Samsung 850 EVO 500GB RAID 0
1 1

Bu konuda 18 mesaj var

Kingston SSDNow V300 240GB ve 2xSamsung 850 EVO RAID 0 ATTO Diskbenchmark:

Kingston SSDNow V300 240GB:

2xSamsung 850 EVO 500GB RAID 0:

Griffon beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

raid0 sonuçları abartı olmuş tabi  :8 direkt 2 katı hızında...

pratikte birşey farkediyor mu peki? çok büyük dosyalar kopyalanmadığı sürece pek birşey farkedeceğini sanmıyorum :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Farkediyordur tabii belki çok az olsa da hissedilme açısından, ancak ben oyun diski olarak çok uzun süredir hep RAID 0 SSD kullandığımdan bu soruna tam yanıt veremem. Ben daha çok eldeki 500 GB EVO SSD'yi 1 TB kapasiteye ulaştırmak için bu şekilde bir kurulum yaptım.

Hatta ilginç bir program daha arıyorum, bir ara bulmuştum da oyunlarla sorun çıkarıyordu o bu defa sorunsuzsa o rakamlar akıl uçaran seviyelere de çıkabilir.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800 Samsung'un Rapid özelliği herhalde Tolga abi. RAM'in bir kısmını tampon bellek olarak kullanıyor ve özellikle benchmark uygulamalarında acayip sonuçlar çıkıyor. Günlük kullanıma etkisi ise kısıtlı.

Bendeki Crucial SSD'nin yanında da Rapid benzeri bir uygulama olan Momentum Cache uygulaması gelmişti. Bir kere kurdum, performansa dişe dokunur bir katkısı olmadığını görünce kaldırdım sistemden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada kısa kestim yukarıda, Ram cacheden bahsediyorum, daha önce kullanmıştım ancak oyun yüklemelerinde sorun vardı. DOS'ta Smartdrv vardı, onun gibi birşey işte, Samsung'un programını hiç kullanmadım ne de inceledim bugüne kadar onunla ilgili bir fikrim yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sistemimde hem 850EVO hemde V300 kurulu, özellikle V300'ü ünülenmeden önce aldığım için çokça tecrübe ettim, günlük kullanımda 850EVO'nun hızı bir miktar hissediliyor ama özellikle dah fazlasının her zaman ihtiyaç olduğu uygulama olan sanal sistem çalışmalarımda etkisini görmemek için  kör olmak lazım.  Samsung'un SSD konusunda 830>840>850 serileri her jenerasyonda rakiplerine göre daha bir miktar daha iyi olmayı başardı.

Alacak olan illalki aradaki farkı verip 850EVO'ya geçebilir ki bunada kesinlikle değer. Ofis'te HDD>SSD değişimleri için 850EVO aldırıyorum bu ay zor ama önümüzdeki ay 6Disk RAID5 yapmak fikrim var, özellikle test vb işlemler artık eskisi kadar keyif vermesede bir deneyeyim diyorum bakalım sanal'da sınırlar ne olacak.

Forumda 950PRO'nun NVMe sürümünü deneyen varmı? fikrini alalım, henüz denemedim çünkü etiket hala pahalı ve bir süre daha inecek gibi durmuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Corsair'in güncel tercih edilebilecek bir modeli var mı? Toplamak istediğim kasada bayağı bir Corsair ürünü olacak, olmuşken SSD de olsa iyi olur ama şu anda 850 Evo her açıdan üstün sanırım. Bir ara Force GT falan güzel modelleri vardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne oldu ya :P Hem daha kesin birşey yok..

Edit: Ha anladım, yok illa herşey Corsair olacak diye bir şey yok, %90 Samsung alırım zaten olursa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sende sanıyorum dört yıldır falan bir parça bakma, PC toplama olayı var.:)

Sen toplamaya karar veresiye sanıyorum quantum işlemci falan çıkar.:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok