kotalar üç katına çıkıyor
0

Bu konuda 16 mesaj var

http://pchocasi.com.tr/btk-adil-kullanim-kotasini-3-katina-cikartiyor/

75 için 2 katı tabii yani 150gb olacakmış. çok uğraştı kotasız internet tayfası ama toptan kaldırtamadılar. yabancı alternatif çıkıp bunları öldürmedikçe adam olmayacak çakallar. yani bunlar da yabancı da google'ın filan havadan küresel wifi - 4g vermesi gibi şeyleri kast ediyorum. şu anda whatsapp öncesi salak telefonlardan 1 sms'i 2 kontöre atar gibi internet kullanıyoruz resmen.  :icon_mad:

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kısıtlı erişim ne denli saçma bi iş zaten akıl sır erdirmek mümkün değil. Hız için parasal ayrışım eyvallahtı ama şimdi kullandığın veriye göre para ödeme gibi bi dengesizlik var ortada. Sözüm ona sınırsız alıyorsun ama neymiş efendim kotalı. Neyse hiç yoktan iyi olur yine. Bu sene ki SO fiberin kotası 125gb yapıldı yeni sözleşmede bu durumda 2 katı olsa 250gb yine dilimiz yanmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kitlesel iptaller yaptırmak lazım. 1 milyon kullancı aynı anda iptal ettirse ne kota kalır ne bilmem ne. bunların yurtdışı çıkışlarına verdiği para ne kadar acaba? kesin topladıkları haraçların, haksız kazançların yanında cüzi bir bedeldir, onu dahi kullanıcısından esirgeyecek kadar ahlaksız bir anlayış var tepemizde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kitlesel iptaller yaptırmak lazım. 1 milyon kullancı aynı anda iptal ettirse ne kota kalır ne bilmem ne. bunların yurtdışı çıkışlarına verdiği para ne kadar acaba? kesin topladıkları haraçların, haksız kazançların yanında cüzi bir bedeldir, onu dahi kullanıcısından esirgeyecek kadar ahlaksız bir anlayış var tepemizde. 

o dediğin türkiye'de olmaz. tüketiciler böyle şeylere karşı birlik olmuyorlar. "icat çıkarma. idare ediyor işte" kafası

AKN dediğimiz şey de hiçbir zaman adil olmadı. ben ydışındayken de kullandığım bağlantıda kota vardı ama günlük 15 GB idi. haydi haydi yetiyordu 100 mbps up/80 mbs down bağlantı için.

infestor tarafından düzenlendi
analog beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

günlük kota mantığı da saçma. bazı günler normalden daha çok indirmeniz gerekebilir.

gereken tek şey kotaların mantıklı seviyelere çıkarılıp, hız düşümünün de mantıklı bir rakama ayarlanması gerekiyor. yani şimdi 8-16mbit kullanan adamın 3mbit'e düşmesi normal karşılanabilirken 50-100 kullanan adam için saçmalığın daniskasıdır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

günlük kota mantığı da saçma. bazı günler normalden daha çok indirmeniz gerekebilir.r.

tam açıklamadım/açıklayamadım ben tabii :)

kota günlük değil aslında. 100 GB'a kadar biriktirebiliyorsun. her gün +15 GB geliyor. işte ona göre kendini ayarlıyorsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10mbit uydunet . Kota, AKN vs birşey yok :)

Hız diğerlerine göre düşük tabii ama hoşlanmıyorum, kota dan , sınırdan.  

Sınırsız tarifelere bakın bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10mbit uydunet . Kota, AKN vs birşey yok :)

Hız diğerlerine göre düşük tabii ama hoşlanmıyorum, kota dan , sınırdan.  

Sınırsız tarifelere bakın bence.

iyi de bu kablo altyapısı ist-ankaranın üç beş mahallesinden başka yerde yok. doksanlarda nereye döşendiyse orada kaldı. yani pstn üzerinden verilen adsl'e genel bir alternatif değil. olsa zaten onlar da aknyi yaslar millete. misal dsl'de bazı bölgeler fiber oldu da ne oldu. hatta turkcell superonline'ın kendi bağımsız fiber omurgası var da ne oluyor? gene aynı yurtdışına para vermeden içeriyi yolalım mantığı. 

en kötü gsm operatörünün 3g hızı 4-5 megabit'den aşağı düşmüyor artık ama en kral mobil data paketininin kotası 10 gigabyte değil. açıktan küfür ediyor millete bu baş belası şirketler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzaktan davulun sesi hoşgelirmiş :).

valla ben yakınına da gittim (bükreş & sofya) ordan da gayet hoş geliyor. hemi de gigabit hızında kelepir fiyata :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok