzenimle karşılaştık işe gelirken, oda bizim eve yakın oturuyo. Kahvaltılık alıcakmış kendisine, öpüştük ettik selamlaştık o arada arabanı stop etsene kızım boşa çalıştırıyon dedim; tam o sırada benim arabanın dibindeyiz ama ses sanki onun arabanın ordan gelecek mesafede kadar şiddetliymiş gibi hissediliyor. Sonra benim araba çalışmıyo ki zaten seninkinden geliyo motor sesi dedi baktım öyle cidden afalladım yani o kadar sessiz çalışıyo. Birde zaten iş yerine gidiş mesefemde sabit devir kullanım diye bişi yok genelde sürekli ışıklarda dura kalka gidiyosun sıkışıklıktan. Aracın düşük devirle bile hareketlenmesi müthiş iyi. Dün hatta çok fantastik bir deneyimde yaşadım bizim işyerinden eve dönerken kısa yolu tercih ediyom. Orda ilk dönüş yolunda 500mtlik bi rampa var karşıdan araç geliyodu 3. vitesten normalde yavaşladığım için 2. vitese düşmek lazımdı, araç düştü 1.1k ddde tabi ordan ivme alana kadar azcık vurduruyo gibi oluyo yinede ona rağmen 2k dd' ye azimle tırmandı banamısın demedi :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben würth koydum hocam bu arada. bi 50-60 km kadar oldu. benzinde kullanıyorum. biraz iyileşme var. ama kullanım kılavuzunda yazan şehirlerarası yolda 50 km kadar kullanın olayını yapamadım henüz. şehiriçi gezdim sayılır. yinede faydasını hissettim. vuruntu azaldı çekiş arttı. sanırım ilerleyen kmlerde daha iyi olacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanla daha iyi hissettirir o, o depo bittikten sonra alırsınız tam verimini çünkü içinde ki karışımlı yakıtla geçecek. Belki bana öyle geliyor ama heralde zaman içinde periyodik kullanımla çok daha da verimli hale getirttiriyor aracı. Benim araçta ufaktan bi modifikasyonda var gerçide araç 2000dd ' yi geçtiği an zaten fırlıyıp gidiyo ama aracı ilk aldığım zamanı çok iyi hatırlıyom bakımsız araç oldumu 2000 devir altı ölüyo gibi oluyodu motor şu an kine kıstasla.

Farkı daha öncede dediğim gibi birde kuruntulanmış motorda sonuç alıyorsanız sanki farklı bir araca binmişsiniz gibi hissettiriyor. Siz yinede biraz gözlemleyin dediğim gibi artık zaten koymuşsunuz madem ama bi sıkıntı olabilcek durum hissederseniz ustanıza falan götürün depodan yakıtı çektirtin falan bi kontrol ettirin zaten ciddi tıkanma yaşayan enjektörleri tamamen patlatıp büyük hasarda çıkmasın sonradan.

Ufak ekleme: Çift post olmasın şimdi mesaj yeni sayılır. Dün n11' den telefon ve diğer yan aksesuarları için sipariş geçiyordum. Dün %11 indirim vardı 100lira üzerine yine yeni bir şişeyi daha ekledim sipariş listeme elimde ki zaten bitecek yedek olarak hazır ve nazır beklesin yine şişe. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet kampanya 2 gün sürücekte alcak bişide kalmadı. Millete para harcatma taktiğini iyi kıvırdılar adamlar valla. Aynı şeyi AVM' lerde yapıyor aslında. Misal 20tllik alışveriş yap yanında 3 5 ürün yarı fiyattan diye milleti zoraki harcamaya itiyorlar çok kurnazca bi pazarlama taktiği. :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şuan 4-5 parça farklı siparişim gelcek oradan buradan,

biri diyor 30 TL harca, 20 TL iade

biri diyor 100TL harca 10 TL si hediye

biri diyor 500TL harca 25TL bonus

lazım şeyler vardı denk geldi de, son 50TL al da 5 TL indirim al kargoda bedava kısmında çok zorlama av için sahte balık yermleri aldım, üstüne de adam aradı, bulamıyorum bunları dedi. N11 faciası işte, adam bütün envanteri bastırmış oraya elinde ne var bilmiyor, kafasına göre olmayan ürünlere brşeyler ekle dedim artık. Yoksa promosyonlar iade olunca geri alınıyor herşey birbirine girecek...

Bu arada yakıt filtresini değiştirmiştim 3-4 ay önce, filtreyi bir tas içine devirdik, bir sürü küçük küçük kahverengi parçacıklar çıktı, ustaya birşey demedim, adam aman hiçbir katkı atma, yakıt borusu, yakıt deposu kazır şimdi o kimyasallar, sonra tıkar motoru falan dedi. Biraz yaşlı araçlarda aklınızda olsun. Zaten bir çeker eder problemim de yok basınca tozu dumana katıyor araç, buradan çok etkilendiğim için 2 şişe filtre değişmeden önce kullanmıştım, sonra hiç kullanmadım.

Ama Criss Fix youtube kanalında MAP sensör temizliiği gördüm, basit ve etkileyici geldi, onu uygulayacağım gibi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Karbon temizliği tam olarak neden yapılıyor bilmiyorum ama, çok güzel bir çalışma yaomış adam, kolayca da bulunabilen bir ürün diye biliyorum Sea Foam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dizeli bilmiyorum da bunun benzinlisini kullandım, süper iş yapıyor. full depoya bir kutu mu ne konuyordu öyle bir şey. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belki yine başlamışlardır, zor oldu ama buldum. Performans iyileştirici gelir diye korktum, ama ilandaki urun geldi.

rMzDEV.jpg

Evet dizel için ürün bilgisi doğrudur. Yeni tarihli 300ML CR-DİZEL ENJEKTÖR TEMİZLEYİCİ - PERFORMANS İYİLEŞTİRİCİ bulunabilirken, yeni tarihli 150ML ve 300ML CR DİZEL ENJEKTÖR TEMİZLEYİCİ piyasada yok.

Merak edenler için ürüne dair URL aşağıda.

https://shop.wurth.com.tr/?sayfa=product/artikel&artikel=5861006300028+++12

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vay arkadaş 1 kutu aldım, üzerindeki yazıyı okumamla yıkıldım..."8 silindir için 2 kutu kullanın" yazıyor üstünde, ne alakaysa. silindire gelen yakıt miktar aynı sonuçta kaç silindir olursa olsun...

hepsiburada ise her zamanki gibi işe yaramazlığını gösterdi, şişenin yanında borusu gelmemiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

N11' den alaydın :) Ben baya bi kullandım bu ürünü arabaya baya bi faydası dokunuyor görüşümce. 4 depoda falan bi sallıyorum içine öyle birşey ki zaten hissediyorsunuz motorun sesinden ya da arabanın yürüyüşünden bir süre sonra. Hani abi benim vitamin ihtiyacım geldi gene ufaktan bi damlatsan diyor araba :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

performans iyileştirici versiyonu bir işe yarıyor mu bunun peki, partikül filtresi karbon çözücü falan olan?

bir de, benzin istasyonlarında bulunmuyor mu bunlar, direkt oralardan alsak?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Performans iyileştiricisini kullanmadım ties ona bir yorum yapamıycam ama yakıt ve enjektör temizleyici diye geçen ürün zaten performans iyileşmesine faydası olmuş oluyor yakıt geçen kısımların sürekli temiz kalmasını sağlayarak aracın yakıt yeyişini standartta tutmuş oluyor hani performans kazanmıyorsun sonuçta da zamanla düşmüş olan performansını hep aynı seviyede iyi durumda tutuyorsun mantığı var.

Benzin istasyonlarında benzer ürünler satılıyor ama würth satanı görmedim, diğerlerinide bilmediğimden tavsiye etmem açıkcası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Deathknight, Bazı Shell ve BP'lerde oluyor Würth'ün ürünleri. Bizim yakın istasyonda var mesela. Bakmak lazım etrafa.

Bakımdan sonra ben de deneyeceğim şu enjektör temizleyicisini (benzinli motor için), önce filtreler falan bir değişsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Lightning McQueen Doğrudur hocam, istasyondan istasyona değişiyor olabilir. Ben şimdiye kadar girdiğim istasyonlarda rast gelmedim sadece sonuçta istasyon bünyesinde sattığı bir çok ürün var haliyle anlaşmalı çalıştığı firmalarıda farklılık gösteriyordur. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok