Apple Music Türkiye'de
0

Bu konuda 14 mesaj var

Evet dün gece farkettim ben de telefonda müziklerime bakarken. Çat diye apple music için üye olur musunuz diye reklamı geldi. Hemen aile üyeliğini başlattım. Ben, eşim ve bizim çocuklar dahil. Üç ay denemeden sonra aylık 14.99 TL ve 6 kişiye kadar aileye katabiliyorsunuz. Herkes faydalanabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spotify 'ın aile üyeliğini kullanıyorum ben şu anda.. Evdeki iki ayrı Bose SoundTouch 10 ile bağlayıp kullanıyoruz. Muhtemelen bu ay içerisinde Sony ev sinema sistemini de SoundTouch desteği olan Bose ile değiştireceğim. Apple Music desteği bildiğim kadarıyla yok ve benim için Bose ST ile entegrasyonu önemli olduğundan hiç işime gelmedi Apple Music'i alternatif olarak düşünmek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende iTunes Match aboneliği de var. Evde de salondaki hi-fi müzik setine bağlı Apple Airport Express olduğu için Apple Music benim için daha mantıklı geliyor, yoksa Spotify da çok iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spotify Family'de 2 aile üyesini ekleyerek 3 kişilik paketi kullanıyorum aylık 19,99 TL'ye geliyor. enpara ile ödeyince bunun %50'sini geri alabiliyorum, bana yaklaşık 10 TL'ye geliyor. Apple'ın servisi daha uygun fiyatlı görünüyor. Bose'un iTunes ile entegrasyonu nasıl hiç bakmamıştım, aslında bakmaya değer görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de henüz ses sistemimi kurmadım, sıfırdan kurmam gerekecek... 

Çok muhtemel Spotify desteği olan bir ses sistemi alacağım, ayda 10 - 20 lira veririm , kafa rahat olur... Apple Music'i 3 ay bedava bulmuşken kullanırım tabi ama sürekli olacak kadar müptelası olur muyum bilmiyorum. Muhtemel sonunda gene döneceğim yer Spotify olacak. Bi deneyelim bakalım... 

Edit : Aradaki bir haftada kimse mesaj atmayınca mesajıma ekleme yapayım dedim. Özetlersek an itibari ile Apple Music'i beğenmedim.. Gerek Türkçe'de, gerek yabancılarda aradığım çoğu şeyi bulamıyorum, bir kısmı gözüktüğü halde çalmıyor falan... Paralı bir serviste kabullenilebilir bir durum değil. Öneriler ya da radyolar da "aaa süpermiş" dedirtmiyor. Daha ses sistemimi kurmadım, spotify destekli bir şey alsam iyi olacak sanki... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deneme üyeliğini açtım. İlk kurulumu güzel yapmışlar. Servis iyi gibi ama spotify 'dan buna geçmeme neden olacak bir özelliği yok şimdilik.

Bilgisayarda kullanmak için itunes yüklenmesi gerekmesi zaten itici yapıyor benim için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Deneme üyeliğini açtım. İlk kurulumu güzel yapmışlar. Servis iyi gibi ama spotify 'dan buna geçmeme neden olacak bir özelliği yok şimdilik.

Bilgisayarda kullanmak için itunes yüklenmesi gerekmesi zaten itici yapıyor benim için.

Çok doğru iticilik kısmı, Spotify heryola mis gibi geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ilk bildirim geldiğinde "Hayır" demiştim Apple Lossless koleksiyon yapan birisi olarak ama sonra başlattım denemeyi, hoşuma gitti. Spotify kullanmadığım için karşılaştırma imkanım yok ama istediğin müziğe istediğin zaman erişmek güzel birşey, ses kalitesi de fena değil (daha önce iTunes'dan şarkı almıştım zaten, aynısı). Ses kalitesini streaming'de de yüksek tutma seçeneğini açtım ayarlardan.

iTunes arşivimi "iCloud Müzik Arşivi" olarak güncellemesine onay verdim, halihazırda mevcut olan şarkıları da ekledi, yani iTunes Match'ın da işini görmüş gibi oldu. Şimdi her şarkıya dışarıdan erişebiliyorum.

"Ben bunu kalıcı kullanırım" dedim, bilgisayardaki korsan müzikleri sildim, orijinal Apple Lossless şarkılar ve iTunes'dan inenler kaldı. Korsanları artık istediğim zaman yasal olarak tekrar indirebilirim zaten.

Ha, Spotify kullanıyor olsam bu kadar etkilenmezdim muhtemelen, fakat iPhone + iPad + Mac kullanan birisi için ideal çözüm iTunes Music gibi. Hiçbir 3rd Party yazılım gerekmiyor, mevcut iTunes arşivinizi de dahil ediyor, kullanımı da pratik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ha, Spotify kullanıyor olsam bu kadar etkilenmezdim muhtemelen, fakat iPhone + iPad + Mac kullanan birisi için ideal çözüm iTunes Music gibi. Hiçbir 3rd Party yazılım gerekmiyor, mevcut iTunes arşivinizi de dahil ediyor, kullanımı da pratik.

Apple kullanıcısı olsam bu yaklaşım banada uyardı orası açık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben apple kullanıcısıyım ama sevemedim... Siz aradığınız her parçayı bulabiliyor musunuz, bende (özellikle Türkçe'de) çok fire var... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben apple kullanıcısıyım ama sevemedim... Siz aradığınız her parçayı bulabiliyor musunuz, bende (özellikle Türkçe'de) çok fire var... 

Arattıklarımda , Spotify kadar iyi değil arşivi. 

Şimdilik spotify 'dan geçmem için bir neden yok. 

Spotify'da , playlist ler, artist/song radio da iyi çalışıyor. Tüm cihazlarını apple tercih edenler sevebilir, geri kalan kitle için spotify iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 aylık denemasyonu başlattım ben de geçen... Yabancı müzik (yani Türkçe) dinlemediğin için pek dikkat etmedim eksik gediğe.. Kendi kütüphanemde olan şarkıları da clouda yükledi.. (Ama atıorum 2000 şarkı varsa 500 ü kendisinde olmadığı için available online yapamadı, sanırım benim upload etmemi falan istiyo tam bakamadım ama var olanlar yeterli benim için)

Kendi içindekileri değerlendirebilmek içinde 80lerden bikaç şarkı ve abidik gubidik bazı industrial rock gruplarını ve şarkılarını arattım.. Buldu hepsini ama elektronik/dance müziklerinde çok süper diil gibi.. 

Spotify kullanmadığım ve PCmde itunes yaklaşık 0,67 saniyede açıldığı için (apple ekosistemlerini telefon harici asla hayatıma sokmam ama itunes un yavaşlığı/hantallığı olayı çok geçmişte kaldı haber verim) şimdilik işime yarıcak gibi, artık 3 ay sonra net bi değerlendirme sonucunda tamam mı devam mı fraksiyonumu yazarım.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok