27" ve üzeri Fiyat/Performans monitör önerisi
0

Bu konuda 12 mesaj var

Uzun zamandır kullandığım, zaten 2.el olarak aldığım(Greldor sağolsun, kendisi buralarda mıdır?) T240HD miadını doldurdu. Veya ben artık sıkıldığım için öyle hissediyorum. Sanki biraz karanlık geliyor gözüme, oyunlarda gamma arttırmak zorunda kalıyorum, netliği de bazen sanki ekranın bazı yerlerinde bozuluyor gibi geliyor. Ben de bunun yerine bütçemi fazla sarsmadan monitör bakınıyorum. Fakat aklımda bazı soru(n)lar var;

1. En az 27" istiyorum. 

2. Çözünürlük en büyük soru. Full HD'nın devri geçti mi? 2560x1440'ın altında monitör alınmaz mı artık? Oynadığım neredeyse tek oyun olan WOW'da 1920x1200 çözünürlükte 90-95 fps alıyorum genel olarak.

3. 4K monitörlere çok sıcak bakamıyorum zira 60hz'lik modeller bile yeni yeni çıkmaya başladı. Bunların bile fiyatı az değil. 4K 60hz yerine 2/3 fiyatına 24" FHD 144hz monitör alınabiliyor(Amazondan). Fakat 24" olması beni uzaklaştırıyor. Bunun yerine 27" FHD alasım var.

Ne dersiniz? 24" 144hz mi, 27" 2560'lık mı, 27 veya 28" 4K mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam uzun zamandır çift kullandığım 1680*1050 çözünürlüklü Samsung 205BW leri değiştirmek için kendi çapımda araştırma yapıyorum.

24 üzeri monitörlerde Full HD çözünürlük artık bence yetersiz kalıyor.Defalarca canlı gözle görmeye gittim hiç tutar tarafı yok.

27 alınacaksa 2560*1440 çözünürlüğün bence 5 seneye kadar kullanım ömrü olur.4k lar falan beni aştığı için hiç girmedim o işe..

Kendim için ise şimdilik en mantıklı gelen çözüm uygun zaman olduğunu düşündüğümde Asus'un Full HD  çözünürlüklü 25 inç monitörlerinden iki tane alıp kullanmak gibi geliyor..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

World of Warcraft dışında oyun oynamıyorum demişsiniz, ama yine de önemli ise input lag değeri düşük bir model bakın, yok önemli değil diyorsanız da bu defa görüntü kalitesini öne alarak bir model bakın.

Kullanım durumunuzu bilmiyorum, bu nedenle 2K biraz sıkmasın ? Performans yeterli gelmeyip yeni bir ekran kartı falan gerekirse alacak mısınız ? 2K monitörlerin de fiyatları az değil bu arada.

Input lag ve görüntü olarak kendim görmesem de okuduğuma göre Dell P2414H modeline bir göz atabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

24" üzerisinde 1080p bence de çok iyi olmuyor ama bir süre kullandıktan sonra o kadar da dert olmuyor açıkçası gözler alışıyor.

ben f/p diyebileceğim bir ürün olan şunu önereceğim;

http://www.amazon.com/VG278HE-27-Inch-Screen-LED-lit-Monitor/dp/B00906HM6K/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1441003599&sr=8-7&keywords=27%22+asus

hem de 144hz kullanmış olursunuz mis gibi. 

Kibitzer beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

27" 1080p monitör ben de tavsiye edemiyorum, piksellenme göze batıyor o kadar yakından, 2K ideal bu boyutta artık, 4K zaten muazzam artık piksel yoğunluğu bakımından o boyutlarda.

28" 4K 160 pixels per inch.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

24" 1920x1080p için bence de tam gibi, gerçi göz alışınca pek önemsenmeyebilir. 42" tvde de 1920x1080p yeri geliyor dibine girip 1mtden falan kullandığım oluyor laptop bağlı öyle aman aman rahatsız etmiyor. Yine de imkan varsa 2k çözünürlük bakmak daha uygun olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de Ties 'ın önerisine katılıyorum. 

27' 1080p için biraz büyük , ancak alışılıyor. Alışmamak için 24' te alınır. Film için kullanmıyorsanız , aslında 24' daha kullanışlı bu çözünürlükte.

28' 4k tavsiye etmezdim. 4k olacaksa, bari 30' üzeri olsun. Yine 2k için 30' e çıkılabilir. 

Macera aranıyorsa, 34' lik curved 21:9 lar da oldukça kullanışlı görünüyor. 

Kibitzer beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

24" üzerisinde 1080p bence de çok iyi olmuyor ama bir süre kullandıktan sonra o kadar da dert olmuyor açıkçası gözler alışıyor.

ben f/p diyebileceğim bir ürün olan şunu önereceğim;

http://www.amazon.com/VG278HE-27-Inch-Screen-LED-lit-Monitor/dp/B00906HM6K/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1441003599&sr=8-7&keywords=27%22+asus

hem de 144hz kullanmış olursunuz mis gibi. 

Tüm öneriler için teşekkürler. Birçok arkadaşın hemfikir olduğu gibi bu en mantıklı öneri. Önceden İstanbul'a gönderilir diyordu. Birkaç gündür gönderilmiyor durumuna geçti. Bugün yine gönderilir olmuş. Fakat kargosu, ıvırı zıvırı derken 1593TL'ye geliyor. Doları da 1 USD = 3.2018642557 TRY şeklinde hesaplıyor bir de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

USD olarak alışveriş yaparken kullanacağınız kredi kartının da önemi var. Bankanızı arayıp yurt dışı alışverişlerinden komisyon alıyorlar mı, döviz kuru olarak hangi kuru uyguluyorlar mutlaka öğrenmenizi tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok