Çekim Yapabilen Uydu Alıcı
1 1

Bu konuda 20 mesaj var

Selamlar,

Arkadaşlar, babamın TV'den çekim yapıp arşivleme gibi bir hobisi var. Yaklaşık 30 senedir bu işlerle uğraşır.

Betemax > VHS > DVD Recorder derken bu gün itibarıyle DVD recorderı bozuldu. Bana yenisini al dedi ama sanırım

artık bunlara gerek yok direk Uydu alıcı kayıt yapabiliyor.

Sorum şu bana uydu üzerindeki yayımları bir USB bellek veya HDD üzerine çekebilecek bir uydu alıcı tavsiye 

edebilir misiniz ? ( D-Smart / Dijitürk gibi servisler kullanmıyoruz. )

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kalburustu hepsi yapiyor sanirim. Zaten raw kaydettiginden goruntu kaliyesi yayin ne ise o oluyor. Yalniz arsivlemek icin cok buyuk dosya boyutu olacaktir.

Sikistirarak kaydedebilen alicilar varsa onlara bakin derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hm sıkıştırma işi önemli olabilir  :icon_think: babama bir pc topladım aslında ama onun açıp bu dosyaları sıkıştırmakla uğraşacağını sanmıyorum. Yayını çekip dosyalar bu iş için ayırdığı dolaplardan birine koyar. Aslında tamamen pc ortamına geçmesi lazım.

Biraz baktım ama hiç anlamadığım cihazlar malesef rastgele bir şey almak ta istemiyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ forumda ozkaradag var. Yıllardır bu cihazları kullanır. Onun tavsiyesiyle vu-duo+ cihaz almıştım zamanında. Bu işler için de çok güzel aletti. Yeni modeller, yeni markalar vardır mutlaka.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vu+, Gigablue gibi içine HDD takılabilen markalar olabilir ancak bunların fiyatları ciddi seviyededir onu söylemek lazım bir de USB'den external HDD bağlanıp böyle kaydedebilenler falan var, Turkeyforum vardır bu işlerle ilgili oradan bakılabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşların dediği gibi çok işlevli çok pahalı cihazlar var yada kayıt vs de yapan çok kalisiz cihazlar da var.

Ben geçen aylarda fiyatı çok pahalı olmayan ancak kalite olarak da diğerlerinden ayrılan ve kayıt özelliği olan bir cihaz almak istedim ve şunu buldum:

http://www.hepsidijital.com/GOLDMASTER-SAT-1010-High-Definition-Dijital-Uydu-Alicisi_1528.html#0

siteye yeni kayıt olursanız 13 TL indirimde veriyor ve toplamda 126 TL ye geliyor kredi kartına. Hatta filbox'lu bir kampanya da yapmışlar: http://www.hepsidijital.com/GOLDMASTER-1010-HD-FILBOX-SINEMA-TV-MODUL_321651.html#0

bu da 232 TL ye geliyor ki 1 yıl filbox zaten 150 lira seviyesinde olduğundan cihaz 82 liraya gelmiş olur. Filbox'u da fiyatına göre tavsiye ederim. Belgeselleri için bile değer.

Cihaz güncel bir cihaz değil ama işini layıkıyla yapıyor kanal geçiş hızı ve görüntü kalitesi gördüğüm birçok cihazın da oldukça üzerinde. Ayrıca cihaz da ciddi kaliteli durmakta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşların dediği gibi çok işlevli çok pahalı cihazlar var yada kayıt vs de yapan çok kalisiz cihazlar da var.

Ben geçen aylarda fiyatı çok pahalı olmayan ancak kalite olarak da diğerlerinden ayrılan ve kayıt özelliği olan bir cihaz almak istedim ve şunu buldum:

http://www.hepsidijital.com/GOLDMASTER-SAT-1010-High-Definition-Dijital-Uydu-Alicisi_1528.html#0

siteye yeni kayıt olursanız 13 TL indirimde veriyor ve toplamda 126 TL ye geliyor kredi kartına. Hatta filbox'lu bir kampanya da yapmışlar: http://www.hepsidijital.com/GOLDMASTER-1010-HD-FILBOX-SINEMA-TV-MODUL_321651.html#0

bu da 232 TL ye geliyor ki 1 yıl filbox zaten 150 lira seviyesinde olduğundan cihaz 82 liraya gelmiş olur. Filbox'u da fiyatına göre tavsiye ederim. Belgeselleri için bile değer.

Cihaz güncel bir cihaz değil ama işini layıkıyla yapıyor kanal geçiş hızı ve görüntü kalitesi gördüğüm birçok cihazın da oldukça üzerinde. Ayrıca cihaz da ciddi kaliteli durmakta.

Teşekkür ederim, cihazdan beklediğim tek ilave özellik çekim yapabilmesi siz bu cihazla hiç çekim yaptınız mı bu konuda bilgi verebilir misiniz ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Önerdiğiniz sitede bir chat alanı var oradan teknik bir arkadaşla konuştum çekim yapabilen şu cihazı önerdi :

http://www.hepsidijital.com/Wismann-HD-uydu-alicisi_325151.html#0

gayet dümdüz bir cihaz esasen sıkıştırma yapıyormu dedim hayır ts formatında olduğu gibi kayıt yapar dedi.

Sıkıştıran bir şey öner dedim bir şey demedi şöyle bir şey var :

http://www.hepsidijital.com/Gigablue-HD-Ultra-Ue-Uydu-Alicisi#0

Edit: Bu da sıkıştırma yapmıyormuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Coppermine merhaba, bir flaş belleğe cekim denemesi yapabilirseniz eğer çekim pc de oynuyorsa sorun yok benim için. Babanım çekim yaptığı filmler 40 - 50 senelik olduğu için çekim kalıtesinin bir önemi yok o kadar :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

merhabalar,

46 dakikalık bir HD görüntü 1.5 gb alan kaplamış ama ben kayıt tuşuna basmadan bu kayıdı yapmış sanırım 45 dakikalık bir bufferi var ve devamlı kayıt edip üzerine yazıyor.

Kayıt edilen dosyanın uzantısı .rec dosyası ve bunu MPC-HC isimli dosya ile açabildim.

Örnek ekran görüntüsü de şöyle:

dZXAnr.jpg

Hayalet beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uydu cihazları uydudan aldıkları yayınları olduğu gibi kaydettiklerinden her kanalın kaydının boyutu farklı olacaktır.

Örneğin Turksat'ta 3.5mbit yayın yapan kanal da var 18mbit yayın yapan kanal da var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tarz cihazlarda flash belleğe kayıt yerine mekanik disk kullanın derim. Flash belleğin içine edebilme potansiyelleri yüksek. 

Evdeki philips tv ye USB den HDD bağladım 1tb. tüm kayıtları o şekilde yapabiliyor. Esasen durdur devam et özelliği için kullanıyorum ben. Tam programın en heyecanlı yerinde insanın helaya gidesi geliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Coppermine bilgiler için çok teşekkür ederim uzantı .rec çıkıyorsa bunu bir de mp4 e cevirmek lazım.

@@Hamso yazını şimdi gördüm bayağı bir çekim de yapmışşın indiriyorum şimdi teşekkür ederim. Uzantı .ts sanırım konuştuğum uyducu da bana .ts formatında kayıt yapıyor cihazlar demişti.

@@SkyWarrior disk bağlama işi biraz tehlikeli bence benim velet, tv kumandasından bir iki tuşa basıp harddiski bozmuştu. Oyuzden olası elektrik kesintisi vs.vs. durumları olabilir diye ben flaş bellek düşünüyorum bozulursa bellek bozulsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diski bağlama olayı neden kötü olsun. Bu kayıt yapan cihazlar da farklı bişi yapmıyorlar ki. Onlara da HDD bağlanıyor bir şekil. USB den elektrik alan HDD bağlamak tehlikeli. Elektriği kendi adaptöründen alan HDDler bağlamak veya cihaz içine SATA ile bağlanabilen sistemlerden yararlanmak en mantıklısı. 

Cihazın kendi USB portu yeterince iyi besleme yapamayabildiği gibi surge durumlarında da olası HDD yi yakabiliyor ondan kendinden adaptörlü HDD takın. 

Bazı flash belleklerin hızı yeterli olmadığı için bu tarz kayıt cihazları sorun çıkartabiliyor. Ve sürekli bufferlama yapan bir cihaz zaten azıcık hücre olan bir SD kartı veya USB belleği kısa zamanda haşat edecektir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Hamso Gördüğüm kadarıyla çekim kalitesi pahalı bir cihaz almaya gerek kalmayacak kadar iyi.

Mp4, avi şeklinde sıkıştırma yapabilen ve çok pahalı olmayan bir cihaz bulamazsam gayet standart bir cihaz ile ihtiyaç çözülebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kayit icin seçenek pekyok. Record pause ve stopdan ibaret. Kanal değiştiremiyorsunuz.

Sanirim sadece Fat32 okuyor.

Klasorleri kendi okustiruyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok