3000TL civarı 50-55'' TV Önerisi
1 1

Bu konuda 36 mesaj var

Şu iki televizyondan birisini alıcam. LG Samsung vs uğraşamıcam artık yorumları okumaktan sıkıldım. Bu 2 tv'ninde yorumları oldukça iyi. Fiyat olarak gözümü karartırsam 4k olanı alıcam olmassada Full HD + 3d olanı alıcam.

Aslında bakarsanız 3d umrumda değil asla kullanmıcağıma eminimde 4k ya emin olamadım. 4k olan sony modelinde X1 işlemcisi var birde oldukça övülüyor

SONY KD-49X8305C 4K ULTRA HD ANDROİD LED TV

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/sony-kd-49x8305c-4k-ultra-hd-android-led-tv-192188584?mpch=ads&ggap_s=akakce&ggap_m=ocs&ggap_n=akakce&scxid=14489-145823-2357-0

SONY KDL50W805C DVB-S FHD 3D ANDROİD LED TV

http://www.teknosa.com/urunler/110015581/sony-kdl50w805c-dvb-s-fhd-3d-android-led-tv?gclid=CKPM5tWx2MgCFQsUwwodnwoNLA#product-features

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya ben bu 4K konsunda söylemekten usandım ama millet usanmadı sanırım. Yayın yok, YAYIN.... :D :D

Bir de çoğu 4KTV'nin bir modülü eksik oluyor. Uydudan asıl 4K izlemeyi sağlayan. Ona dikkat edin alıcaksanız da.

Şimdi google'dan tekrar baktım. HDMI 2.0, HDCP 2.2, HEVC kod çözebilmesi

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4k sevdasından vazgeçip (yayın yok, input lagları x2 civarında amacım oyun oynamak olduğundan sıkıntı) SONY KDL50W805C DVB-S FHD 3D ANDROİD LED TV almaya karar verdim. Fiyatı teknosada şuan 3000TL. input lag 36ms olarak gözüküyor yabancı sitelerde. Umarım bir sıkıntı yaratmaz. 1-2 sene önceki sony tvler input lag olarak en başarılılardanmış fakat bu sene bir gerileme var diyorlar. 36 ama yine kurtarıyor. 50 üzeri sıkıntı.

1zykaoo.jpg

şuan çıkıcak kiracının evinden bir foto. bu fotoda en sağ duvara tv, en solada koltuk geleceğini düşünürsek 50inç sıkıntı yaratırmı ? kafamı oynatmak zorunda kalmam inşallah oyun oynarken ?

buradan bakınca 2.13 metre gözüküyor 50inç için ideal izleme. http://www.rtings.com/tv/learn/size-to-distance-relationship

iki duvar arası kaç m onuda bilmiyorum ölçmeyi unuttum : :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim model elde kaldıysa bakabilirsin Atrin. Benimkinde local dimming var. Bulamadım local dimming olan 4K'lar dışında. Gerçi 4K'larda hem full array,hem local dimming var. Güzel yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Bloody hocam 2015 senesinde sony local dimmingleri en ust seviye 4k lara koymus sadece ( http://www.lcd-compare.com/gamme-tv-sony-led-2015-line-up-255.htm ). O yuzden fiyatlar cok yuksekti. Birde senin tvnin modelini bilmiyordum o yuzden bakamadim.

Soyledigim model (SONY KDL50W805C) tv yi aldim bugun. Izmirde bugun cok fazla yagmur vardi ve arabada yer yok diye orda biraktim yarin alicam. Pazartesi gelip kurarlar ben ilk testleri yaparim sonra kutusuna kaldirip yeni eve gotururum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benimki de KDL-46W905 imiş. 42 yok diye sinir olmuştum. Zaten TV dibinde oynuyorum daha büyüğe gerek yoktu normalde. Hayırlı olsun,Sony üzmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TV'nin bugün kurulumunu yaptı servis, iyiki 50inç almışım. Çok büyük gelmedi tv. Ses kalitesi ortalama. Görüntü kalitesi çok güzel. TV nin görünümü güzel. Oyun performansı iyi. Hiçbir şekilde lag vs hissettirmiyor. PS4 ile uyumu güzel. TV kapalıyken PS4 ü açınca tv de kendisini açıyor vs. Renk ayarlarını şu sitedeki gibi yaptım. Oldukça gerçeğe yakın renk ayarları oldu tavsiye ederim alacak olanlara = http://www.rtings.com/t...800c/settings?uxtv=ec5c

Birşey merak ediyorum sadece;

Ölü pixel yok, vertical banding falanda yok ama clouding var. Alt orta bölgede ve sağ altta. Çok büyük değiller. Simsiyah erkanda belli oluyorlar sadece (Mesela HDMi seçme ekranında Sinyal yok yazarken bir süre sonra yok oluyor bulutlar enteresan şekilde). Film izlerken oyun oynarken falan belli olmuyor. Hatta film izlerken alt ve üst kısım siyah iken bile belli olmuyor. Edge LED TV lerin hepsinde var diyorlar bu tarz clouding doğru mudur ? Bu yüzden sizce geri vermeye falan çalışiyim mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TV'nin bugün kurulumunu yaptı servis, iyiki 50inç almışım. Çok büyük gelmedi tv. Ses kalitesi ortalama. Görüntü kalitesi çok güzel. TV nin görünümü güzel. Oyun performansı iyi. Hiçbir şekilde lag vs hissettirmiyor. PS4 ile uyumu güzel. TV kapalıyken PS4 ü açınca tv de kendisini açıyor vs. Renk ayarlarını şu sitedeki gibi yaptım. Oldukça gerçeğe yakın renk ayarları oldu tavsiye ederim alacak olanlara = http://www.rtings.com/t...800c/settings?uxtv=ec5c

Birşey merak ediyorum sadece;

Ölü pixel yok, vertical banding falanda yok ama clouding var. Alt orta bölgede ve sağ altta. Çok büyük değiller. Simsiyah erkanda belli oluyorlar sadece (Mesela HDMi seçme ekranında Sinyal yok yazarken bir süre sonra yok oluyor bulutlar enteresan şekilde). Film izlerken oyun oynarken falan belli olmuyor. Hatta film izlerken alt ve üst kısım siyah iken bile belli olmuyor. Edge LED TV lerin hepsinde var diyorlar bu tarz clouding doğru mudur ? Bu yüzden sizce geri vermeye falan çalışiyim mi ?

ben clouding olmayan bir led tv daha görmedim. film izlerken görmüyorsan zaten hiç kafaya takma. 

ben de tv değiştirmeyi düşünüyorum. yeni alacağım tv oled olacak. nedense boyut oledlerde bir türlü 55' in altına düşmedi. şöyle 42' veya 46' 1080p oled çıksa alacağım hemen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@brujah Hocam teşekkürler yorumlar için,

Bu turuncu forumda yazılana göre Sony/Panasonic OLED üretiminden vazgeçmişler maliyet olarak. LG'nin OLED'lerinede hem çok pahalı (12k-13k TL civarında) hemde sorunlu diyorlar. Orada anlatılan doğru ise OLED sanki şuandan terkedilmiş bir teknoloji gibi. Yüksek fiyatlar vermeye hazırsanız bence local dimming li EDGE LED olmayan bir LED TV alarak güzel bir yatırım yapabilirsiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok