Mini PC Tavsiyesi
1 1

Bu konuda 22 mesaj var

Bir projede kullanmak üzere mini pc arıyorum.

Bilgisayar üzerinde sadece National Instruments in Labview yazılımı çalışacak ve USB den bağlanan DAQ dan gelen verileri kaydedecek. Tahmin ediyorum ki bu iş için Atom işlemcili mini pcler yeterli olur. Aşağıda 1-2 örnek var, bu tarz bir mini pc kullanmış olan ve öneride bulunabilecek olan var mı? 

http://www.amazon.com/Tronsmart-Windows-Cherry-Graphics-2-4Ghz/dp/B01AYW80G4/ref=pd_sim_sbs_504_2?ie=UTF8&dpID=41KypPbohDL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160%2C160_&refRID=0T1QQGG4X39TAMME30RZ

http://www.gearbest.com/tv-box/pp_180548.html

Bu tür mini pclerin fiyatları $100 civarında geziyor gümrük ile uğraşmamak için öncelikli tercihim Amazon dan almak fakat orada da Türkiye ye gönderen e rastlamadım pek..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kullanacağımız yerde wifi olmadığından LAN portu olan bir model gerekiyor ilk mesajda belirtmeyi unutmuşum. Bir de Intel in ürün ile ilgili amazon da çok fazla olumsuz yorum yapılmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eski bir netbook bulun onu kullanın. Ben USFIRST koçluğu yaparken atom n270 işlemcili bir netbook ile kontrol panel tasarlamıştık robot için. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süre laptop kullandım fakat kaydı 24 saat süre ile yapmamız gerektiğinde aşağıdaki mini pc yi aldım. Bir süre kullandıktan sonra kısa bir incelemesini yazacağım fakat şimdilik Wake-on-Lan ve elektrik kesilip geldiğinde otomatik olarak açılmaması dışında ihtiyacımı karşıladı. 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_343636.html

1458889244594742.jpg

Windows 10 işletim sistemi yüklü geliyor, üzerine Labview, Teamviever ve FileZilla FTP server kurdum, işlemci kullanımı %15-20 aralığında sorunsuz olarak çalışıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süre laptop kullandım fakat kaydı 24 saat süre ile yapmamız gerektiğinde aşağıdaki mini pc yi aldım. Bir süre kullandıktan sonra kısa bir incelemesini yazacağım fakat şimdilik Wake-on-Lan ve elektrik kesilip geldiğinde otomatik olarak açılmaması dışında ihtiyacımı karşıladı. 

http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_343636.html

1458889244594742.jpg

Windows 10 işletim sistemi yüklü geliyor, üzerine Labview, Teamviever ve FileZilla FTP server kurdum, işlemci kullanımı %15-20 aralığında sorunsuz olarak çalışıyor.

Çok iyiymiş bu. Rasperry pi yerine bile düşünülebilir.

Kodi media center, ufak bir home server olur. Hatta yedek bilgisayar bile olabilir. Windows performansı nasıl?

2gb değil,4gb olsaymış tam olacakmış,2 çok kısıtlıyor.

Fiyatı tam sınırda, gümrüğe takılmayabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kodi de filan sorun olacağını sanmıyorum Windows akıcı olarak çalışıyor. Ram 4GB olanların fiyatı neredeyse 2 katına çıkıyordu.

Ek yazılımlar olmadan Windows 1gb ram tüketiyor.

Gearbest ten almıştım faturaya 20$ yazmışlar, gümrükte açılıp bakılmış ama vergi çıkmadan geldi eve.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4 gb olunca herhalde windows lisansı devreye giriyor. 

$20 yazacaklarına , $70 yazsalar daha iyiymiş. $20 yazınca bu sefer şüphe uyandırır, İyi kredi kartı ekstrelerini istememişler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1,5 aylık kullanımdan sonra bozuldu. Önündeki led mavi-kırmızı yanıp yanıp sönüyor, üreticisine mail attım belki bir çözümü vardır diye cevap gelmedi tabi ki.. Nette biraz bakındım da çin malı bu tarz pclerin ömrünün çok kısa olduğundan şikayet etmiş birçok kişi. Kullanıldığı yerin de sıcaklığı biraz fazlaydı belki onun da etkisi olmuştur. 

Gearbeste yazdım bakalım değiştirecekler mi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sizin mayıs ayındaki mesajınızdan sonra ben de alacaktım işyerinde kullanmak için ama biraz bakınınca yükledikleri windows 10' un lisansının olmadığını farkettim, iyi ki de almamışım. İntelin parmak boyutlu olanlarından almak lazım garantili-kaliteli olsun diye ama onlar da neredeyse ucuz laptop-desktop fiyatına satılıyor ekranı, bataryası bilmemnesi olmamasına rağmen. Size de geçmiş olsun bu arada, inşallah sıkıntınızı giderirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Intelinkinin kalitesi bunlardan kesinlikle yüksektir fakat ethernet portu olması gerekiyor benim aldığımda o nedenle direkt eleniyor. Buna benzer olarak Gigabyte Brix var Zotac ın filan da birkaç tane modeli var ama onları alacağınız paraya bunlardan 5 tane alıyorsunuz..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Buraya yazmamışım, Gearbest ile konuşup durumu anlattıktan sonra yenisini göndermişlerdi. Gönderdiklerine ufak bir fan taktım ve o şekilde uzun süre kullandım sorunsuz şekilde. 

Fakat ihtiyaçlarımız biraz değiştiğinden yeni bir Mini PC arayışına girdim. HDD takılabilen bir model olması gerekiyor, tercihim amazondan almak. Aşağıdaki model en ucuz ve mantıklı olanı gibi geldi. Bunun dışında önerisi olan varsa tavsiyelere açığım.

INTEL NUC Kit Component - BOXNUC6CAYH

https://www.amazon.com/INTEL-NUC-Kit-Component-BOXNUC6CAYH/dp/B01MSZTD8N/ref=sr_1_8

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fiyatları ve konfigürasyonları hatırlamıyorum ama çizgi elektronikten gelen e-postalarda onların da barebone mini pc sattıklarını hatırlıyorum, işe yarayacak birşeyler çıkabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok