En iyi kulak içi kulaklık öneriniz nedir?
1 1

Bu konuda 22 mesaj var

Mikrofonlu ve mikrofonsuz kulaklık önerileriniz nelerdir? Özellikle Rock\Metal müzik dinlemekteyim aranızda kulağı hassas olanlar varsa kullanmakta olduğunuz yada önericeğiniz dahası deneyimlediğiniz kulaklıklar hangileridir? Şuan  Monster Turbinim var gayette mutluyum ama daha iyi teçhizatlar varsa kıyıda köşede para biriktirdim biraz denemek isterim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"En iyi kulaklık" diye bir şey yok bir kere onu söyleyeyim, "elindeki bütçeye göre en iyi" var :)

Eğer 100 USD civarında bir bütçen varsa, Etymotic HF5, mikrofonlusunu arıyorsan HF3 iyi bir seçim olabilir. Bu işe daha fazla para ayırayım diyorsan yine Etymotic'in ER4 serisine bakabilirsin.

Bende HF5 var, iPod'la kullanıyorum. Günlük kullanımda, sürekli yanımda taşımam gerektiği durumlarda pratik oluyor zira dayanıklı ve fazla özen gerektirmeyen, kaybolursa üzülmeyeceğim bir kulaklık. Telefonla vs. kullanacaksan her yönüyle memnun kalırsın. Ama başta da söylediğim gibi, bütçe uygunsa 2000 TL'ye de kulaklık var, üst sınır yok bu işte. Kullanım amacı ve bütçe belirliyor tercihleri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kulaklık meselesine epey para harcamış hatrı sayılı kulaklık denemiş ve sahip olmuş birisiyim. bütçenizi söylerseniz o bütçeye alınabilecek iyi birkaç kulaklığı sıralayabilirim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"En iyi kulaklık" diye bir şey yok bir kere onu söyleyeyim, "elindeki bütçeye göre en iyi" var :)

Eğer 100 USD civarında bir bütçen varsa, Etymotic HF5, mikrofonlusunu arıyorsan HF3 iyi bir seçim olabilir. Bu işe daha fazla para ayırayım diyorsan yine Etymotic'in ER4 serisine bakabilirsin.

Bende HF5 var, iPod'la kullanıyorum. Günlük kullanımda, sürekli yanımda taşımam gerektiği durumlarda pratik oluyor zira dayanıklı ve fazla özen gerektirmeyen, kaybolursa üzülmeyeceğim bir kulaklık. Telefonla vs. kullanacaksan her yönüyle memnun kalırsın. Ama başta da söylediğim gibi, bütçe uygunsa 2000 TL'ye de kulaklık var, üst sınır yok bu işte. Kullanım amacı ve bütçe belirliyor tercihleri.

kulaklık meselesine epey para harcamış hatrı sayılı kulaklık denemiş ve sahip olmuş birisiyim. bütçenizi söylerseniz o bütçeye alınabilecek iyi birkaç kulaklığı sıralayabilirim...

Özür diliyorum arkadaşlar bütçe 600 TL civarı. Hemen bahsettiğin kulaklıklara bakıyorum bu arada @@Najaz :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir süre er4 kullanan birisi olarak yanlış yaptığı hiçbirşey olmayan ender kulaklıklardan olduğunu söyleyebilirim. ben rahatsızlığından dolayı elimden çıkardım. satmadan önce çeşitli modlar denedim. konforunu da epey arttırsam da yeni ekipmanlar deneme açlığı ile elimden çıkardım. hf serisini de denedim. form faktörü aynı gözükse de er4ten biraz daha rahatlar... üzecek kulaklık değildir.  amazonda ebayde güzel rakamlara bulunabiliyor...

biraz daha sıcak tarafta çalan bir kulaklık düşünürseniz, hifiman re400 alabilirsiniz. gözü kapalı tavsiye ederim. 79$lık fiyatıyla bütçenin altında kalacak olsa da 200$a kadar bir çok kulaklıkla kafa kafaya oynar.

sıfır için 600lira bütçeye westone w20'yi listeye ekleyebiliriz. özellikle konfor da önemli bir parametre ise tavsiye ederim. ben şuanda w20 kullanıyorum. 2 üst modeli w40tan daha iyi olduğunu düşünüyorum. w20 aldıktan sonra w20den pahalı 3-4 iem daha geçti elimden ama hep w20 de karar kıldım.

alternatif olarak earsonic sm64 de tavsiye edebilirim. malzeme kalitesinden memnun değildim. onun dışında memnun kalmadığım bir yanı yoktu. 2.el 600liraya bulunabilinir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@RFID HF5'i ER4'le kıyaslayıp aralarında çok büyük bir fark olmadığını söyleyenler var; ben ER4 kullanmadığım için bu konuda yorum yapamayacağım ama şunu söyleyebilirim ki parasını son kuruşuna kadar hakeden bir kulaklık HF5.

Kulakiçi kulaklıklarda bir de fit sorunu denen bir şey var. Kulaklık işitme kanalına ne kadar iyi oturursa, izolasyonu ne kadar iyi olursa (özellikle bas/alt frekanslarda) sesin gücü ve görece olarak kalitesi iyileşiyor. Bu yüzden, kulaklığın yanında gelen uçların kalitesi ve çeşitliliği de çok önemli. Bendeki diğer bir kulakiçi kulaklık olan UE Triple Fi 10'un yanında gelen uçlarla bir türlü rahat edemediğim, uçların hiçbiri kulakiçi kanala tam olarak oturmadığı için gidip bir de ayrı uç satın almak durumunda kalmıştım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir süre er4 kullanan birisi olarak yanlış yaptığı hiçbirşey olmayan ender kulaklıklardan olduğunu söyleyebilirim. ben rahatsızlığından dolayı elimden çıkardım. satmadan önce çeşitli modlar denedim. konforunu da epey arttırsam da yeni ekipmanlar deneme açlığı ile elimden çıkardım. hf serisini de denedim. form faktörü aynı gözükse de er4ten biraz daha rahatlar... üzecek kulaklık değildir.  amazonda ebayde güzel rakamlara bulunabiliyor...

biraz daha sıcak tarafta çalan bir kulaklık düşünürseniz, hifiman re400 alabilirsiniz. gözü kapalı tavsiye ederim. 79$lık fiyatıyla bütçenin altında kalacak olsa da 200$a kadar bir çok kulaklıkla kafa kafaya oynar.

sıfır için 600lira bütçeye westone w20'yi listeye ekleyebiliriz. özellikle konfor da önemli bir parametre ise tavsiye ederim. ben şuanda w20 kullanıyorum. 2 üst modeli w40tan daha iyi olduğunu düşünüyorum. w20 aldıktan sonra w20den pahalı 3-4 iem daha geçti elimden ama hep w20 de karar kıldım.

alternatif olarak earsonic sm64 de tavsiye edebilirim. malzeme kalitesinden memnun değildim. onun dışında memnun kalmadığım bir yanı yoktu. 2.el 600liraya bulunabilinir.

@@KaraSinek inceledim önerdiklerini,akşama yabancı forumlarda biraz bakıcam.

@@RFID HF5'i ER4'le kıyaslayıp aralarında çok büyük bir fark olmadığını söyleyenler var; ben ER4 kullanmadığım için bu konuda yorum yapamayacağım ama şunu söyleyebilirim ki parasını son kuruşuna kadar hakeden bir kulaklık HF5.

Kulakiçi kulaklıklarda bir de fit sorunu denen bir şey var. Kulaklık işitme kanalına ne kadar iyi oturursa, izolasyonu ne kadar iyi olursa (özellikle bas/alt frekanslarda) sesin gücü ve görece olarak kalitesi iyileşiyor. Bu yüzden, kulaklığın yanında gelen uçların kalitesi ve çeşitliliği de çok önemli. Bendeki diğer bir kulakiçi kulaklık olan UE Triple Fi 10'un yanında gelen uçlarla bir türlü rahat edemediğim, uçların hiçbiri kulakiçi kanala tam olarak oturmadığı için gidip bir de ayrı uç satın almak durumunda kalmıştım.

@@Najaz Evet aynı problem benim monsterde de bulunuyor birazda değişmek istememdeki sebebi artırdı. Dediğin frekans özellikleri önemli tabi, peki merak ettiğim bişe var sen rock dinliyormusun yoksa trance'da falanmı test ettin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Turbine'in sesi tok. Kısık veriyor sesi rock için almıştım tizi kötü pek uyum sağlıyamadım. Ama trance tarzı müziklerde güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

turbine (ki orjinal mi emin olmak lazım) artık alınacak bir kulaklık değil. üzerinden çok yollar aktı. kulakiçi kulaklıklar kısa zamanda çok yol katettiler... turbine çıktığı zaman epey iyi reviewlar aldı ama bugün çıksa kimsenin dikkatini bile çekmezdi.

saçma bir frekans eğrisi var. rock/metal jazz türü müziklere gidecek bir kulaklık hiç değil. pop & elektronik  dinleyenler sevebilir... ki onlar için de farklı alternatifler yaratılabilir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben su anda ue350 vi kullaniyorum cokda memnunum ama omru uzun olmayacak gibi bir his var icimde..

Cok kulaklik var ama benim icin ses kadar fit ve izolasyonda onemli. Cogu abidik gubidik sekillerde ve cok buyukler, yatarken tabletle falan kullanicam ben bunu buyuk olmamasi lazim..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

turbine (ki orjinal mi emin olmak lazım) artık alınacak bir kulaklık değil. üzerinden çok yollar aktı. kulakiçi kulaklıklar kısa zamanda çok yol katettiler... turbine çıktığı zaman epey iyi reviewlar aldı ama bugün çıksa kimsenin dikkatini bile çekmezdi.

saçma bir frekans eğrisi var. rock/metal jazz türü müziklere gidecek bir kulaklık hiç değil. pop & elektronik  dinleyenler sevebilir... ki onlar için de farklı alternatifler yaratılabilir...

İlk çıktığı zamanlar iyiydi. Lakin uzun süre geçti frekans eğrisi ve devamındaki yorumunada aynen katılıyorum. Bu arada HF3 dinleme şansım oldu sesi güzel. Yarın birkaç model daha deniycem sağdan soldan edinenler olmuş arkadaşlardan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonla kullanılan kulaklıkların ömrü fazla olmuyor . O nedenle ben artık üst modeller almaktan vazgeçtim. En son Xiaomi'nin moedllerini aldım. Hybrid i tavsiye ederim. 

Yine telefonla kullanmak için , bluetooth modellere bakmak lazım bence. Hem daha ergonomik hem daha uzun ömürlü olur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonla kullanılan kulaklıkların ömrü fazla olmuyor . O nedenle ben artık üst modeller almaktan vazgeçtim. En son Xiaomi'nin moedllerini aldım. Hybrid i tavsiye ederim. 

Yine telefonla kullanmak için , bluetooth modellere bakmak lazım bence. Hem daha ergonomik hem daha uzun ömürlü olur. 

Bluetooth olmaz ya sesi bozuyor. kablo lazım altın uclu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende jbl reflect bluetooth kulaklik var ama suan nerede hicbir fikrim yok.

Birseyleri surekli sarj etmekten ve tam da ihtiyacim oldugu zamanda sarjinin bitmesi olayindan fecii sikildim.

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bluetooth olmaz ya sesi bozuyor. kablo lazım altın uclu.

Altın kaplamanın ses kalitesine direk etkisi yok. Takılan giriş de aynı özellikte olmadıktan sonra bir manası da yok zaten :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Altın kaplamanın ses kalitesine direk etkisi yok. Takılan giriş de aynı özellikte olmadıktan sonra bir manası da yok zaten :)

Olsun kablo iyidir hacı bluetooth bana gelmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Telefonla kullanılan kulaklıkların ömrü fazla olmuyor . O nedenle ben artık üst modeller almaktan vazgeçtim. 

Bu düşünceye bire bir katılan biri olarak 25-35$ civarında kulaklık önerisi istiyorum ben de. 

Xiaomi Hybrid bozuldu, yenisini aldım o da bozuk geldi o nedenle onu önermeyin 3. defa almaya niyetim yok.  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu düşünceye bire bir katılan biri olarak 25-35$ civarında kulaklık önerisi istiyorum ben de. 

Xiaomi Hybrid bozuldu, yenisini aldım o da bozuk geldi o nedenle onu önermeyin 3. defa almaya niyetim yok.  :)

Sorun başka bir yerde olamaz mı? üst üste sorunlu ürün gelmesi garip çünkü.

Sennheiser cx300 e bakılabilir . Amazon da çok ucuz fiyatlara düşüyor.

Apple ,Iphone 7 'i tanıttığında ,BT kulaklıklara ilgi artacaktır. O zaman tekrar bakacağım. BT kulaklığın rahatlığı vazgeçilmez oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk gelen sorunlu değildi çalışıyordu, 2 ay kullandıktan sonra bozuldu. Başka telefonlarda da denedim onlarda da çalışmıyor, yeni geleni de 2 telefonda denedim onda da aynı sorun var. Telefonda kullanacağım için mikrofonu olan bir kulaklık arıyorum CX300 de mikrofon yoktu diye hatırlıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok