Microsoft Event 2015
1 1

Bu konuda 41 mesaj var

Ayrı başlık açmak gerek bence bunun için çok sayıda cihaz var tanıtılan.

Surface Pro 4 güzel. Fan olmayacağı tahmin ediliyordu. Hibrid fan yazılmış. Detayına bakarız.

http://www.windowscentral.com/heres-where-you-can-buy-microsoft-surface-pro-4?utm_source=wpc&utm_medium=twitter

Surfacebook kaliteli donanım var. Microsoft donanım işini iyi beceriyor. iki fan var bunda. Ama laptop yerine kullanılacağı düşünülürse sorun değil. nvidia gpu 'nun ne olduğunu göremedim.

ikisinde de gelişmiş bir kalem var. Cortana ile entegre, silgi olarak kullanılabiliyor arkası. pil ömrü uzun.Finger print reader klavyeye entegre. 

MS Band 2. Pil ömrünü göremedim. Eğer birkaç günden fazlaysa, bu nesil , smartwatch yerine bu alınabilir.

https://www.microsoft.com/microsoft-band/en-us

Hololens için 2016 başında developer sürümü olacak denmiş.

Detaylara bakınca, buraya eklerim. 

Öncelikli sorumuz şu. Bunları Türkiye'de satacak mı? Hepsi alınır görünüyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Docking station ve yeni surface klavye eski nesil cihazlarla uyumluymuş.

MS band 2 , android ve ios ile de çalışıyormuş. 

surface pro ve surface book birbirine çok yakın cihazlar olmuş. Surface book daha tercih edilir gibi görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikli sorumuz şu. Bunları Türkiye'de satacak mı? Hepsi alınır görünüyor. 

Bugün muadillerinin satıldığı kadar satılır. Yani hiçbiri gelmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MS 'nin tanıtımından sonra , HP ve Dell de , surface benzeri hibrid cihazlarını tanıtmaya başladılar. Şunun gibi. 

http://www.theverge.com/2015/10/8/9476433/dell-xps-12-hands-on

Acaba Microsoft kasıtlı olarak mı girmiyor bizim gibi pazarlara? Bir anlaşma falan vardır aralarında .

Bunlar da güzel ama Surface book 'u gördükten sonra kimse bunları almak istemez. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Surface book benchmarkları görünmeye başladı. Hem incelemeler, hem testler çok başarılı.

Ayrı GPU çok iyi sonuç vermiş tabii ki. Türkiye 'de satılsa , tek tercihim Surface book olurdu.

Surface Book vs. MacBook Pro: It isn't twice as fast. It's three times as fast

http://www.pcworld.com/article/2995599/laptop-computers/surface-book-vs-macbook-pro-it-isnt-twice-as-fast-its-three-times-as-fast.html

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Okuduğum belki de en saçma inceleme. CPU testlerinde MBP önde, Surfacebook daha pahalı; Tomb Raider'daki FPS farkına bakıp "Three times as fast!!!11" demek lamerliğin daniskası olmuş. Ki Mac portunu değil de Boot Camp kurup PC versiyonunu oynarsanız fark bayağı azalıyor yorumlara bakarsak (gayet rahat oynayıp bitirenler var).

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Reddit te en üstte onu gördüm , ondan link verdim. O test teknik olarak iyi yapılmamış olabilir ama genel olarak incelemelerin hepsi olumlu. 

3 kat fark olmasa da , ayrı gpu 'nun ciddi fark atacağı kesin. Cpu lar arasındaki performans farkı ise önemli düzeyde değil. Sanırım apple 'da cpu biraz daha fazla güç harcıyor.

MS çok iyi bir ürün çıkarmış. MBP 'a ek olarak tablet olarak kullanılabilme , kalem gibi önemli avantajları var. Windows 10 'un hibrid işletim sistemi olması da bence artı değer. 

Türkiye'de satılsa, ilk tercihim olurdu. Bir tek şu kapanınca, köşede boşluk kalması estetik görünmedi bana. Tam kapansa daha iyi olurdu.

https://techreport.com/news/29228/surface-book-review-roundup-fast-and-thin-with-a-controversial-hinge

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bu ürünü Türkiye'de Microsoft direkt satmaz muhtemelen (sizin yorumlarınızdan okuduğum kadarıyla:) ) Satış sonrası desteği bulamayacağınız bu tarz bir ürünü Türkiye'de kullanmaya kalkışmak çok iyi sonuçlar vermeyebilir, içinde hareketli parça barındıran her alet bir şekilde bir arıza çıkarmaya eğilimli oluyor, o fan da hareketli bir parça sonuçta. Microsoft, Apple gibi ürünlerin arkasında dursa, pazarlama için erkenden kampanyalar vs. yapsa zaten bir başarı elde eder dünya genelinde. Ama Türkiye gibi bir pazara girmemek firmanın böyle bir ihtiyacı olmadığını düşündürüyor.

Karşılaştırmada birbirine denk olma ihtimali olmayan iki ürünü karşılaştırma hatası bizlerin cebine zarar olarak geri dönüyor ve bu tür karşılaştırmaların sektörün bize attığı kazık olduğunu düşünüyorum. iPad pro karşılaştırması olsa tadından yenmez ancak MacBook karşılaştırması komik, hele ki Microsoft böyle bir düşünceye sahip olsa bile karşılaştıracak kişi buna inanmaz herşeyden önce. Madem karşılaştırıyorsun ben de surface'le benim evdeki iMac'i karşılaştırayım tam olsun (e ikisinin de gpu'su ayrıca var malum, sadece 16 gb ram farkı vs. gibi önemsiz ayrıntılar var) 5 sene önce üretilen iMac yepyeni surface'i katlıyor deriz :) Taşınabilirlik konusunda da iMac önde, surface'i 5'e katlıyor ağırlıkta deriz :))

Edit : Adamların yaptığı karşılaştırmada da saçmalıklar olduğu için bu şekilde yazdım, ciddiye alıp ciddi yorum yazmayın sakın :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@pentaman , Türkiye'de satılmadığı için , değerlendirmenize katılıyorum. Bir arıza durumunda, alanın başı ağrır. MS niye bu pazara girmiyor,ABD MS yöneticileri mi gerek görmüyor

, yoksa local MS yöneticilerinin kararı mı ben de merak ediyorum.

Bir noktaya dikkatinizi çekerim. Bu surface pro incelemesi değil. Surface Book incelemesi. O açıdan MBP ile bire bir çakışmasa da , buna laptop+ denebilir. Dolayısı ile karşılaştırmak mantıksız değil bence.

ipad pro 'u , surface pro ile karşılaştırabilirler belki . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft'un pazarımıza girmeye tenezzül etmemesi itibarı ile ben böyle bir ürün olduğunu da sizin sayenizde biliyorum:) Surface denilince sadece surface pro var zannediyorum bu nedenle :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Okuduğum belki de en saçma inceleme. CPU testlerinde MBP önde, Surfacebook daha pahalı; Tomb Raider'daki FPS farkına bakıp "Three times as fast!!!11" demek lamerliğin daniskası olmuş. Ki Mac portunu değil de Boot Camp kurup PC versiyonunu oynarsanız fark bayağı azalıyor yorumlara bakarsak (gayet rahat oynayıp bitirenler var).

O çok yanlış değil ama . Testi Mac de yapıyorsa, MacOS X kullanılması normal sayılabilir. OpenGL 5 yıldır güncellenmediyse, o da platformun bir dezavantajı. Testler MacOS da düşük çıkıyor , Windows ta çalıştırın demek , karşılaştırmayı baştan kaybetmek oluyor. 

Kaldı ki, GPU nedeni ile yine katlar Surface.

incelemelerde söylendiğine göre, o köşede kalan boşluk sayesinde daha iyi bir klavye yapılabilmiş. Tuşların derinliği fazlaymış. Hemde tuşların ekrana izi çıkması gibi negatif yanları yokmuş. Oldukça sağlammış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayatımda gördüğüm en taraflı incelemelerden biri. Sözde objektif görünen bir yazı ama derinine inip okuduğunuzda anlıyorsunuz. Herşeyden önce birkaç ay sonra çıkacak olan Macbook Pro skylake işlemcili güncellemeyi bekleyip incelense daha bir elmalarla elmalar karşılaştırılmış olurdu. Ama hadi onu geçtim...  İncelemedeki işlemci testlerine gelelim. 15 watt güç tüketen skylake işlemcisi daha az ısınıyor ve turbo boost ile daha az hızlanıyor, o yüzden 28 watt tüketen broadwell işlemciye yetişemiyor demek tam anlamıyla salaklık kusura bakmasın kimse. Herşeyden önce broadwell 5. nesil, skylake 6. nesil Intel işlemci ailesi. Her nesilde intel'in güç tüketimine önem verdiği bilinen birşey. 15 watt tüketmesi 28 watt'a göre tabi ki daha iyi ama performans olarak bir önceki neslin gerisinde kalıyorsa işte turbosu azmış da az ısınıyormuş da ondan yetişememiş gibi komik bahaneleri kimse yemez. Bilakis 6. nesil ile 5.nesil intel işlemci kullanan iki üründe bir önceki nesli kullanan ürün cpu testlerinde öndeyse bu pek parlak bir durum değildir. Aynı şekilde pil tüketim konusunda da karşılaştırma komik. Yukarıda da dediğim gibi 6.nesil skylake işlemci ile pil tüketiminde biraz daha cimri davranacağı belli surface pro'nun. Bana göre bunları karşılaştırmak da abes. GPU testlerinde de olması gereken sonuçlar var zaten ki bu da discreet nvidia grafik çipi sayesinde olmuş, kaldı ki bu versiyonun fiyatı 2000 dolarlarda. 1500 dolara satılan macbook pro versiyonunda iris 6100 onboard grafik çipi ile kıyaslayınca öne çıkmasından doğal birşey yok. O durumda 15" lik amd discreet grafiğe sahip 15" modeliyle kıyaslasalardı biraz daha mantıklı olurdu ya da surfacebook'un harici grafik kartı olmayan 1500 dolarlık versiyonu ile karşılaştırma olsaydı yine mantıklı veya objektif diyebilirdim. Tüm bunlar dışında test edilen oyunun da windows altında daha iyi sonuç vereceği aşikar. Macbook pro'da test edilirken bootcamp ile test edilmesi daha doğru olurdu. Bunun gibi başka saçmalıklar da sayabilirim. 

Sonuç itibariyle tüm bu dediklerim Microsoft Surface Book'u beğenmediğim ya da kötü bulduğum anlamına gelmesin. Çok çok güzel bir ürün çıkarmış Microsoft. Kendisinden beklemediğim kadar başarılı hatta. Ancak bir test yapıyorsanız biraz hakkaniyetli davranmanız lazım. Fanboyluk yapılacaksa onun adı inceleme olmaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple'ın 1300 USD ürünüyle Microsoft'un 1900 USD ürününü karşılaştırmak beni 2 önceki yorumumda haklı çıkarmış (ki surface'i Ozan Başeski'nin yorumundan sonra inceledim Microsoft sitesinden, öncesinde bilmeden böyle bir yorum yapmama rağmen:) ) iMac 27" surface'i 5'e katlar diyorum gönül rahatlığıyla, tabi ağırlık açısından :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Ozan Başeski , farklı nesil işlemci eleştiriniz doğru. Ancak bütün testler kaçınılmaz olarak öyle yapılıyor , üreticiler aynı zamanda modellerini tanıtmadıkları için , kaçınılmaz olarak kullanıcının "şu anda alsan" varsayımına cevap veriliyor. 

15' macbook ile karşılaştırmak adaletli olmaz, çünkü bu 13.5' . Sonuçta o boyuta sığdırılabilecek donanım ve pil durumu var.  

Fiyatları başka bir incelemede , daha yakın görünüyordu ($1500 'a daha yakındı ikisi de) . Eğer 1300-1900 ise, o  olmaz. Daha yakın konfigure etmek lazım. Tabii fiyatları doğru referans almakta lazım. 

Yalnız fiyatlar aynı  da olmaz. Çünkü Microsoft'un verdiği ürün çok daha fazla donanım içeriyor. 

Bu cihazın gösterdiği, artık MS 'nin donanım işine , en üst düzeyde girdiği . Benim gibi MacOS istemesede, donanım kalitesi nedeniyle Apple tercih edenlere en az aynı düzeyde donanım veriyor. Bizim işimize yaramıyor tabii, satıldığı yerlerde değerli :)

Şurda güzel , kısa biri inceleme var. O bağlantının sağlamlığını göstermesi açısından , incelemeyi yapan cihazın üzerine çıkıyor . Demek böyle bir sorun yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam alet güzel ancak pcworld incelemesi facia olmuş, bilerek ve isteyerek çarpık sonuçlar verilmiş. Normalde bu tür birşeye ihtiyacı olmayan bir alet gibi duruyor. MacBook Pro'nun karşılaştırılabileceği modeli surface book giriş modeli, o bile pahalı kalıyor ~200 USD. Fiyat karşısında ne alındığı önemli olan, keşke Türkiye'de de satılsa görebilsek, Microsoft bu alanda Apple'ı yalnız bırakıyor. Bugün apple alıp bootcamp'le aynı donanım seviyesinde muhtemelen aynı sonuçları alırsınız. Bizim hastanede senelerdir bozulmayan ve yavaşlamayan cihazlar ameliyathanede EIZO monitörlerle kullandığımız mac mini'ler, bir de iMac 21"'ler, üzerlerinde bootcamp'le Windows kurulu hepsinin ve tıkır tıkır çalışıyor.

Rekabet her alanda iyidir, fiyatları uygun seviyede tutar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton fiyatlarda yanlışlık yok. Microsoft USA sitesinden dilersen kontrol edebilirsin. 13" Macbook Pro early 2015 yani benim de kullandığım cihazın Core i5 2.7 GHz Broadwell işlemci, 8gb ddr3 ram, 256gb ssd, iris 6200 graphics, 2560x1600 retina ekran olan modeli 1499 dolar. Surfacebook'un buna muadil olan Core i5 işlemcili, 8gb bellek ve 256 gb SSD'li onboard ekran kartlı modeli ise 200 dolar daha pahalı ve 1699 dolar. Bir de testteki gibi nvidia gpu'lu model istenirse 1899 dolara çıkıyor fiyat ki o durumda 400 dolar fiyat farkı oluyor, az denemez. Sunduğu donanım çok daha fazla derken nesi fazla anlamadım, kalemi diyorsanız evet bir kalem 200 dolar ediyorsa haklısınız zira standart halleri arasında 200 dolar fark var. Sonuçta dediğim gibi Microsoft'a göre gerçekten beklemediğim kadar iyi bir cihaz olmuş ama karşılaştırma yaparken doğru ürünleri karşılaştırmak lazım.

13 ile 15" kıyaslanmaz diyorsunuz ama fiyatları aynıysa veya çok yakınsa bana göre bal gibi de kıyaslanabilir çünkü alışveriş yaparken insanlar ödedikleri paraya ne aldıklarına bakarlar diye düşünüyorum.

100 dolar fazla vererek 1999 dolara 15" macbook pro ve quad core i7 işlemci ile 16gb ddr3 bellek alınabiliyor.

Eğer discreet gpu istenirse, Surfacebook'un Core i7 işlemci, 16GB bellek, 512 gb ssd ve  Nvidia gpu'lu modelini, 15" macbook pro'nun yine i7 quad core işlemcili, 16gb bellek, 512gb ssd ve amd m370 gpu'lu bilgisayarı ile kıyasladığımızda ise macbook pro'yu 2499, surfacebook'u da 2699 dolara alıyorsunuz. Yine 200 dolar daha pahalı. 

http://www.microsoft.com/surface/en-us

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Touch screen ile profesyönel manada ne yapacaksınız çok merak ediyorum. Touch screen istersem zaten tablet alırım veya çok daha ucuza surface pro 4 alır geçerim. Her neyse bence güzel, başarılı bir ürün ama fiyatına göre değerlendirdiğimizde kaçmayacak bir fırsat değil. Bu benim görüşüm tabi. Zaten Türkiye'de kesinlikle satılmayacağını da düşünürsek bu tartışmayı çok uzatmanın manası da yok. Sadece verdiğiniz inceleme taraflı yapılmış ve gerçekleri yansıtmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:) . Çevir kazı diyorsunuz :) 

Bence de uzatmaya gerek yok. Güzel cihaz yapmış adamlar. Donanım işinde Apple'ın karşısına çıkan tek şirket oldu belki. 

Türkiye'de satılana kadar ancak bakacağız. Belki amazon gönderir, o zaman garanti sorunu çözülmüş olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çevrilecek bir kaz yok hocam :)  Samimi düşüncelerimi paylaştım, katılmayabilirsiniz. Bu ürüne 2000 dolar civarı para verecek adamın son düşünceği şey touch screen olmasıdır sanıyorum, veya touch screen var diye o parayı vermiyordur ve touch screen olmasa da o parayı verir gerektiğinde. Ama düşünce olmayan argümanlar da var aralarında. Fiyat farkı gibi, incelemedeki tutarsızlıklar gibi. Ayrıca amazon falan da göndermez hiç sanmıyorum. Gönderse şimdiye kadar olan eski surface ürünlerini de gönderirdi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MacBook Pro 128 gb versiyonu 1300 USD, 256 olanı yazmamışım ben, aradaki 600 USD fark o yüzden. Yalnız Microsoft bu ürünleri gerçekten çok pahalı yapmış, aradaki 200 USD dokunmatik ekrana gitsin de bu bir notebook sonuçta, maliyeti arttırıyorsa çok anlamı yok touchscreen olayının. Ben sanırım 4 senedir mb air kullanıyorum, daha bir defa touchscreen ihtiyacı hissettiğim an olmadı. 200 USD böyle bir fark için harcamaktansa, dokunmatik ekran için biraz daha az para harcayıp iPad pro alırım, param cebimde kalır. Bu benim görüşüm tabi, para harcamak isteyen için oldukça kaliteli bir ürün, ayrıca hızlı ve oyun oynamak da mümkün. 1,5 kg'lık bir aletle bu şekilde oyun oynamak güzel olabilir, oyun oynayan biri için. Ancak mobilite için böyle bir alet alıyorsanız yeterince hafif değil, 1.1 kg mbair bile omuz çantamda ağırlık yapıyor benim, bazı günler iPad mini mi alsam hiç uğraşmadan diyorum sonra office gereksinimi nedeniyle vazgeçiyorum. Keyif ürünü olmuş biraz, keyif için 200 USD harcanır mı ? Tabi ki harcanır, ancak ben sırf bu keyif için para harcayacak olsam MacBook Pro'nun en üst modelini alır parallels kurar iki işletim sistemini bir arada çalıştırırım, tercih meselesi:) Keşke Türkiye'de satılsa da resmi olarak görsek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok