Televizyon Önerisi - 60" yada 65"
1 1

Bu konuda 35 mesaj var

Alper bence 55" 4K tv veya 60" 1080p kaliteli bir panel arasında tercih yap. Fiyatta öyle 8-10 bin TL'lere uçmadan belirttiğin bütçe arasında iyi bir tv bulabilirsin sanıyorum. TV'de özellikle plazma tv'de 2. el riskli olabilir. Açıkçası elektronik eşyada 2.el olayına pek sıcak bakmıyorum pc parçaları haricinde. 4k vs 1080p olayında ise bence 1080p iyi bir panel hala alınabilir ama bütçen dahilinde 4k alabiliyorsan neden olmasın

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Ozan Başeski

İlk ayırdığım bütçeye sığacak güzel bir TV yakalayabileceğimi gördüm de o kadar para harcamaktan da vazgeçmek üzereyim. Bilgisayar, telefon veya tablet alırken verdiğim paraya acımıyorum. Çünkü sürekli kullanıyorum, keyfimin de işimin de içine etmemeleri gerekiyor. Ancak TV'yi o kadar az kullanıyoruz ki neredeyse dekoratif kalacaka evde. O yüzden de çok para bağlayasım gelmedi. Herhalde en fazla  4 bin TL (tercihen 3 bin TL'den az) bir para verip alabildiğim en büyük TV'yi alıp geçeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS4 ve/veya Xbox One için ileride kullanabilirsin ayrıca. Bir de bu yönü var film ve tv dışında.

Yeniden konsol satın almak konusunda bir planım yok. Hatta Kinect oyunları için TV'nin altında öylece duran XBOX 360'dan bile yer kaplıyor diye sıkılıp kutusuna kaldırdım. PC'de arada bir kafamı dağıtacak oyunlara takılmaya devam etmeyi planlıyorum. O yüzden pek oyun odaklı bir TV tercihi yapmayı planlamıyorum. Aklımdaki bütçeye sığacak bir TV bulursam elbette hayır demem de özellikle oyun da oynarsam diye bütçeyi arttırmayacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ise tam tersi pc'de oyun oynayamıyorum pek artık zira strateji, RPG gibi oyunlar çok vakit isteyen oyunlar ve onlara o kadar vakit ayıramıyorum. Bu yüzden steam box gibi kullandığım masaüstü pc'yi belki de ofise götürüp orada değerlendirebilirim. Evde lenovo idare eden bir notebook var. Belleğini 8gb yapıp, boktan yavaş diskini de 120gb ssd ile yenilemiştim. Onu tv'ye bağlayıp NAS'tan film izleme, internet, resim vs bakma gibi kullanmayı düşünüyorum ki zaten bu pc ile de genelde onu yapıyorum son 3-4 aydır. Oyun işini de ps4 ve xbox one'a geçirmek daha mantıklı gelmeye başlıyor. Bir de şimdi bugün yeni Apple TV de çıktı. iPad Air 2 deki oyunları oraya aktarabilirim veya direk alete yükleyip kullanabilirim de. Kısacası tv'nin kullanım alanı tv yayını ve film ile sınırlı olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Philips, Sony, Panasonic.

LG ve Samsung'un her modelinde ışık sızması, siyah ekranın siyah olmaması gibi absürd sorunlar mevcut. Bence uzak durun, televizyon alacaksanız üstteki 3.den şaşmayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

siyahın siyah olmaması oled ve plasma dışında her tv'de mevcut zaten.  led lcd tv'm var ve siyahı siyah diyenin alnını karışlarım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

doğal olarak, oled piksellerini kapatabilen tek teknoloji.  ama onun da başka sorunları var.  plasma'nın siyah seviyesi ile oled arasında fark cüzi, ama oled'e göre birsürü ek avantajı var.  neyse, plasma öldü, yaşasın plasma.  kısacası, siyah sizin için önemliyse oled alın.  lg'ymiş, sony'miş, led olduktan sonra hepsinin siyahı berbat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yav onu biz de biliyoruz ancak hiç olmazsa dediğim tvlerde kenarlarda beyaz ışık görmüyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok