Yeni imac, Magic Keyboar,Magic Mouse,Magic Trackpad 2 tanıtıldı.
0

Bu konuda 39 mesaj var

Apple dizaynı kadar satın al, aç, çalış ve kapat şeklinde özetlenecek ve onların Just Works! dediği yapısıyla da son kullanıcı için çok cazip ürünlere sahip. Bilgisayarı, telefonu ve tableti ile hep bu yönde gidiyor. Onu özelleştir, bunu kurcala gibi bana gereksiz gelen detaylara boğmuyor insanı. İşini yapıp kapatıp eğlenmene bakıyorsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton hocam işte anlatmaya çalıştığım nokta o. Hepimiz kaliteli parçalar ile pc topluyoruz veya topladık zamanında. Sizin ne kadarlık bir deneyiminiz oldu bilemiyorum fakat şahsen ben abartısız yüzlerce parça elimden geçmiş ve onlarca sistem toplamışımdır. Birçok hatalar ile karşılaştım. Bunun sebebi kullandığım parçaların kalitesiz markalar olması değildi. Bilakis Asus ROG serisi anakartlardan, overclock belleklerine, highend özel soğutmalı ekran kartlarından,1000 wattlık kaliteli güç kaynaklarına, Lian Li gibi mükemmele yakın alüminyum kasalardan extreme edition Intel veya FX serisi AMD işlemcilere kadar parçalar bu bahsettiklerim. Fakat sistemi topluyorsunuz ve çalışmayabiliyor. Bunun sebebi de olası veya olabilecek uyumsuzluk veya fabrikasyon üretim hatalarını önceden öngörme şansımızın olmamasıydı. Apple ürünlerinde bu tarz bir uyumsuzluk veya arıza sorunu ile karşılaşma olasılığınız kendi çok kaliteli parçalarla topladığınız bir pc'den çok çok daha az. Söylemek istediğimin özü bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her apple basligini apple vs PC tartismasina cevirmeyin lutfen, PC her turlu ezer. :)

Pilli magic farenin pil suresi zaten gayet iyiydi, sarjli olmasina ne gerek vardi ki diyor insan. Sarj olurken kullanamama ise ilginc bir karar. Kim faresini kaplumbaga gibi cevirip sarj etmek ister ki?

Suan kullandigim dandik logitech fare de sarj olabiliyor hem de kullanirken sarj edebiliyorsunuz. Sarj etmek istemezseniz icindeki sarjli kalem pili cikarip yerine alkalin pil takip devam edebiliyorsunuz.

Ne kadar dandik ve uyumsuz degil mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her apple basligini apple vs PC tartismasina cevirmeyin lutfen, PC her turlu ezer

Konuya çok derin ve kapsamlı bir katkıda bulundunuz çok teşekkürler. Biz de tam bunu tartışmıştık

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Her türlü yoruma tamam da Magic Mouse çok feci pil harcıyor. Az, orta falan değil oldukça çok harcıyor. Şarjlı pil kullanmayı pratik bulmadığım için duracell alıyorum ben, masanın çekmecesinde 12'li durur hep, çok yakan araba kullanıyor hissi yaratıyor:))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabii o kadar düşük güç tüketimini nasıl sağlamışlar sorusunun cevabı önemli. 

Mesela kullandığım logitech g700s de , DPI sensivity ayarı var. Çok düşürürseniz, pil ömrü uzuyor ama tepkisi azalıyor. 

@@Ozan Başeski , yazdıklarınız doğru elbette. Ancak bu karşılaştırma , hazır pc, toplama pc için de geçerli. 

Kendisi toplayan kişi, artısını eksisini göze alıyor . Hiç sorun çıkmaz demiyorum , ama açıkçası çok nadir çıkıyor . Arızalı donanım her zaman olabilir tabii. Pc tarafında da , Apple tarafında da . 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır pc'de ülkemizdekileri pek katmayın bence @@ResetButton. Exper, Casper falan gibi mega dandik markalara hazır pc demeye bin şahit lazım. Türkiyede alienware, dell gibi güzel markalı pc'leri pek göremiyoruz. Eskiden ibm, hp vardı o da bitti. 

Konuya dönecek olursak yeni 4K iMac'ler bence güzel ve günümüz standartlarına göre düşündüğümüzde ekran kalitesi bakımından olması gerektiği gibi olmuş. Yalnız artık apple'ın iMac'lerde de macbook pro ve air ailesinde yaptığı gibi ssd standardına acilen geçmesi lazım. 5400 rpm yavaş diskler ile o güzel aletler heba oluyor. Bunun dışında yeni magic klavye de yeni macbook'un klavyesi ile aynı sanırım ve güzel ama bir önceki nesil kablosuz apple klavyem olsa geçmeyi düşünmem. Yeni magic mouse 2 ise tekrar şarj edilebilir olması bakımından çok iyi ama şarj yerinin kötülüğü bakımından ise fail olmuş. Tek teselli 2 dakika gibi çok kısa bir şarjda tekrar 9 saat kullanabilme olmuş. Magic Trackpad 2 ile de macbook pro'lara gelen force touch özelliği Mac Mini ve iMac'lere de getirilmiş oluyor ki çok işe yaradığını söylemem lazım bazı durumlarda. O bakımdan magic trackpad 2 kesinlikle alınır bir ürün. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aralar MBAir'de yazı yazarken farklı makaleler arasında gezinmemi sağlayan trackpad kolaylığını iMac'te bulamadığım için Magic Trackpad alasım var, 2. el 150 TL'ye kadar mevcut, sırf force touch özelliği için değer mi aradaki 350 TL'lik farkı ödemeye ne dersiniz ? Şu anda MBAir'deki minik trackpad bile benim işimi görüyor fazlasıyla, ekranlar arasında geçiş, makaleler arasında tur atmak, aniden masaüstüne dönmek gibi tek elle bütün işlevleri zaten yapabiliyorum bununla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk Magic Trackpad'i Mac mini ile kullanıyorum, oldukça memnunum. Bu son çıkan "Force Touch" öncesi MacBook ile aynı özelliklere sahip; aynı gesture'ları destekliyor, alanı da oldukça büyük. Oyun oynamadığım için fazlasıyla yetiyor, fare kullanmıyorum.

Yardımcı uygulamalar ile kendinize özel hareketler tanımlayabiliyorsunuz, ben bayağı bir komut girdim böyle. Pratik oluyor.

Eksik diyebileceğim yönü, tıklama mekanizması yüzeye entegre değil, ayaklarında. Bu sebeple dümdüz olmayan yüzeylerde tıklama algılamayabiliyor. Yeni modelde Force Touch eklemek yanında bunu da düzeltmişler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk Magic Trackpad'i Mac mini ile kullanıyorum, oldukça memnunum. Bu son çıkan "Force Touch" öncesi MacBook ile aynı özelliklere sahip; aynı gesture'ları destekliyor, alanı da oldukça büyük. Oyun oynamadığım için fazlasıyla yetiyor, fare kullanmıyorum.

Yardımcı uygulamalar ile kendinize özel hareketler tanımlayabiliyorsunuz, ben bayağı bir komut girdim böyle. Pratik oluyor.

Eksik diyebileceğim yönü, tıklama mekanizması yüzeye entegre değil, ayaklarında. Bu sebeple dümdüz olmayan yüzeylerde tıklama algılamayabiliyor. Yeni modelde Force Touch eklemek yanında bunu da düzeltmişler.

işte ayaklarında "tıklamak" yerine yüzeye "dokunmak" gesture'i ile de aynı şeyi yapabiliyorsun. preferences->trackpad kısmında ayar var, onu aktifleştirirsen tıklamaya gerek kalmıyor

(3d touch olmayan bizdeki eski trackpadler için diyorum)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mümkündür ama Magic Trackpad olsun, diğer dizüstü bilgisayarlar olsun "dokunarak tıklama" özelliğini sevmem, direk kapatırım. Sürekli yanlış algılar, saçma sapan kafasına göre tıklar.

Benim için tıklama = hareket eden bir parça.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Griffon tıklama için ben de dokunmayı tercih ediyorum mekanik olarak basmak yerine, çok uzun zamandır böyle kullandığım için çok alıştım. Yani tuş basma ihtiyacım olmuyor hiç. Henüz almadım, iMac başına geçemiyorum evde, sürekli 11" ekran başındayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok