Dayanıklı sabit disk marka modelleri ...
2 2

Bu konuda 9 mesaj var

Geçen senekine benzer bir veritabanı var yine. HD lerin normal kullanım sınırlarının dışına çıkılmış ama yine fikir veriyor. 

Seagate iyi görünmüyor. Özellikle bir modelinde durum felaket. 3TB modeller de genel olarak diğerlerinden riskli. 

En iyisi 4tb Toshiba gibi görünüyor.

blog-drive-failure-by-manufacturer.jpg

http://arstechnica.com/information-technology/2015/01/hard-disk-reliability-examined-once-more-hgst-rules-seagate-is-alarming/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bizim güvenlik kamerası cihazındaki seagate 2 sene dolmadan gitmişti sonrasında aldığımız wd 3 sene oldu hala çalışıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DHW'de de yazmıştım , aldığım bütün Seagate diskler bozuldu.
Seagate almam , önyargı mı , ister  önyargı deyin ister seçim , segate almam.

Eminim milyonlarca insan sorunsuz kullanıyordur Seagate diskleri ama ben değil :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Su anda kasada 5 tane hdd var. 3 tane wd 2 tanede seagate..

Seagate lerin ikiside ayni sekilde (click of death dedikleri olay) bozuldu.. WD ler sapasaglamlar.

Seagate den KESINLIKLE UZAK DURUN. 2.5 tb data kaybettim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Green de arıza yaşadığımdan değil, bana performanssız geliyor. Bir de bunun enerji tasarruf modu beni sinir etmişti zamanında.

Ömür uzunluğuna gelince, 1 TB lık Black vardı tanıdıkta. 3-4 yıl filan kullandı, sonra da sattı makineyi. Hiç sorun yaşamamıştı. Üstüne Black ten sonra Blue kullanınca, Blue bile yavaş gelmişti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası benim de şimdiye kadar neredeyse 20 yıldır satın aldığım tüm disklerin %95'i Seagate ve hepsi 7200rpm 3,5"'lik diskler. Elimde hâlâ 40gb'lık'tan başlayıp 40gb-80gb-160gb-500gb-1TB-2TB-3TB şeklinde onlarca seagate disk var ve bunlardan sadece 80gb'lıklardan biri bozulmuştu. 1TB'lıklardan birinde de bad sector oluşmuştu galiba. Ama diğerleri ki( yine 80gb ve 1TB ekstra disklerim var) eski 40gb'lar dahil hiçbirinde sorun yok.

Seagate dışında Western Digital' de kullanıyorum. Bir kere green serisi kullandım, sorun çıkarmadı ama benim için çok yavaştı. Sattım. WD'nin 10000rpm'lik velociraptorlarını epey kullandım. Onlardan çok memnundum. Ama ssdler alınabilir seviyelere inince anlamsızlaştı onlarda. Onları a sattım. Şimdi WD olarak elimde sadece USB 3.0 external disk var. 

Yani bence disk şans işi arkadaşlar. O yüzden ben disk işinde markadan çok performans ve fiyat durumlarına bakıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok